Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek miért "jó" ez a...

Szerintetek miért "jó" ez a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom ezen a helyen és 2 poszton is helyt kell állnom. Az egyikkel nincs bajom, mert az a végzettségem, a másik viszont egyértelműen kiderült, hogy egyáltalán nem nekem való, de muszáj, mert különben nincs meg a kötelező óraszámom. Ez a másik a recepciót takarja(call center, ügyfél felvétel, számlázás meg ilyenek). Alapvetően introvertált vagyok ami egyébként szerintem már átment egyfajta szociális fóbiába ezalatt az elmúlt 2 évben, mert lelki beteg leszek, ha kint kell ülnöm a recepción.


A járványra való tekintettel 2,5 hónapra táppénzre küldtek, mert egyébként veszélyeztetettnek is minősülök és itt jön a bökkenő.

A főnököm azt mondta, hogy várnak vissza, meg vannak elégedve velem stb. Most meg az egyik kollégám tegnap azt mondta(és neki van igaza), hogy telefonhoz nem engedne, meg felügyeletre szorulok. Egy másik kollégámat meg kirúgta a főnököm 10 év után.

Ez az amit nem értek, hogy ennyi erővel tőlem is megválhattak volna.


Másrészt van olyan is, hogy indokolatlanul bszogatnak. Ez ritkábban fordul elő, mert legtöbbször jogos, de már úgy vagyok vele, hogy mindegy mit csinálok semmi sem jó. Mintha a személyemnek szólna és arra játszanak, hogy felmondjak(egyébként a felmondásom már előkészülőben van).


2020. jún. 22. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi a végzettséged? Egyébként szerintem valószínűleg már régebben is szociális fóbiád volt, ugyanis attól hogy valaki introvertált beállítottságú, még nem lesz ideges attól, ha fel kell vennie a telefont a recepción stb.


A saját érdekedben tényleg el kellene gondolkoznod azon, hogy felmondasz, vagy elmész egy pszichiátriai szakrendelésre, ahol diagnosztizálják, hogy pontosan mi is a problémád. Így lesz egy hivatalos papírod, amit bevihetsz a főnöködnek, és közlöd vele, hogy Te nem szeretnél recepciósként is dolgozni, szervezze át a munkarendet a többi kollégával együtt, hogy Te pl megkaphass egy olyan posztot, ahol kevésbé kell emberekkel foglalkoznod. Legrosszabb esetben elbocsájthat, úgyhogy készülj egy B tervvel, hogy milyen lehetőségeid lennének még dolgozni.


A szociális fóbia egyébként nem játék, simán eljuthatsz egy olyan szintre, hogy már a házból sem mersz kilépni. Tényleg érdemes lenne szakemberhez fordulni, akár pszichiáterhez vagy pszichológushoz. Történt valami törés az életedben, ami miatt ez nálad kialakult?

2020. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Képalkotói végzettségem van, egészségügyben dolgozom 7. éve.

Korábban nem volt ilyen bajom(vagy csak nem volt ennyire nyilván való) az első munkahelyem kifejezetten amolyan nyugdíjas meló volt.

2017 volt életem eddigi legrosszabb éve és a karanténos 2,5 hónap meg életem legszebb időszaka😆.

Egyébként 3 éve járok már pszichiaterhez mert középsúlyos depresszió alakult ki nálam, illetve lassan 1 éve járok rendszeresen pszichológushoz is.


A házból való kilépés még nem vészes. Ha van dolgom elinteztem simán vagy ha a barátaimmal találkozom egyéb program van. Max a céltalan kolbaszolasnak nem látom értelmét. Meg egyébként is szeretek otthon lenni.

2020. jún. 22. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!