Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjam ki a jövő hetet?

Hogy bírjam ki a jövő hetet?

Figyelt kérdés

Nyári munkán vagyok jelenleg. Jövőre érettségizem. Nyilván nem ilyen munka az álmom, már ezelőtt sem ez volt, de amint elkezdtem benne dolgozni mégjobban bebizonyosodott, hogy rühellem. A lényeg, hogy ez egy fizikai munka és mint segédmunkás dolgozom benne. Eddig 3 napokat dolgoztam benne hetente, egyszer előfordult, hogy csak kettőt, de bőven elég volt. Most azonban holnaptól kezdve péntekig dolgozni kell mert olyan sok munka van és rosszul vagyok már a gondolatától is. Na most nekem nyilván nem arról van szó, hogy maga a munka büdös mert akkor nem is jelentkeztem volna. A munkakörülmények azok ami miatt utálom az egészet és a főnök miatt.

Hivatalosan reggel 8-tól délután 4-ig van a munkaidő. Ezt úgy kell elképzelni, hogy 6:15-kor itt vannak értem és ők még elmennek kávézgatni illetve reggelizgetni, ennek köszönhetően pedig több mint 1 óra azzal megy el feleslegesen, hogy a kocsiban ülök és rájuk várok. Aztán megérkezünk a címre ahol melózunk ahol a főnök minden reggel vergődik egy sort, hogy pörögjek már fel, miért vagyok ilyen lassú. Az is probléma, hogy a kocsiból egy kanyarral csak 3 szerszámot viszek be, nem pedig 6-ot. Majd kiosztja a feladatot, elkezdek dolgozni, ő pedig még egy fél órát ott járkál felettem, de egyszerűen annyira irritáló, hogy az szörnyű. Majd nagy nehezen ő is elkezd dolgozni, de nem tart nála sokáig. Egyet gondol, átoson úgy, hogy nehogy észrevegyem, majd elordítja magát azzal az ürüggyel, hogy szarul dolgozom. (közbe ez nem igaz, inkább csak az a baja, hogy nem úgy tartom a kezembe a munkagépet, ahogy ő tartaná). Továbbá múltkor azért cseszett le mert én elkezdtem akkor fúrni amikor ő telefonált volna, de olyan szinten leordított, hogy a fúrónak a hangja szó szerint elsimult :D

Ebédszünetet illetőleg pedig állítólag kapunk 30 percet, de az úgy szokott történni, hogy ő olyankor 10 percre eltűnik majd üvöltve jön vissza, hogy mi miért nem dolgozunk már. Egész nap 1db szendvicsen vagyok így. Az még akkor is kevés ha ülő munkát végez az ember. Meg is szoktam érezni mert 2-től már remeg mindenem illetve folyik a szememből is az izzadtság. Ami pedig még nagyon irritáló, hogy sokszor túlóráztat úgy, hogy ő azt ki se fizeti. Nyilván én meg nem hajthatom be rajta mert nem vagyok bejelentve.

Szóval mit tanácsoltok, hogy bírhatnám ki ezt a hetet? Nem fogok felmondani, utoljára dolgozom itt. Utána hétfőn már nyaralni megyünk, aztán pedig máshol keresek munkát.

Minden tanácsot megköszönök :)

Van ahol többes számot írtam, az azért van mert van mellettem még egy segédmunkás, azzal is így bánik, de az már csak legyint rajta.



2020. jún. 21. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy bírtam ki a hülye embereket, mikor ki kellett szolgálnom, hogy folyamatosan az lebegett a szemem előtt, mit veszek a fizetésemből. Sokkal könnyebb volt mosolyognom azokra is, akikre szívem szerint ráhúztam volna a pultot. S mire vége volt mindennek, kezemben a fizu, bár nehéz volt, de arra gondoltam csak megérte. Bár kb. fele annyira sem volt szar a meló mint neked, de nekem ez vált be. Így lásd rendesen a szemeid előtt azt, amiért megéri még kihúzni a hetet, s mire észbe kapsz, addigra már kész!

Sok sok sikert és kitartást neked!!!

2020. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Osszeszoritod a fogaidat es elkepzeled, ahogy egy feher burok vesz korul. Ezen a burkon egy uvoltes se tud atmenni, mindegyik kikeruli, vagy lepattan rola. Aztan hazamesz es huzol egy hatalmas pipat a naptarba, hogy ez a nap is kesz. Aztan jutalomkeppen eszel egy csokit.
2020. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Meg fogadom őket mindenképpen :)


Egyébként az ordítással önmagában nem is lenne probléma, nekem pl faterom olyan, hogy ha beszél akkor zeng a ház (vannak nagy hangúak, ez természetes, valamilyen szinten én is az vagyok). Engem inkább az zavar benne, hogy érezni a hangjában a felgyülemlett feszültséget amit észrevehetően rajtam vezet le és rohadtul idegesítő, hogy bármit kérdezek, leordítja a fejemet amihez sokszor trágárság is fajul. De akkor a 2-es válaszadó tanácsát holnap kipróbálom erre :)

2020. jún. 21. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyfelől, ha lassú vagy és nem bírod a tempót, akkor nincs min kiakadni.

Másfelől, mondj fel, anyuék befizettek a nyaralásra, nem ezen az egy heti munkán fog múlni.

Nyaralás után meg menj el egy mekibe vagy ilyesmi

2020. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem számold a napokat az sokat segít, így fel lábon is kibirod.

Utánna jön a pihenés ::))

2020. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nektek nem keményedett be a kezetek?És ha igen akkor az kipuhul vagy már nem?
2020. júl. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!