Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan ember köztetek,...

Van olyan ember köztetek, akinek haza kellett költöznie Budapestről vidékre, a munkahelye, albérlete elveszítése miatt? Hogy érzitek most magatokat vidéken?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy én is ebbe a helyzetbe kerültem, és napról-napra kevésbé szeretem az egyre megüresedő és egyre instabilabb Budapestet.

Ráadásul esély sincs arra, hogy most munkahelyet találjak, ami csak hasonló fizetést, vagy lehetőségeket is ad, mint a korábbi.


Egyre jobban elkezdtem visszavágyni az ugyanúgy megüresedett vidékre, de ott legalább van telek, kert, stb.


Más valaki hasonló cipőben?


2020. ápr. 4. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a kollégium bezárása miatt kellett haza jöjjek vidékre, illetve emellett az egyetemen is ugye távoktatás lett és a koronavírus miatt elvesztettem a munkám is.

Őszintén én soha nem szerettem itt lenni vidéken, már kb 12 éves koromtól folyamatosan elvágytam innen. Persze a szeretteim miatt hazajártam kb 2-3 hetente mindig is amióta Pesten vagyok, de csak hétvégére. Viszont a vidéki környezet és az itteni emberek mindig is taszítottak (tisztelet a kivételnek), az áskálódás, pletykálás miatt és mert valahogy sosem tudtam azonosulni az értékeikkel és gondolataikkal. Budapestet nagyon szeretem illetve azt, hogy az egyetem által nagyon aranyos és intelligens emberekkel vagyok körülvéve, és kvázi tök mindegy hogy nézek ki, el tudok vegyülni a tömegben és nem néznek végig az utcán, nem foglalkoznak azzal hogy mim van, mim nincs.


Szóval gondolom levetted, hogy én nagyon nem érzem itt jól magam. Alig várom hogy visszamehessek a fővárosba, lassan 4 hete hogy itt vagyok vidéken.. Nyilván a családi ház kényelme rendben van, a szobám, stb, de ez az atmoszféra nagyon taszít.


Szerintem mérlegeld a pro és kontrákat, ha te szerencsére jobb tapasztalatokkal és véleménnyel vagy vidékről, szerintem nyugodtan vonulj oda vissza egy kicsit.


21/L

2020. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Nem érzem magam rosszul vidéken, ugyanis nem egy tanyán lakok a puszta közepén, hanem az egyik leggazdagabb megye megyeszékhelyén. Ugyanúgy van munkahely, mozi, étterem, stb., mint a szent fővárosban. Nem tudom miért hiszitek azt, hogy Budapesten kívül lovaskocsival járnak az emberek és semmihez nem jutnak hozzá. A vidék tanyát, maximum kisvárost jelent. Rendkívül sértő, hogy nagyvárosokra, megyeszékhelyekre is ezt használjátok.
2020. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!