Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha te lennél a munkáltató,...

Ha te lennél a munkáltató, mit mondanál annak a jelentkezőnek aki megkérdezi akkor hogy szerezzen gyakorlatot, ha lehetőséget sem kap?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz gyakorlatlanul elhelyezkedni amellett, hogy 30 év alattinak kell lenni.

2020. máj. 21. 13:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

20!

Köszi a választ. Eddig úgy tudtam, hogy csak egyetemi hallgatókat vesznek fel gyakornoknak, legalábbis csak ilyenekről hallottam. Olyanról nem, ahová nem egyetemistát felvettek volna gyakornoknak. Érettségim van, meg a mérlegképes végzettség. Ezért tettem fel a kérdést, mert én nem vagyok egyetemista, és nem is leszek.

2020. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
17%

Egyrészt ezer és egymillió lehetőséget kapnak a diákok, hogy időben elhelyezkedjenek a szakmában. A hallgatói jogviszony nagyon sok extra lehetőséget nyújt, szakmai gyakorlat, duális képzés, diákszöveten keresztül könnyebb a bekerülés is például, nem egészen értem, mit csinálnak azok, akik ezt nem lépik meg...


Másrészt bocsánat, de tudod, kik hisztiznek általában azért, hogy nincs gyakorlatuk? Azok, akik kiröhögtek, hogy miért vállalok adminisztratív "alja" melót eleinte és miért vállalok munkát ilyen szar fizetésért.


Szóval tudod, mit mondanék az illetékesnek? Oké, gyere hozzánk dolgozni ingyen 3 hónapig, aztán ha beválsz, beszélgetünk.

2020. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Figyel én 22 vagyok de még sima sofőrnek is alig vesznek fel 2 év tapasztalat kell vagy 3-4 stb..

Hogy a jó életbe szerezzek tapasztalatot ha fel sem vesznek?

Na de egyszer már sikerült el helyezkednem nehezen csak jött a vírus aztán vége is lett.

Én úgy csinálom hogy le írom a jó tulajdonságaimat és telefonon el mondom hogy például gyorsan tanulok stb..

Csak a hangod legyen rendbe,érezzék hogy magabiztos vagy.

Kérdezz a cég dolgairól, mit hogyan kéne csinálni stb..?

Fizetés az az utolsó kérdések között legyen, tudom az is fontos, de valahol el kell indulni ezért kevesebb pénzért is dolgozni kell legalább 1 évet, nyilván nem éhbérért.

Egyébként sok cégnél azt írják tapasztalat kell de azért én fel hívom őket és sikerem is van igaz ezeket a cégeket én fedeztem fel nem hirdetnek, mondjuk még semmi nem biztos de már több mint 1 hónap után lehet sikerül.

2020. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Persze, ha valaki nem akar 300 nettót a két szemecskétekre fizetni azért, mert csak a tankönyvet ismeritek, azt le kell pontozni. Hát akkor ott rohadjatok meg a munkanélküliségben. Aki akar, az tud.
2020. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ingyen dolgoztam 3 hónapot az egyetemen belül, immáron beírhattam az önéletrajzomba (szigorúan csak az évet, pl 2016 - Kismókus képző Kft. távolba-néző pozíció)

Majd jelentkeztem egy részmunkaidős állásra, ahova gyakorlatot kértek és felvettek emiatt.

Tavaly váltottam, a jelentkezéseim nagy részéről (10/9) visszajeleztek és ebből 7 helyre azonnal fel is vettek volna, így nekem már csak szelektálnom kellett.

Nekem megérte az a 3 hónap ingyen munka ezt.

2020. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Engem még gyakorlati helyre sem vettek fel :D

Még a hat hetet sem tudom, hogyan fogom megoldani, ismerősöm nincs, felvétel nincs.


xD

2020. máj. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!