Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan utasítsam vissza...

Hogyan utasítsam vissza udvariasan, ha nem akarom az ebédszünetemet a munkahelyemen dolgozó asszonyokkal tölteni?

Figyelt kérdés
Van két néni a munkahelyemen, akik ma megkérdezték, hogy nem-e akarok velük kiülni az udvarra a szünetben. Ugyanis van az épület mögött egy füves terület, ahol vannak székek, asztalok is a dolgozóknak. Ma igent mondtam, mert nem akartam udvariatlan lenni, viszont két dolog miatt sem szeretném a továbbiakban velük tölteni a szünetet. Egyrészt a koronavírus miatt, mivel nem lehet tudni, hogy ki a fertőzött, másrészt pedig amiatt, mert nagyon kínos csend honolt végig a szünetben közöttünk. A két néni mondjuk beszélgetett egymással, de ők sem sokat, hozzám pedig fél óra alatt csak egyszer szólt az egyik asszony. Feszengve éreztem magam, nem is esett így olyan jól az ebédem. Szerintetek holnap ha hívnak mit mondhatnék, ha nem akarok velük ebédelni? Illetve ha nem hívnak, akkor udvariatlannak tűnnék, ha az egész szünetben egyszer sem mennék ki hozzájuk. Nem akarom, hogy sértődés legyen a vége.

2020. máj. 12. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kocsiból sikerült már kitenni a néniket? :D
2020. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha amúgy szívesen ennél velük, akkor adj még a dolognak néhány alkalmat, aztán ha továbbra se szólnak hozzád, mondd nekik, hogy nincs közös témátok, te meg így kínosan érzed magad.
2020. máj. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megmondod, hogy szívesebben ennél egyedül. Ha feszegetik a dolgot, mondd, hogy nem szeretsz társaságban enni, vagy zavar, ha néznek evés közben. Tegnap is csak azért mondtál igent, mert nem akartál bunkó lenni, olyan aranyosak voltak, hogy hívtak.
2020. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!