Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik mellett döntenétek?...

Melyik mellett döntenétek? Budapest albérlet / Napi szintű ingázás Bővebben lent, indoklásokat köszönöm.

Figyelt kérdés

Budapesttől kb. 50km-re élek szüleimmel, viszont Budapesten lesz csak munkám, a végzettségem miatt.

Mikor egyetemre jártam, albérletben is és bejárós is voltam. Viszont így, hogy végzek a tanulással munkába fogok állni.

Bejárástól már teljesen kivagyok, napi 4-5 órát elvesz a napomból.

16 ezer forintba fog kerülni egy hónapra minden bérlet.

Melyiket választanád?

Vagy egy mini garzon kb. 70-80 ezer forinttért fent, így viszont kevesebbet tudok félre tenni.



2020. máj. 20. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Megértem, ha eleged van az ingázásból. Én is inkább az albérlet vagy mini garzon mellett döntenék a helyedben. De én személyszerint már nem bírnék a belvárosban élni.
2020. máj. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én napi 40 km-t ingázok (nem Magyarországon élek).Azért nem vesz el az időmből 4-5 órát, inkább 3-at. Sokszor várnom kell a buszra, na az kiidegel.Megoldható,de semmi másra nincs időm munka mellett..A kollégáimnak simán van ideje munka után főzni otthon vagy este filmet nézni.Én egyelőre maradok ennél az opciónál,mert nincs lehetőségem költözni.Egyelőre maradj így, aztán költözni ráérsz később is (csak szabadnapot kell majd kivenned, hogy tudj lakást keresni meg költözni)
2020. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen albérlet. Egyrészt nem lehet a végtelenségig bírni az ingázást, egy csomó időt elvesz az életedből, amit sokkal hasznosabb dolgokra fordíthatnál. Másrészt legalább megtanulsz önállóan élni, fenntartani magad, új barátokat szerezhetsz, több helyre elmehetsz, szóval egy más világ nyílna meg előtted. Persze, sokkal többe kerül, de több a lehetőség is.
2020. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én biztos beköltöznék a helyedben, ha bírod anyagilag. És nem csak azért, mert az idő pénz, hanem mert a megmaradt szabadidődet is tartalmasabban, többféle dologgal tudod a városban eltölteni (ugyanakkor az 50 km nem sok, minden hétvégén könnyen haza tudsz menni a családodhoz, ha szeretnél).
2020. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ingázás.

Milyen közlekedési eszközt használsz, hogy 100 km 4-5 óra??

A bérlet 86%-át pedig fizeti a munkáltató.

2020. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Albérletet választanám.
2020. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Albérlet. Fél órára laktam a munkahelytol, albérlet meg 5 perc. Ég és föld a különbség.
2020. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg átszállással, várakozással jutok fel Budapestre.
2020. máj. 20. 14:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Én már 7 hónapja 100 km-t vonatozok reggel, és délután is 100-at vissza. Kibírható, de nem kellemes, viszont marad a pénzed, tudsz gyűjtögetni, nem költöd el a fizetésed adott esetben 50-60%-át albira.
2020. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!