Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne a munkahelyemen...

Hogyan lehetne a munkahelyemen dolgozó asszonyok tudtára adni, hogy viseljenek maszkot, és tartsák be a távolságot?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyemen két néni, akikkel együtt dolgozom, de egyáltalán nem tartják be a vírus elleni óvintézkedéseket. Sosem viselnek maszkot, és a 2 méteres távolságot sem tartják be. Az egyik néni az elején még viselte a maszkot, de aztán a másik őt is lebeszélte róla, merthogy szerinte úgyis elkapnák egymástól. Ugyanúgy dolgoznak, mint a vírus előtt, ugyanúgy beszélgetnek mindenkivel, maszk nélkül, közel állva egymáshoz. A főnököt nem érdekli, sőt sokszor még ő sem visel maszkot. A legjobban akkor félek, amikor ezek a nénik közel jönnek hozzám, és mondanak nekem valamit. Én pedig próbálok hátrálni, de a nénik erre csak még közelebb jönnek. Ebédszünet után sem törlik le maguk után az asztalt fertőtlenítő kendővel, csak sima konyha törlőruhával, de még szappant sem tesznek rá, csak bevizezik. Én már nem is merek odamenni az asztalhoz, inkább kiviszem a kocsiba az ebédemet, és ott eszem meg.

Hogyan lehetne elérni, hogy ezek az asszonyok ügyeljenek a higiéniai szabályok betartására?



2020. ápr. 28. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Kötelezővé tették a munkahelyeden a maszk viselését? Ha nem, akkor sehogy nem kell rávenni őket. Az ő dolguk.
2020. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
kicsit túlreagálod
2020. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

"A legjobban akkor félek, amikor ezek a nénik közel jönnek hozzám, és mondanak nekem valamit. Én pedig próbálok hátrálni, de a nénik erre csak még közelebb jönnek."


Akkor üvölts rájuk, ne legyél már ennyire nyámnyila!

2020. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
én addig nem aggódnék, amíg másoktól tartják a távolságot. nekem is van egy kolléganőm, akivel sülve-főve együtt vagyunk (a járvány kezdete előtt is), de a többiekkel tartjuk a 2 métert. maszkot mi se hordunk, de van, aki igen. nálunk nem kötelező.
2020. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Már megint te meg a nénik....
2020. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem kötelező a maszk, csak akkor ha egy bizonyos tevékenységet végzünk, mert ott közel állunk egymás mellett, de ilyen csak heti 1-2 alkalommal van. Nem akarok velük ordibálni, mert igazából elég kedvesek ezek a nénik, és nem akarom, hogy megharagudjanak rám.
2020. ápr. 28. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Munkahelyi tevékenységnél nem előírás a távolság tartása, és nem kell maszkot sem viselni. A "nénik" semmilyen szabályt nem sértenek meg. Kivéve, ha a főnök előír valamit a jogszabályokon túlmenően, de akkor az ő dolga betartatni is velük.

Te meg simán egy idegbajos ember vagy, kérdező. Ebédelj csak a kocsidban, addig sem kell a munkatársaidnak téged elviselniük.

2020. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Kedves "Nénik".

Amikor azt látom, hogy közel jöttök hozzám, és nem viseltek arc maszkot, amikor beszélünk, az bennem félelmet kelt, mert úgy érzem, ilyenkor sokkal kevésbé vagyok a fertőzéstől védve. Igényem van arra, hogy a jelenlegi helyzetben tartsuk egymástól a távolságot, ez engem most megnyugtatna. Természetesen nagyon szeretlek Titeket. Kérhetem a segítségeteket ebben?

2020. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha közel jönnek, köhögj, tüsszögj, majd csak távolabb mennek, igy nem sértődnek meg, ha van eszük még maszkot is feltesznek. Kicsit 'játssz rá'. Ha nem vigyáznak Rád, akkor Te se vigyázz, majd csak beparáznak.
2020. okt. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!