Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jövő héten betanulok a tescoba...

Jövő héten betanulok a tescoban, mint diákmunkás pénztáros, de félek a főnököktől és az egésztől?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy nem tudom megtanulni kezelni a gépet, hogy folyton ordibálni fognak velem, hogy nem leszek elég gyors. Valami tipp olyantól, aki már dolgozott kasszában?

2020. jún. 16. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Addig igaz, h ez csak egy xaros tesco, de a tobbiert en ugy elvernem az elozo kommentelot, h soha tobbet egy rossz szot nem mernebszolni. Undorito fereg az ilyen "ember".


Ne felj a kasszazastol. Eleinte stresszes igen. Biztos, h fogsz benazni es, de sajat tapasztalataim alapjan hamar belefogsz jonni. Mindenki ugy kezdi, h lassu/pontatlan. Ha jo fonokot kapsz akkor nem kiabal majd, hidd el. Ha meg igen: nem a fonok miatt vagy ott, hanem a fizetesert. Xard le ot magasrol. Belejossz majd, mint kiskutya az ugatasba, hidd el.:)

2020. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Én voltam pénztáros régebben. Annyit tudok javasolni, hogy állj ki magadért, és ne hagyd magad. Igen, hibázni fogsz az elején, igen, lassú leszel az elején, főleg, ha először csinálod. DE ez senkit sem jogosit fel arra, hogy ordibáljon veled. Mindent el lehet mondani normális emberi hangnemben, ha erre valaki nem képes, akkor azzal nem érdemes foglalkozni. Az hogy a főnök csak ordibálni tud, nem téged minősit, hanem őt.
2020. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
92%

Én mondjuk sosem kasszáztam, de nagyon sok helyen megfordultam diákéveim alatt. Vegyesek a tapasztalataim, de túl sok biztatót nem tudok sajnos mondani. A legtöbb helyen mondhatni épp hogy csak megtűrtek minket... A feletteseink általában normálisan álltak hozzánk, hiszen az ő közvetlen környezetüket nem zavartuk... Persze voltak kivételek... Egyszer elmentem egy helyre, ahol a vezető olyan lenéző, ordenáré, trágár módon beszélt az összes diákkal, hogy pár óra után elküldtem melegebb éghajlatra és egyszerűen eljöttem. A diákszövetkezetben elmondtam, hogy mi volt a probléma és hogy többet oda nem megyek. Megértették, mentem máshova. De a vezetők azért a legtöbb helyen, ha nem is rendesek, de legalább normálisak. Legalábbis amíg nem csinálsz plusz munkát nekik. :)


A dolgozókkal való kapcsolat is elég vegyes... Van például ez a "már-X-éve-itt-vagyok-hadd-tudjam-már-jobban" fajta kolléga, akivel a büdös életben nem fogsz tudni kijönni, mert csinálhatsz bármit, lehetsz bármilyen jó/gyors/ügyes, ő valamibe mindig beleköt majd. Van olyan, aki szerint a diákok elveszik a "rendes" dolgozók munkáját, ezért ott tesz neked keresztbe, ahol csak tud... Aztán van olyan, aki simán csak bunkó, mert szerencsétlen tényleg ott robotol 20 éve, utálja az egészet, és nehogy már te jól merd érezni itt magad. Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, nem szabad felvenni a piszkálódást. Főleg, hogy ha rendesen, tisztességesen dolgozol, nem kummantasz, megbízható vagy, akkor idővel majd ők is elismernek. Talán még meg is kedvelnek. Mindenhol vannak amúgy rendes, normális emberek, csak hagyni kell időt nekik, hogy megismerjenek. Volt egy idősebb hölgy kollégám, aki rendesen elpityeredett, mikor megtudta, hogy aznap vagyok utoljára.


Szóval nem kell előre izgulni. Ha látják, hogy tisztességes, megbízható ember vagyok, akkor úgy is fognak kezelni. Hülyék meg mindenhol vannak, azokkal nem kell foglalkozni. Ha nagyon nem érzed jól magad, akkor meg egyszerűen elmész. Diákként sok lehetőséged van, nem muszáj ott ragadni egy negatív, lehúzó környezetben. Sok szerencsét! :)

2020. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha normális a főnököd nincs mitől tartanod, ő is megérti, hogy nem az első napodon fogod elnyerni a "a nap dolgozója" címet.

