Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Észrevettetek valamilyen...

Észrevettetek valamilyen változást a munkahelyen a covid után?

Figyelt kérdés
Én pont február végén lettem álláskereső, az utána következő időszak ugye nem kedvezett a helyzetemnek. Egy csomó helyen olvastam, hogy nem lesz már ugyanolyan az irodák élete mint ezelőtt, stb. stb. Mostanában kezdtem el interjúkra járni, a héten négy cégnél voltam, és ehhez képest sehol semmilyen változtatást nem látok. Ki vannak pakolva kézfertőtlenítők jól látható helyekre, de belépéskor már egyből megmarkolászták a kezeimet, meg se várták míg megmosom vagy fertőtlenítem. Az emberek továbbra is úgy ülnek az open office-ban, hogy egymás arcába lihegnek. Mindenhova ki van írva, hogy belépés maszkban, de senki nem tartja be. Ablakok bezárva, résnyire sincsenek nyitva. Ja, és home office sehol sincsen, holott a munka elvégezhető lenne akár a Bahamákról is, de hogy miért, a válasz: fontos a személyes jelenlét a "kommunikáció miatt". Mi az, amit nem lehet lekommunikálni skype-on, vagy e-mailben??? Nálad mi a helyzet munka terén, változtattak valamit? Mi a munkaköröd? Köszönöm szépen előre is a normális, udvarias válaszokat.

2020. jún. 19. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk annyira bejött a home office, hogy egész nyárra marad, heti 1x-i bejárással (aki nincs szabin)


Nemzetközi kutatási projektekben dolgozom.

2020. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nekem csak annyi változást jelentett, hogy szájmaszkot kell hordanom. A fröccsöntőszerszámok pont lesz*rják a vírust, home office-ban nem tudom őket karbantartani (igen, léteznek még ún. kékgalléros vagy melós munkavállalók is, nem csak irodai állomány van a világon), megrendelésünk meg akadt bőven, így volt munka is.
2020. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tech cégnél dolgozom, mi októberig ki se nyitjuk az irodát és akkor is majd csak 30% kapacitással, betartva a 2 méteres szabályt. Aki nem akar, annak nem kell majd bejárnia, senkit sem fognak rá kötelezni. Mindenkinek küldtek széket, extra monitort, ki mit kért, de nálunk szinte minden munkakör végezhető otthonról.
2020. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Szóval te voltál 4 cég egy adott irodájában és ebből vontál le országos szintű következtetéseket?

Gratulálok.

Remélem a munkádban nem leszel ennyire felületes.

Nálunk megvannak a változások. Maszk, kézfertőtlenítő továbbra is van, nincs kézfogás és hasonlók, meetingeket is online tartunk, de látogatót sem fogadhatunk (külsős embert meeting miatt)

2020. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
HOL írtam azt, hogy országos szintű következtetést vontam le? Szövegértéssel vannak gondok. Gratulálok.
2020. jún. 19. 15:55
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk ugyanaz van, amit leírtál. Már június 2-től menni kellett mindenkinek dolgozni. Maszkot nem várnak el senkitől, kézfertőtlenítők vannak kirakva, de ugyanúgy ül mindenki az irodában. Volt, aki felvetette a home office-t, hisz a munka végezhető lenne otthonról, de a válasz az volt, hogy ha fél a vírustól menjen táppénzre vagy mondjon fel. Ezen kívül még egy kb. 20 fős 4 órás "csapatépítőt" is szerveznek a csoportunknak 2 hét múlvára.
2020. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk belépéskor kötelező kézfertőtlenítés, testhőmérséklet-mérés van, a folyosókon maszkban kell lenni, és tilos a személyes meetingek szervezése. A létszám 50%-a lehet bent egyszerre, és a liftekben sem lehetnek 1-2 főnél többen egyszerre. Már elege van ezekből mindenkinek.
2020. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Semmit: ugyanolyan "elviseljük egymást" hozzáállás van, mint vót, és lesz.

Ez egy fejlődésre képtelen társadalom...

2020. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Adnak fertőtlenítőt, maszkot.
2020. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kutatóintézetben dolgozom. Nálunk részlegtől függ, hogy mi az ábra. Közös helyiségekben, folyosókon maszk kötelező, kézfertőtlenítő van (nem most lett, már 10 éve van), a bejárást a részleg vezetője határozza meg. A mi csoportunkban az a szabály, hogy akinek muszáj, bemehet, ha nagyon akar. Lényegében mind tudunk otthonról dolgozni.
2020. jún. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!