Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ilyen nagy a szerelők...

Tényleg ilyen nagy a szerelők bére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A minap elmentem egy kisgép szerelő céghez, hogy megszereltessem a fűnyírómat.


Beszélgettünk és ráterelődött a téma az órabérekre, mondta, hogy ők 8 ezer/órában dolgoznak.

Enyhe fejszámolással ugye az 1 280 000 forint havonta.


Tényleg ennyit visz haza egy ilyen szakember?


Vagy ennek kb a fele a munkáltatót illeti, plusz az adók és valójában ők kb 200-300 ezer körül keresnek?



Válaszokat előre is köszönöm!



2020. máj. 13. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Adó az elég sok, azok a szerszámok nem olcsók, a helyet is fenn kell tartani, a havi rezsije sem kevés egy ilyen helynek, plusz ugye a bérek, amin szintén rengeteg járulék van.
2020. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A speciális gépek szervizeoésével foglalkozó szakemberek ennél többet is megkeresnek, de azok nem foglalkoznak fűnyírókkal :)
2020. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Az 1 280 000 Ft, az valójában 10 240 000 Ft lenne elméletileg egy hónapban (8 [óra]*20 [munkanap]*8 000 [órabér]). Gyakorlatban ez kevesebb, mivel nem valószínű hogy ki tudnak számlázni 160 órát egy hónapban szerelőnként. Ebből az összegből persze még ki kell fizetni:

- a cég rezsijét;

- a hely bérleti díját, vagy ha saját tulajdon a fenntartását;

- új eszközöket kell beszerezni;

- a régi eszközöket karbantartani;

- ki kell fizetni a dolgozókat;

- a cég tulajdonosa is pénzért vállalkozik;

- marketing;

- plusz adók, járulékok stb.

2020. máj. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
A piac határozza meg az árakat elsősorban. Ha megteheti, hogy 8000-et kér óránként, annak oka van. Elsősorban az, hogy nemigen ígér alá senki, főleg mert nincs rá szükség: kifizetik nekik ezt az összeget, és így kimutathatóan nagyobb a nyereség, mintha rontanák az árazásukat. Biztosan akad, aki alájuk ígér, viszont ott számolni kell azzal, hogy valamilyen ára mégis van az olcsóságnak. Nem feltétlenül a munkavégzés minősége, inkább átfutási idők, esetleges váratlan dolgok (sokszor a hiányos eszközök meg a túlvállaltság spirálja miatt, ami végül feloldódna, ha a piaci árra állnának...), nem túl stabil garanciák, ilyesmik. Másfelől ha esetleg a piac árérzékenységéhez mérten magasabb a szokásos ár, annak lehet oka az, hogy másképp egész egyszerűen nem találnának szakembert, nem tudnák megfizetni azt, aki beválik. Leegyszerűsítve legalábbis, mert a valóságban inkább a szakembereidet is magadnak fogod kitermelni, az csak ráadás, hogy gondod kell legyen arra, hogy ne tekintgessen kifelé (ez sok esetben kellő emberséggel és normál juttatásokkal megoldott, ami jelent egy színvonalat, és annak azért megint van egy árminimuma vevőoldalon, hiszen veled is figyelmesek, korrektek, megoldásorientáltak, és sok esetben elnézők, nagylelkűek, anyagilag is.)
2020. máj. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha 2-3000 marad a végén nettòban, az már egész jò. Vízvezeték szerelőként dolgoztam egy ideig és kaptam pár hasonlò kérdést, amikor például a dugulásért elkért 15.000 forintbòl kiszámolták, hogy milliárdos vagyok... Abba valahogy senki sem gondolt bele, hogy a használt gép majdnem fél milliò forint, és az sem él örökké...

Abba meg, hogy egy csomò helyre kimentem felmérni a munkát feleslegesen... Ami viszont a legrosszabb, szinte minden hònapban volt olyan, aki megrendelte a munkát és nem tudott kifizetni. (Majd ha jön a nyugdíj fizetnek, és hasonlòk.) És ezzel nem tudsz mit csinálni, 10-20.000 forintért nem fogod feljelenteni, mert kiröhögnek.

2020. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon ritkán néz ki így.

Én szolgáltatást nyújtok, egy erre létrehozott üzletben, 15 ezer forint per óra áron. De ez nem napi 120 ezer forint bevételt jelent. Mondjuk dolgozom összesen 4 órát amiért fizetnek (a többi levelezés, vendégek intézése, megbeszélések, időpont egyeztetés, stb, erre ugye nem tudok pénzt elkérni a delikvenstől). Szóval ha jól megy minden, befolyik napi 60 ezer. Ebből én 40%-ot leadok "helybérletként", amiért cserébe mindig ki van takarítva, ha van valami kínom, azt intézi az üzletvezető, hirdetnek helyettem, ilyesmi. De a fennmaradó összegből én fizetem a vállalkozói járulékomat, iparűzési adót, a fogyó eszközeimet, és egyéb más, munkával kapcsolatos dolgokat, ez minimum 150 ezer havonta. Még így is 5-600 ezer átlagban egy hónapom, de sosincs fullos hét, szinte mindig van lemondás, vagy közbejön ez-az, most például két hónapja egy forintot nem kerestem, mert zárva vagyunk a járvány miatt, ja és katás vállalkozóként se rendes táppénz, se nyugdíj nem lesz, szóval arra is spórolni kell már most. Nem katásként még több menne el járulékra és áfára. Szóval jó lenne, ha az óradíjamat 161-al szorozhatnám egy hónapra, de sajnos nem így működik :D

2020. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!