Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a céges online meeting...

Ha a céges online meeting lezabálja a mobilnet keretemet amit én fizetek, a cégnek kötelessége venni újabb keretet nekem céges pénzen?

Figyelt kérdés

Nekem nincs vezetékes netem, van 4 GB mobilnetem. Nem céges én fizetem a cég semmit se ad bele.

Ha a céges online videós meetingek lefogyasztják a keretet nullára, akkor a cégnek kötelessége nekem újabb keretet venni céges pénzen? Mert ha nem vesz, onnantól semmiféle online munkát nem tudok végezni nem meetingelni, de még 1 db emailt se elküldeni. És az neki is rossz.

Én meg nem veszek új keretet miért vennék az ő idióta online meetingjük fogyasztotta le, nem én. Nekem a 4 GB simán elég lenne 1 hónapra, de semmi letöltés meg streaming, még yt videók is csak módjával.

Így meg a cég ragaszkodik a zoomos meetingekhez oké de az meg zabálja a keretet. Akkor viszont a cég vegyen is nekem netet, nem? Miért én vegyek saját zsebből ha egyszer nekik kell-nekem nem kell!


2020. máj. 10. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem
2020. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem a privát mobilneted kell tölteniük, hanem adniuk kell egy céges SIM kártyát a munkavégzéshez megfelelő net csomaggal.
2020. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
3000 ft havonta egy legolcsobb internet csomag ami nem mobilos. ne viccelj mar kerlek... nincs havi 3e ft od? mert ha nincs, akkor igen elkene gondolkodni.
2020. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

". nincs havi 3e ft od?"



ezt a gondolkodást ha agyonvernek se értem meg soha soha soha.

miért legyen nekem akár 5 ft--om is céges célra? Miért? Azért adjak ki akármennyit is hogy a CÉGNEK JÓ LEGYEN?


ember, mi nem egy világban élünk. Teljesen magától értetődő és minden vitán felül áll hogy egyetlen fillért sem adok ki azért mert a cégnek jó. Miért is adnék-miért ő mit ad nekem pluszt? Semmit.

Na pont azt a semmit na azt kapja vissza.

2020. máj. 10. 16:04
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Ha elromlik az autód a cégnek vennie kell neked újat, ha "miattuk" kell bejárnod dolgozni?


Ma már alap a net otthon. Ha elsírod magad, hogy neked nincs, akkor ez azt jelenti, nem tudod vállalni a home officet. Akkor a cégnek kötelessége megengedni, hogy bejárj dolgozni.

Ez jó lenne?

2020. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Balázska, annyira átlátszó vagy...
2020. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem szóltál, hogy neked a home office-hoz nincs megfelelő munkaeszközöd? Ha számítógéped nem lenne, csak mondjuk tableted, akkor is itt puffognál, hogy kötelessége-e a cégnek gépet venni neked?


Van egy munkaszerződésed, az rögzíti, mi a te kötelességed és mi a munkáltatódé. Ezen túl egyikőtök sem köteles semmit biztosítani. Megbeszélni persze bármit lehet, ha mindkét fél beleegyezik. De persze a cég sem köteles téged alkalmazni, bármikor dönthetnek úgy, hogy rendes felmondással elbocsátanak, és inkább olyan embert vesznek föl, akinél van otthon net.


Most is az a megoldás, hogy szólsz, hogy sajnos neked nincs megfelelő eszközöd a Zoom-meetingekhez, és legyenek szívesek megoldani ezt a számodra. Ha szerencséd van, akkor kitalálnak valami értelmes megoldást, ha nincs (vagy ha nem vagy olyan kritikusan fontos munkaerő), akkor olyat is kitalálhatnak, ami neked nagyon kellemetlen (de az ő részükről jogszerű).

2020. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Már megint te? A tintapatron kérdése megoldódott már? És a szkenneré?
2020. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a körülményeid nem alkalmasak a munka elvégzésére, akkor szerintem találnak helyetted mást. Ezzel az erővel azt is mondhatod, hogy nincs széked, amin üljél, nem tudod elvégezni a munkát.
2020. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Van egy munkaszerződésed, az rögzíti, mi a te kötelességed és mi a munkáltatódé. Ezen túl egyikőtök sem köteles semmit biztosítani. "



????? A szerződésben egy büdös szó nincs home officeról lévén amikor íródott vagy 8 évvel ezelőtt ez még fel se merült.


De az benne van : a munkavégzéshez szükséges eszközöket a munkáltató biztosítja!


LOL


Hát akkor MIÉRT IS ÜLÖK ÉN a saját gépem és netem előtt?


Akkor miért is nem a cég adja ezeket ha még a szerződésben is benne van?

2020. máj. 10. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!