Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Munkáltatók fel tudnák valami...

Munkáltatók fel tudnák valami tisztességtelen dologra használni a jelentkezők adatait? Vagy a tőlük kikerült (kidobott) dolgozói iratokkal visszaélhet valaki?

Figyelt kérdés
Nos, elég nyugtalanító hogy már az önéletrajzban, amihez természetesen fényképhez is ragaszkodnak, mert az álláskeresés is kizárólag pofára és nem szakértelemre megy elsősorban.Rengeteg személyes adatot fel kell tüntetni.Az meg még szörnyűbb, hogy a legtöbb munkáltató az okmányok fénymásolatait, szükségtelenné vált önéletrajzokat megsemmisítés nélkül kihajítja a kukába.Ahonnan boldog-boldogtalan kiszedheti.Természetesen magyarországon az adatvédelem is szarul működik, mint általában minden más is.De vajon konkrétan emiatt mennyire érdemes aggódni? Mennyire lehet jellemző, hogy ilyen adatokkal visszaéljenek?
2015. nov. 27. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

'Az meg még szörnyűbb, hogy a legtöbb munkáltató az okmányok fénymásolatait, szükségtelenné vált önéletrajzokat megsemmisítés nélkül kihajítja a kukába.'


Hat normalis helyen ilyet biztosan nem csinalnak, hanem megsemmisitik. Nem tudom hol lattal ilyet, de eleg nagy hulyesegnek hangzik ez igy.

2015. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

két helyen is munkakörömbe tartozott a takarítás.Mindkét helyre elég sok önéletrajzot beadnak.Ezek egy idő után a kukában landoltak.Tudom, mert én ürítettem a papírkosarakat is.Még csak össze sem gyűrték..

Iratmegsemmisítő nem is volt a cégnél, minden ment a kukába.Széttépni is fárasztó...Nem az én feladatom megsemmisíteni.Kidobtam a konténerbe.Ha valaki kikukázza, akkor így jártunk...

2015. nov. 27. 19:25
 3/3 anonim válasza:
Én mindig az iratmegsemmisítőbe teszem. Ez természetes.
2015. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!