Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lenne a legjobb/legmegfelel...

Mi lenne a legjobb/legmegfelelőbb munka 16 évesen?

Figyelt kérdés
miket ajánlotok?
2020. jún. 2. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
tanulás
2020. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát mit szeretsz csinálni? Ilyen korban valami diákmunka és ott mutatnak helyeket amik flexibilis időbeosztással rendelkeznek stb, hogy könnyen tudj hozzá igazodni. De rengeteg lehetőség van
2020. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Ha nem szorulsz rá arra a pénzre feltétlen, és amúgy is van némi felelősségtudatod, én azt mondom, hagyjad. Tanulj inkább gőzerővel, és pihenj, mert legközelebb nyuggerként lesz csak lehetőséged. Ha csak zsebpénzre szeretnéd, vagy csak úgy belekóstolni a munka világába, akkor én kutyát sétáltatnék, szomszéd kertjébe gazolnék, időseknél mennék takarítani ott az ismerősi körben, újságot hordanék ki, vagy amiben én jó vagyok (pl biosz) korrepetáltatnék kisiskolásokat (ez ugye a fekete meló :D )

Helyi boltban vállalnék árufeltöltő munkát, standoknál kóstoltatnék árúházakban emberekkel termékeket meg.


Ha nem muszáj, tényleg ne most szakadj meg, ha muszáj, azt sajnálom. De mindenképp becsülendő hogy 16 évesen ilyenre gondolsz.

2020. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Fiú vagy?

Menj festő, kőműves, mellé segédnek.

Kapsz naponta vagy hetente fizut, hozzászoksz a szivatasokhoz, és rájössz hogy nem akarsz egész életedben gurizni, és ennek megfelelően állítod a jovodet.


Komolyan

2020. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minket a Kádár korban gimnazistaként évente beutaltak 2 hétre fizikai munkára egy gyárba, az segített, hogy majdnem mindenki diplomás legyen, mert senki sem akart leragadni segédmunkásként.
2020. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni mit szeretsz csinálni...

ha szereted az embereket, jegyszedő, pénztáros, vizimentő vagy csúszdafelügyelő egy strandon jó lehet, ha bírod a stresszt, étterem/pincér, ha esetleg van olyan az ismeretségi körödben aki segíteni tud, mert ehhez azért kell, akkor elmehetsz valami irodába aktákat tologatni, ha inkább valami maszekot képzelsz el magadnak korrepetelálj vagy bébiszittelj gyerekeket. ez utóbbira szerintem idén nyáron nagy szükség lesz, a korona miatt rengeteg szülőnek elfogyott a szabadsága. vagy vállalhatsz kerti munkát, ha olyan helyen élsz, esetleg valamit a mezőgazdaságban...

de a legegyszerűbb, ha regisztrálsz egy szövetkezethez, ők segíteni tudnak.

2020. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
amúgy nem tudom válaszolók mit vagytok úgy oda, tényleg ekkora tragédia hogy valaki hasznos akar lenni és dolgozni? nem igazán értem, miért ilyen riasztó a munka gondolata sokaknak, hogy csak elmenekülnek a gyerekkorból az egyetemre, hogy aztán a diplomával vakargassák egy életen át a sggüket, nehogy dolgozni kelljen felnőtt ember módjára...
2020. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

Én beálltam kőműves mellé melózni ahogy fentebb is írták. Mindenki azt mondta, hogy majd én fogok helyette dolgozni, folyton szívatni fognak. Aztán másnap már én voltam ott a nagyfőnök, ő meg a csicsk@som. Egy 70 kilós szardarab nem fog nekem dirigálni.

Mondta nekem, ott a cementes zsák, fogjam meg, vigyem el B-be majd mindjárt jön utánam. Letettem a zsákot, ott nem volt jó, vigyem arrébb, arrébb vittem, hozzam visszább, itt kb meg is untam, odamentem, belevertem egyet a gyomrába, majd egy atyai pofon kíséretében rádőlt a cementes zsákokra. Utána egy szót nem mert szólni, szorgosan pakolt helyettem és ez a mai napig így van. Pénzt is remegve adja át, ha azt mondom tegyen még rá, akkor tesz rá, de nyilván van szivem és tudom, hogy neki is meg kell élni valamiből.

2020. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na erről beszélek.
2020. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!