Ha meg egy majom, akkor szólsz neki, vagy otthagyod (vérmérséklettől függően) őket és keresel egy normálisabb helyett. Ha rosszul érzed magad ott, kár maradni, annyit úgysem tudnak fizetni, hogy megérje.

2020. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj a tescoba kasszasnak

Csak egy darab sz@r vagy a számukra

Amitől félsz hidd el be fog igazolódni

Fél évig bírtam teljesen kikészítettek idegileg lelkileg

Ha jót akarsz magadnak kerüld el nagyivböl

2020. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Tesco titkok c. Konyv elso kotetet!! Szorakoztato es igaz!!! Hasznald fel!!!
2020. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En szivesen megyek diskmunkashoz kasszahoz,ha tescoban vasarolok. Mindig mondom neki,h csak nyugodtan,raerek.
2020. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam diák a Tescoban, igaz már jó pár éve. A gépet nem nehéz kezelni, én is attól féltem, de rájöttem nem olyan bonyolult, mint amilyennek tűnik. Ellenben a vevőszolgálatost vagy a felettest ki lehet fogni... nekem pl. volt olyan az első nap, hogy nem vártam össze ha egy termékből pl. 10-et vett valaki és nem egyszerre rakta fel, hanem lehúztam egyesével, majd jött a vevőszolgálatos ordítozva, hogy ilyet nem lehet csinálni, mert nézzem meg 9-el több tétel van a blokkon, mint kéne és milyen hosszú.

Aztán a felettesed sem biztos, hogy túl jó fej lesz, nálam volt, hogy szándékosan/figyelmetlenségből elszámolta a kassza tartalmát : első számolásra több lett, második számolásra kevesebb, végül nem akarta újra számolni és mondta, hogy legyen több azt nem vonják le a fizumból, majd kiderült hgy ezért is jár valamilyen büntetőpont.

Aztán a vásárolókkal is jobb vigyázni:

- Roma család érkezett 2 megpakolt kocsival, majd fizetéskor derült ki, hogy még az első kocsi felére sincs elég pénzük. Mögöttük a kígyózó sor állt, mert mikor máskos is jönnének, mint mikor a legforgalmasabb az üzlet. Ilyenkor oda kell hívni a felettest - ha jól emlékszem - ő tud törölni. Persze a roma család még elkezdett válogatni, hogy mit tart meg, mit nem... beletelt vagy 20 percbe, mögöttük pedig a többi vásárló elégedetlenkedését kellett hallgatni.

-Volt olyan nénike, aki kiosztott, hogy fiatal lány létemre hogy nem ismerek fel egy spenótot, majd valamilyen trópusi egzotikus gyümölcsöt - mert vissza mertem kérdezni, hogy ez ugye az-e nehogy tévesen üssem be.

- Aztán volt olyan vásárló is aki szimplán csak fogyatékos idegbeteg...


Én kb. 2 hétig bírtam. Van mikor kb. pangás van és nincs senki, máskor meg pörögni kell ezerrel, de nem is ez zavart, hanem a fentiek. És tényleg a gépkezelés a legkevesebb...

2020. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is másfél évet kasszáztam.

Minket csak kb megtűrtek, mindenki nagyon lekezelő volt, segíteni se nagyon voltak hajlandóak. Nekem ez nagyon rányomta a bélyegét az egészre, tudtam hogy ha segítséget kérek csak ordibálni fognak velem, emiatt sokat hibáztam, mindig gyomorgörccsel kezdtem a munkát. Hál istennek kassza hibám szinte sosem volt, erre azért igyekeztem nagyon figyelni.

Tényleg borzalmas egy hely, én is csak azért voltam ott mert kis városba nem volt más lehetőségem.

2020. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a legtermészetesebb ha félsz legtöbb ember tart a változástól. A Tesco-ban a kezdőket minden hova rakják többeket ugráltatnak de ha te azt tanulod akkor fel a fejjel mert azt kell csinálnod és menni fog mert kortól függetlenül minden új dolgozót betanítanak.
2020. jún. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!