Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ugye jók a megérzéseim, és...

Ugye jók a megérzéseim, és nem vesznek fel?

Figyelt kérdés

Szerdán voltam egy állásinterjún.


Az interjút online bonyolították le, és jelen volt egy HR-es és az osztályvezető.

(A munka egyébként egy adminisztrációs jellegű gyakornoki állás egy gyógyszergyárban.)

Az osztályvezető kérdezett arról, hogy nyáron tudnék-e 8 órában bejárni, és ismertette a bért (mondjuk az a hirdetésnél is szerepelt).

A HR-es nehezményezte, hogy elsősorban (!) nem a gyógyszeripar érdekel, de azzal, ami jobban érdekel, valószínűleg nem találnék se gyakornoki állást, se munkát egy BSc-vel. Kicsit idős vagyok már (26 éves, a kövi lesz az utolsó évem a BSc-n), ezért lehet, hogy nem megyek MSc-re. Illetve -ha mennék- lehet, hogy valamilyen, a gyógyszergyárban szerzett ismeretet később hasznosítani tudnék. Ha nem, akkor is pénzt keresnék. Monoton, nagy precizitást, de valamennyi szaktudást is igényel a munka.

Az interjúnak ~5 perccel előbb lett vége, és úgy köszöntek el, hogy megköszönték, és azt mondták, jövő héten kapok visszajelzést.

Mindketten kedvesnek tűntek, és talán a HR-esnek kevésbé voltam szimpatikus.

Ha számít: nők mindketten, és én is az vagyok. Úgy öltöztem fel, mint egy face-to-face állásinterjúra, mosolyogtam, és kihúztam magam. De nem vagyok túl szép.


Tudom, ki kell várnom, de tűkön ülök...



2020. máj. 31. 04:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ez volt életem első állásinterjúja
2020. máj. 31. 04:47
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Én semmi negatívat nem látok ebben. Miért ne vennének fel??
2020. máj. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
Ez leves.
2020. máj. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Soha ne mondj olyat az állásinterjún, hogy elsősorban nem a választott terület érdekel. Akkor felvesznek olyat, akit az érdekel.

Szerintem ezek után nem vesznek fel, de semmi gond, tanulj az esetből. A legtöbb ember rengeteg interjút végigcsinál, mire lesz munkája.

2020. máj. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még felvehetnek.Ne beszéld be magadnak a negatívat,állj pozitívan hozzá.Majd mesélj mi lett.
2020. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Nem tudhatod, hogy eddig kik jelentkeztek az állásra, nekik mennyire sürgős, hogy betöltsék az adott pozíciót. Ne ásd el magad, ügyes voltál. Még simán felvehetnek. Ha mégsem sikerülne, akkor sincs gond, mert egy tapasztalattal előrébb vagy. Légy pozitív, ezzel most csak nyertél, attól függetlenül mi lesz az eredmény. :)
2020. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik cég. Van egy olyan gyógyszergyár, ahova alig találnak normális embert, és szerintem te még az vagy, szóval oda elég nagy valószínűséggel felvennének.
2020. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

"A HR-es nehezményezte, hogy elsősorban (!) nem a gyógyszeripar érdekel"


Hogy mondhattál ilyet? Nem olvastál el egyetlen cikket sem hogyan kell interjúra készülni?

Szerintem ez már bőven elég rá, hogy ne téged válasszanak.

Rendszeresen interjúztatok gyakornokokat, még azok között is vannak semmirekellők, akik szerint az adott terület érdekli őket valóban, olyat csak kényszerhelyzetben veszek fel, aki csak úgy odasodródott, mert nincs jobb...


A 8 órás munkaidőre mit válaszoltál?

2020. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Hogy mondhattál ilyet? Nem olvastál el egyetlen cikket sem hogyan kell interjúra készülni?"


Nem mondtam ilyet. Kérdezte, hogy elsősorban mi érdekel a tanulmányaimon belül, és válaszoltam rá.

Igazad van, ezek után talán jobb is, ha nem vesznek fel. Annyi eltökélt és tehetséges ember van, miért pont engem választanának, aki azt se tudja, mit akar?

2020. máj. 31. 09:46
 10/18 A kérdező kommentje:
A 8 órás munkaidőre nagyon lelkesen válaszoltam, hogy tudom vállalni.
2020. máj. 31. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!