Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most, amikor kezdenek lazítani...

Most, amikor kezdenek lazítani a korlátozásokon, a munkáltatók is visszatérnek majd a home office-ról a normál keretek közé?

Figyelt kérdés
Vagy fenntartják ezután is? Természetesen ott, ahol ez kivitelezhető és bevált. Ahol eddig is így működtek, vagy ez nem megoldható, azok értelemszerűen nem játszanak ebben a kérdésben.
2020. máj. 20. 18:12
1 2 3
 1/26 Sunshinedoll ***** válasza:
69%
Nálunk még semmi tájékoztatást nem adtak arról, hogy mikor kell visszamennünk/mehetünk vissza az irodába. Fogalmunk sincs.
2020. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk megint be kell járni, igen, néha maradhatunk csak otthon dolgozni. Igazából nem értem, miért jó ez, mikor a munka home office-ban is gördülékenyen ment...
2020. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A twitter bejelentette, hogy ezután, aki megtudja oldani a munkáját otthonról, azok a továbbiakban is dolgozhatnak home officeban. Tök igazunk van, ha úgy számolunk nyernek is vele. Villanyszámla, wc papír, ott csinálnak ingyen büféket, az is kevesebb költség, ha a nép otthon marad, stb. Ha otthonról is eltudja látni a munkáját az illető, akkor miért ne. A munkavállaló meg a közlekedésen spórolhat és kevésbé éri stressz. Talán itthon is lesz olyan munkáltató, aki ugyanígy jár majd el. :)
2020. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Olyan multinál dolgozom, aki az elsők között küldte HO-ba a szellemi munkát végző embereit (ha megoldható volt a munka jellege miatt).


Június 15-ig több körben mindenkinek vissza kell térnie.

HO-t havi 2* (indoklással) eddig is lehetett kérni.


Bízom abban, hogy még többre lesz lehetőség, de marad az irodai kontakt is.


Nekem a heti 3 bent, 2 itthon arány pl tökéletesen megfelelne és nem lógok. Tisztességes munka, sőt túlóra, esti/korareggeli munka is volt már itthonról is.

2020. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már a múlt héten jelezték, hogy június 2-tól vissza kell menni az irodába, sajnos. Pedig nagyon örülnék, ha még lehetne maradni. A munkát ugyanúgy el tudom végezni, csak nem megy el az idő reggel az utazással, és itthon, a saját otthonomban kényelmesen tudok dolgozni.
2020. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
4-es,ezt is odaakartam írni, ahhoz, hogy miért érné meg a munkáltatónak (túlórát) . Csak gondoltam, hogy akik nem kényszerűltek bele, vagy egyébként nem állt módukban otthon dolgozni, furának gondolták volna. 😀 Sokan folytatják a munkát 16 h után is. Még gyorsan megcsinálom ezt meg azt alapon.
2020. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztos lesznek cégek, ahol lehet folytatni, mert rájöttek, hogy:

- Korunkban már jól megoldható a távmunka nem fizikai munkák esetén.

- Nem kell a munkavállalónak fizetni a bejárás és/vagy az étkeztetés költségeit (ahol eddig fizették valamelyiket).

- Kevesebb költséggel jár az otthonról dolgozó munkaerő, kisebb irodát tarthat fenn a cég, a dolgozó nem bent üzemelteti a számítógépét, kisebb villanyszámla, kis területet kell fűteni, meg általában az összes rezsi költség alacsonyabb.

- Könnyebben el tudják várni a munkavállalótól, hogy egész nap dolgozzon, vagy legalább készenlétben legyen munkaidőn kívül is.

- A home-officeozóra könnyebben rá lehet testálni a teljesítménybérezést.

- Távol lakó, amúgy jó szakembert is lehet alkalmazni akár azonnal, akinek nem kell napi szinten bejárnia, egy vidéki alkalmazottnak kevesebbet is fizethetnek.

- Elvileg a vírusveszély még nem múlt el, az oltás megjelenéséig még mindig biztonságosabb a home-office.

2020. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki elmagyarázná azt, miért jó, ha fáradt vagyok az időhiánytól, napi közel 2 óra elmegy az utazással és a zajos irodában nem tudok koncentrálni, vendégem 10 sörre.

Ráadásul őrült magamnak való vagyok, tehát az én lelki egészségemhez kell is az egyedüllét. Legalább szabadidőmben lenne energiám baráti programokra.



Számomra komoly motiváló tényező lett a szakmai fejlődésemben, hogy minél több home office legyen.

2020. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

Ha zavar az utazás, költözz a munkahelyedhez közel. Én munkáltatóként már jövőhéttől visazarendeltem az alkalmazottjaim, mert tudom, hogy bár ezt mondják, a home office az alkalmazottak körében egyfajta szabadsággal ér fel, míg az irodában azért produktívabbak a dolgozók és nem a lazsálás megy.

Eddig 5 alkalmazottam kért home office lehetőséget, azt mondtam, hogy jövő januártól átgondolandó, de jelenleg ez kivitelezhetetlen.

2020. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
A menyünk holnap belép.
2020. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!