Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A budapesti autóipari mérnök...

A budapesti autóipari mérnök cégek hogyan oldották meg munka szempontjából a rövid távú válság kezelést?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan cégek érdekelnek, mint a Tyhissenkrupp, EvoSoft, gyömrői úti Bosch, Continental, Knorr-Bremse, Beko Engineering.


Kényszerszabadság? Fizetetetlen szabadság? Elbocsájtás?

Létszámstop? Kurzarbeit?


Van munkátok, úgy értem, aki home officeba került, van sok teendője?


2020. ápr. 18. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy készletre termelnek hogy amikor beindulnak újra az autógyárak azonnal ki tudják szolgálni az igényeket, vagy mivel egy egy ilyen beszállító több autógyárnak is szállít amelyek kózül nem mind álltak le (pl volvo), csökkentett termeléssel működnek átmenetileg/részleges leállásokkal, a munkaerőt pedig vagy átcsoportosítják, vagy kurzarbeitot vezetnek be, vagy fizetetlen, vagy valamennyire fizetett szabadságra küldik.
2020. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1: Talán valamit félreértettél, én kifejezetten a mérnöki, fejlesztési központokra gondolok.


Ezekben az egységekben nincs gyártás, általában a vezérlőegységeken futó szoftvereket tervezik, írják, hardvert terveznek olyan autókba, amikor öt év múlva lesznek autókban. Ilyen pl. az önvezetés fejlesztése, elektromos hajtások, driving by wire, stb.


Tehát sajnos engem most nem a jelenlegi gyártás, és a gyártási munkások érdekelnek, hanem a jövő technológiáit tervező budapesti mérnökök munkahelyeinek konkrét intézkedései.

2020. ápr. 19. 13:15
 3/4 A kérdező kommentje:
És fontos, hogy konkrét cégek konkrét intézkedései érdekelnek, nem csak általános, a kormány által bejelentett, és mindenki által tudott dolgok.
2020. ápr. 19. 13:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha konkrétumokat akarsz, akkor ajánlom a linkedIn-t...

Egyébként én autóipari gyártó cégnél dolgozom (fejlesztünk is), és az ajánlatkérés/adás, projectmagement nem állt meg. A jövőbeli projecteken folyamatos a munka.

2020. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!