Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Menjek ujra szabira? Nem...

Menjek ujra szabira? Nem tunok majd logosnak?

Figyelt kérdés

Szoval az a helyzet, hogy jovoheten szabit kap az egyik kollegam, de o nem akar szabira menni es atakarja nekem passzolni, h menjek en. Neki kell a szabi nyarra. Na most en multheten voltam szabin es most 1 het munka utan menjek ujra szabira?


En szeretnek, mert egyebkent amig en 1x addig mar mindenki legalabb 2x volt szabin es most pont jol jonne. Szabim is van boven, szoval en mennek. Felek viszont, h logosnak tunnek, vagy a fonoknek szemet szurna. Mit tennetek?



#főnök #Szabadsad
2020. máj. 15. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy bizonyos szabadságkereted. Senkinek semmi köze hozzá mikor és miért veszed ki!
2020. máj. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem teljesen igaz, amit az első írt, mert a szabadság egy részével a munkáltató rendelkezik. Azért küldték a másik kollegát szabira és nem téged, mert neki nyilván túl sok van a cég szerint.

Ez nem kívánságműsor ilyenkor, nálunk is kiírtak kényszerből 10 nap szabit mindenkinek, hiába rinyáltam, hogy nekem ki van számolva nyárra, őszre.

2020. máj. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szabadságot nagy részével alapból a munkáltató rendelkezik, csak alaphelyzetben nem minden munkáltató él ezzel.

De most válság van. Van, aki próbálja megtartani a dolgozóit, ha teheti. És ilyenkor lép életbe a szabadságoltatás, negatív keret, csökkentett óraszám.


De alapból vannak olyan munkahelyek, ahol időarányosan kivezetik a szabikat, hogy ne mindenki decemberben akarjon eltűnni, mert például akkor is van munka.

Ha pihenni akarsz, szólj a főnöknek, de ez nem úgy működik, hogy majd megyek én helyette....

2020. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért kéne neked helyette szabira menni?

Akkora baromsàg.

2020. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, megkérdezed a főnöködet, és ő megmondja hogy gond lenne-e.

Nálunk pl most kifejezetten szorgalmazzák, hogy vegyünk ki minél több szabit most, amikor úgyis félgázzal megy a munka.

2020. máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szabadság nem kívánság műsor, a nagy részével a munkáltató rendelkezik. Ha a kollégéd a szabad részével álljon oda a főnök elé, hogy Józsi, én a szabadság részem nyáron ettől eddig szeretném kivenni. Aztán a töbit meg a főnök eldönti.

Apuákat is szabira küldték, pedig nem akartak menni, de közölték, hogy nem kívánság műsor. A nyaralásokat év elején lefixálták ki mikor megy, a többit meg eldönti a főnökség.

2020. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!