Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munkahelyen egy klikkesedet...

Ha munkahelyen egy klikkesedett irodába kerülnél hogyan reagálnál?

Figyelt kérdés

Pontosabban arra gondolok, hogy újként bekerül valaki egy olyan irodába, ahol 4-5 ember ül. Ez a 4-5 ember óránként eljár együtt kávézni, lazítani /pletykálni az udvarra/, stb.

Hogyan reagálnál? Ha hívnak mennél velük? Ha nem hívnak, akkor ott maradnál erre az időre egyedül az irodában? Nem éreznéd magad kellemetlenül?

Én próbáltam mindkettőt, ha az irodában maradtam egyedül, akkor azért éreztem magam kellemetlenül, hogy nem tartok velük és ott ülök egyedül, ha velük mentem akkor meg azért, mert annyira össze voltak szokva én pedig nem vagyok túl nagy dumás, így nem tudtam teljes mértékben élvezni a beszélgetést.



2020. máj. 25. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem egy alkalom a beilleszkedés.
2020. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem is kell nagy dumásnak lenni. De amikor kimentél velük, akkor levegőnek néztek? Vagy azért te is része voltál a csapatnak, csak nem tudtál mindenhez hozzá szólni?

Legyél nyitott továbbra is és akkor majd alakul.

Meg ez nem feltétlenül klikkesedés, természetes, hogy ők már sokkal jobban ismerik egymást.

2020. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

En nem szoktam eroltetni a dolgot, mert tokeletesen el vagyok magamban is. Mivel nem igazan erolkodom, persze kedves vagyok es baratsagos, altalaban a klikk szokott nyitni felem.


Ha viszont rosszindulatuak es pletykalnak, alamtesznek, akkor otthagynam a ceget. Nem eri meg szamomra, hogy mergezett legkorben dolgozzak.

2020. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha hívnak mennél velük?

Igen, kivéve ha el vagyok maradva.


Ha nem hívnak, akkor ott maradnál erre az időre egyedül az irodában? Igen.


Nem éreznéd magad kellemetlenül?

Nem, lóf_sz a seggükbe ha annyira sem képesek, hogy egyszer bemutassák a szokásaikat.

2020. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Az nem klikkesedés ha azok, akik egy irodában dolgoznak kimennek kávézni, beszélgetni és hívnak téged is. Az lenne a klikkesedés, ha a 4-5 emberből 2 menne ki és nem hívnák a többit, vagy mindenki és nem hívnának téged. Ha szeretnél velük menni, akkor menj, ha nem szeretnél, akkor ne. Ha sose mész, azzal az a gond, hogy napi 8 órát együtt vagytok, ennek ellenére nem fogsz tudni róluk sokat, nem tudsz a beszélgetésekbe bekapcsolódni, egyedül, kirekesztve érzed majd magadat és klikkesedésnek tartod majd ha valamikor nem hívnak amikor kedved lenne menni.
2020. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Van ilyen klikkesedésben részem, de nem érdekel.
2020. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Nálam is ez volt amikor egy összeszokott csapathoz kerültem egy irodába. Az első két hétben az elődömhöz voltam nőve aki folyamatosan betanított és vettem át tőle a feladatokat, megismertem az ügyfeleket akikkel e-mailen vagy skypeon kellett kapcsolatot tartanom. Akkor a főnököm annyit mondott hogy ameddig az elődöm itt van addig legyek vele összenőve, nyilván wc-re meg egyéb helyekre nem muszáj együtt mennünk de munka terén egyedül még ne dolgozzak. Az idő alatt összebarátkoztam vele, ő nem ment el a cégtől csak előléptették és átkerült egy teljesen másik területre. Neki 2 hete volt arra hogy engem betanítson és átadjon mindent mert utána neki kellett átmennie az új helyére betanulni ahol már nem volt erre ideje hogy velem foglalkozzon, ezért biztosítottak erre időt. Ez idő alatt vele barátkoztam, együtt mentünk kajálni, kávézni, stb... Ő nem haverkodott azokkal akikkel egy irodában volt, ő másik társasággal járt ki szünetekben. Amikor magam maradtam már akkor elkezdtünk így a kollégákkal barátkozni de csak akkor tartottam velük ha nem voltam elhavazva munkával és utolértem magam csak akkor tartottam velük. Ők sem jártak ki minden órába együtt. Ketten dohányoztak ők is csak akkor mentek ki közösen ha utolérték magukat munkájuk szerint. Akik csak simán kávézni meg levegőzni mentek ők is csak kettesével vagy hármasával indultak el. Volt egy kolléganőm többnyire vele jártam ki így kávézni meg beszélgetni már amikor volt erre időm.

De volt rá példa amikor a területvezető hívott ki kávézni Ő is a mi irodánkba volt de többnyire mozgásban volt a gyár területén, ezért is volt céges laptopja, ő az irodába csak reggel ment be összeszedni magát, meg akkor amikor nyomtatnia kellett vagy olyan munkája volt ami idő igényes és nem kellett mozgásban lennie.

2020. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Én eleve felmondanék egy olyan helyről, ahol a kollégák óránként járnak ki pletykálni.
2020. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem értem #7-es, hogy ezzel most hogyan is segítettél. Olvasom-olvasom, hátha az utolsó mondatra kiderül, miért is írod le mindezt, de nem. Azt tudtuk meg, hogy te is dolgozol, az elején betanítottak és vannak kollégáid.


Kérdező: Az első néhány ember jól mondta. Adj időt magadnak. Az már jó, hogy hívnak téged is. Nem gond, ha nem tudsz minden beszélgetésbe beleszólni, ha mégis kellemetlenül érzed magad e miatt, akkor kérdezz.

Másrészről, ha nincs kedved/időd lemenni velük, a miatt se érezd rosszul magad. Ne gondolkodd túl, szinte mindenki volt már ilyen szituban. Alakulni fog magától.

2020. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Adj időt magadnak még új vagy meg kell h szokjad a helyet az embereket akik ott dolgoznak. 1 nap alatt senki nem váltja meg a vilagot. Az meg h orankent kijarnak cigire kavera az nem klikkesedes. Az mas. Inkabb kozosseg ahová elobb utobb be fogsz illeszkedni ha akarsz. Ha hívnak téged is akkor valoszinu jo csapatba kerultel altalaban az elso par napbol kiderul hova kerul be az ember. Ne legyél zárkózott nyiss te is feléjük.Ha hívnak menjél ha nem akkor is h lassak a kozosseghez akarsz tartozni sokat mosolyogj az mindig nyerő🙂persze nem kell túlzásba vinni de egy pozitív szemelyisegu ember jobban bevonz másokat s konnyebb az ismerkedes is. Legyel erdeklodo felejuk.
2020. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!