Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis hogyan lehetne megélni...

Mégis hogyan lehetne megélni ennyi pénzből a következő hónapokban?

Figyelt kérdés

Egy ruházati cégnek dolgozom, világmárka. Munkaszerződésem szerint bolti eladó vagyok, de csinálok mindent a cégnél. A raktárosi feladatoktól egészen a vevőkiszolgálásig, olykor kasszázom vagy csomagokat készítek össze, tehát mindent.

Több, mint fél éve vagyok a cégnél, ami ugye annyit tesz, hogy a próbaidő rég lejárt.

Összességében szeretek nagyon a cégnél lenni, mert jó a közösség, szuperek a főnökök és bizony eddig a pénzre sem lehetett panaszom.

Heti 30 órásként kezdtem anno, tehát napi 6 órát dolgoztam, így kerestem nettó 160-180 ezer Forintot.

Aztán mivel tavasszal nincs annyi munka, letettek engem heti 20 órába, ami ugye napi 4 óra, így kerestem 110 ezer Forintot.

És aztán jött a koronavírus. Bezártunk két hónapra mi is, de megkaptuk a bérünk 80%-át. Igenám, de mivel 20 órás voltam már ekkor, így ennek a 80%-át kaptam. Ez 63 ezer Forint volt. Tudom, hogy a 110 ezernek nem 63 ezer a 80%-a, de elestem minden jutaléktól, utazási és étkezési támogatástól.


Most tartok ott, hogy hozzá kellett nyúlnom a félretett pénzemhez, amihez nem szerettem volna semmilyen körülmények között!


Nagyon aggaszt a helyzet, mert szörnyű érzés, hogy szépen fogy a félretett pénzem, megint mínusz 10 ezer, megint mínusz 5, ezer, aztán mínusz 10 ezer megint. Tudom, hogy vészhelyzet van, valamiből élni kell, meg enni kell, meg ki kell vennem a részem itthon a rezsiből. Szeretném, ha vége lenne ennek a szörnyű helyzetnek és újra mindenki helyrejönne anyagilag.


Egyébként a családdal lakom, szóval nem fizetek albérletet, nem tartok fent autót, de kiveszem a részem a rezsiből havi 30 ezer Forinttal meg a telefonszámlám 10 ezer Forint, szóval azért még én szerencsésebb helyzetben vagyok, mint sokan mások.

Ettől függetlenül vannak kiadásaim, nem tudok napi 500 meg 1000 Forintból tengődni. Ma is sokat költöttem, mert egyszerre fogyott el mindenem itthon. Borotvahab, fogrém, sampon stb...


Köszi a válaszokat, tanácsokat.


20/F



2020. máj. 29. 17:00
1 2
 11/13 Miss Endzsi ***** válasza:
Hallottam, csak nekünk közel nem 30 ezer, ha elosztjuk.
2020. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Akkor örülj neki :)
2020. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulni lekapcsolni a villanyt. Azért a 100ezer rezsi egy családi háznál is kb a hallatlan kategória. Vagy éjjel-nappal 3-4 klíma megy megállás nélkül, mindenki fél órát ásztatja magát a zuhany alatt minden fürdés alkalmával, és 1 tányérral meg pohárral indítjátok a mosogatógépet naponta 5x...


Amúgy legközelebbi választásokon gondolkozz el azon, hova húzod az X-et. "Pártunk és kormányunknak" köszönhető, hogy mindenki át lett rakva 8-ból 4 és 6 órába, mert csak akkor adtak állami bértámogatást...


Ami meg a problémádat illeti. Lehet érdemes lenne mérlegelned azt, hogy havonta 1x mész csak fodrászhoz és egy ruhát 2-3 alkalomnál többször is viselsz. Nem hallottam még ilyet, hogy "a ruha fogyóeszköz". Tudom, számodra meg az hallatlan, hogy valaki ilyen "igénytelen".


Amúgy respect, hogy ennyi idősen igyekszel kivenni a részed az otthoni kiadásokból és nem várod el, hogy magától teremjen a kaja a hűtőben. Ez a korodbelieknél nem evidens...


Összességében neked nem a megélhetés jelenti a problémát, hanem a megszokott színvonal megtartása. Szerintem az öltözködésen tudnál a legtöbbet spórolni. Akihez jársz fodrász és a kozmetikus szerintem nem dolgozik horror áron, olcsóbbat nem nagyon találsz. Hozzájuk legfeljebb csak ritkábban tudsz menni, olcsóbbat nem fogsz találni.

2020. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!