Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalnátok úgy gyerekekkel...

Vállalnátok úgy gyerekekkel való munkát, hogy nem vagytok kimondottan nagy gyerekimádók?

Figyelt kérdés
Szeretnék huzamosabb időt eltölteni külföldön és nyelvet gyakorolni, de az összes szóba jöhető lehetőség gyerekekkel kapcsolatos pl. táboroztatás, különböző foglalkozások gyerekekkel vagy au pair munka. A világon semmi bajom nincsen a gyerekekkel, egyáltalán nem utálom őket stb., de nem is vagyok az a nagy gyerekes típus, aki pl. rögtön megy hozzájuk játszani, beszélgetni stb. Nem is voltak körülöttem gyerekek soha pl. a családban sincsen kisgyerek. Annyi, hogy anyukám óvónő és gimis koromban kb. minden délutánt bent töltöttem nála a munkahelyén a gyerekekkel, de ez minden.
2020. máj. 30. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
nem
2020. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem.
2020. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Ha nincs mas lehetoseg szerintem en igen.

Vegulis egy munkahelyre se ugy megy az ember, h mindent tudna. Kitudja, meg a vegen kiderulne ertesz a gyerekekhez :)

2020. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem. De én ha szabadon garázdálkodó (i.e. anyja nem figyel rá) kiskölyköt látok, görcsbe rándul a gyomrom.
2020. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem kapsz kifejezetten hidegrázást a gyerekektől, akkor nyugodtan menj. Nem kell a gyerekeknek se gügyögyni se szeretgetni őket, normális hozzáállás kell és a munka elvégzése. Én se vagyok gyerekimádó, de engem valamiért kedvelnek a 3-12 közötti gyerekek pont azért, mert normális vagyok velük, és nem akarom mindenáron irányítani, nevelni meg szeretgetni őket.
2020. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%

Végülis egy próbát megér. Lehet úgy fogsz visszajönni, hogy teljesen megváltoztott a vélemenyed és gyerekimádó leszel. Ha meg nem, akkor sem vesztettél semmit.

Én már nem vállalnám be. Nekem kiskamaszként sokat kellett vigyáznom az unokatestvérekre, amikor rokonokhoz mentem látogatóba. Előtte imádtam a kisbabákat meg a gyerekeket, de aztán megutáltatták velem őket nagynénémék pont ezzel a dologgal, hogy rám hagyták a gyerekeiket.

Mindenesetre készülj fel lelkileg, a gyerek előtt semmi ilyet nem lehet kimutatni. Ultra strong wonderwomannek kell lenned, ha velük vagy.

2020. máj. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:
52%
Először valami tábort próbálj ki, mert az au-pair az sokszor anyja helyett anyja a gyereknek. Magam részéről biztos nem vállalnám, de én nem is szeretem a gyerekeket és semmi pénzért nem foglalkoznék velük. Én is nyelvszakos voltam és egy csomó csoporttársam volt gyerekfelügyelni, mindig csodálkoztak hogy miért nem megyek de sajnos nem tudnék ilyen munkát végezni.
2020. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
En nem. Es oriasi felelosseg hozza.
2020. máj. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Igen. A gyerekem legjobb tanára egy ilyen ember. A legjobb tanár/mentor, akot valaha ismertem. A gyerekek fegyelmezettek mellette és nem kényszerből, hanem mert felnéznek rá és tekintélye van. Egyik alkalommal beszélgettünk, akkor hozta szóba, hogy ő nem az a gyerekekkel gügyögős, elfogult fajta, nem is akar saját gyereket, mert idegen neki a gondolat, de szereti tanítani őket. Szerintem kiváló munkát végez és ha ő nem is rajong a gyerekekért, hanem úgy "elvan velük, elfogadja őket", a gyerekek rajonganak érte, a humoráért és a békés, laza viselkedéséért.


Rajta kívül is van pár példám nem gyerekmániás emberekkel, akik tökéletesen tudnak a gyerekekkel dolgozni. Talán pont azért, mert nem tudják őket klasszikusan gyerekként kezelni és nem vesznek el a gyerekdolgokban babusgatással, túlféltéssel stb :)

2020. máj. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Én nem vállalkoznék ilyenre, de személy szerint engem kifejezetten irritálnak a gyerekek, és nem is tudok pár óránál többel eltolteni velük.


De ez rajtad áll. Ha van a családban, vagy ismerősöknél gyerek, esetleg próbáld ki, hogy milyen bébiszitter lennél, és döntsd el, hogy mennyire vagy képes kijonni velük.

2020. máj. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!