Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A rossz főnökömtől hogyan...

A rossz főnökömtől hogyan szabadulhatnék meg?

Figyelt kérdés
Egy cégnél dolgozom, ahol van egy csoportvezetőm, aki eléggé ragaszkodik hozzám, legalábbis nem szeretné ha előbbre jutnék, illetve másik csoporthoz átkerülnék. Átmehetnék cégen belül egy másik csoporthoz, ahol be szoktam segíteni a munkával mert sok meló van náluk. Kedvelnek is, szorgalmas is vagyok. Az ottani csoportvezető is kedvel. Viszont a két csoportvezető jóban vannak egymással, nagyon jó barátság van köztük, viszont teljesen különböző emberek. Az jelenlegi vezetőmet nagyon zavarja, hogy a másik csoportban besegítek, teszi a megjegyzéseket, kérdezgeti hogy pontosan mit csinálok ott, miért kell nekik segíteni, annyira el vannak úszva a munkával stb. Hozzáteszem hogy a jelenlegi munkámat maximálisan ellátom ezért is engedték meg két hónappal ezelőtt hogy besegítsek másoknak. Viszont nagyon rossz indulatú az én főnököm, már ismerem rég, van benne tapasztalatom sajnos. Félek attól hogy a másik vezetőnél le fog járatni valamivel, csak azért hogy nehogy véletlen átvegyenek oda, pedig mennék szívesen. Azt is tudom hogy a jelenlegi vezetőm még a hazugságtól sem riadna vissza, csak azért hogy eláshasson. Mit tegyek, ha mindenképp szeretnék a cégnél maradni? Nagyon elszomorító az, hogy teljesen jóindulatból ajánlottam fel a segítségemet, és van olyan kollégám is aki szinté féltékeny. A mi csoportunkban sokkal kevesebb a munka, mindenki simán befejezi, és az a szégyen számomra hogy inkább unatkoznak az asztaluk mögött, mintsem felajánlották volna hogy segítenek ők is, ez egyedül csak nekem jutott eszembe. Most rossz szemmel néznek rám. Mit tehetnék? Az nem jó ötlet hogy mondjak fel, mivel már tízen éve itt vagyok, ezt nem szeretném főleg most.

#főnök, kollégák, rossz főnök,
2020. máj. 13. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló szituációban. Amikor már végleg elpattant a húr, egyből a másik vezetőhöz fordultam - mivel jóban voltunk és ismerte a hozzáállásomat, szinte már kérnem sem kellett az áthelyezésemet. Jól jártam vele, még 3 évig ott maradtam. Az meg, hogy ki mit gondolt rólam és ki nem szeretett egy munkahelyen, egy percig sem foglalkoztatott.
2020. máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tudnám javasolni. Fordulj a masik főnökhöz ezzel először és ne a sajátodhoz. Ha szeretnek nem lesz gond
2020. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen maradni akarsz, akkor a "másik" csoportvezetővel beszélsz négyszemközt, bizalmasan, hogy át tudnak-e venni. Ha igen, akkor mielőbb átmész, és kész tények elé állítod a mostani csoportvezetőt. Vagy maradsz csöndben és te sem segítesz be az "Másik" csoportnak
2020. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!