Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatónak van bármi köze...

Munkáltatónak van bármi köze ahhoz hogy az állás betöltéséhez szükséges végzettségen túl még milyen végzettségem van?

Figyelt kérdés

Ha én érettségivel betölthető állásban vagyok, jogos az a vád hogy nem „szóltam“ hogy nekem diplomám is van?

Miért szóltam volna? Mi köze hozzá? Ő érettségizett embert keresett nekem az van, az állás betöltésekor megvizsgálták van-e, van, oké, mást nem kérdeztek.

Ezek után van közük hozzá nekem még mi van?

Mert ezen pattognak hogy nem „szóltam“ a diplomámról. Miért szóltam volna?

Úgyse adnak egy fillérrel se magasabb bért emiatt, akkor meg nem mindegy?


2020. jún. 15. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Semmi közük hozzá.

Akkor valószínűleg fel sem vettek volna, mert ciki lenne a főnöknek hogy magasabb a végzettséged mint neki.

Valószínűleg most is ez bassza a csőrét, félti a helyét.

2020. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
a munkaügyes troll megint
2020. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Akkor valószínűleg fel sem vettek volna, mert ciki lenne a főnöknek hogy magasabb a végzettséged mint neki."


Magasabb nincs csak több. Neki 1 diploma van, nekem 2.

2020. jún. 15. 11:25
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Meg azert is szoktak a diplomas jelentkezo oneletrajzat felredobni, mert ez akar maradni. Ez valosag.

Viszont ha volt oneletrajz, elvileg abba mindent - nem a tarotkartya tanfolyamot persze - bele kell irni.

2020. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
4-es vagyok, elirtam, bocs. Ez nem akar maradni
2020. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Az fel se meruljon benned ket trollkodas kozott, hogy sok esetben a vegzettseg szerint kotelezo munkabert fizetni, igy ugyanannak az allashelynek mas a berezese erettsegi, es mas foiskolai/egyetemi vegzettseggel.
2020. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Elméletileg nincs, de a gyakorlat sajnos más. Nem Japánban vagyunk ugyan, de ott konkrétan bele avatkoznak a munkáltatók az magánéleted legapróbb részleteibe is, - náluk alap, hogy ilyen szinten alázzák az embereiket (és mi magyarok is elindultunk már eléggé régóta ezen az ösvényen, ha észrevettétek, ha nem). Én felháborítónak tartom, hogy a betöltésre váró munkakört nem érintő mélységekig vájkálnak az emberek magánéletében a munkáltatók, - legfőbbként az a tény bosszant, hogy valahányszor kénytelen váltani valaki (és ennek magánéleti oka több esetben életszerű, mint a fegyelmi), "Árpádig" visszamenőleg csesztetik az embert és nem egyszer visszamenőlegesen "el is számoltatják" a múltjával. Miért VOLT ez? Miért VOLT úgy? -Lényegében semmi közük ehhez, - szemben azzal a szemponttal, hogy rátermett vagy-e a kérdéses munkakörre vagy sem! (Persze a rátermettség fogalmát viszont nem felejtették el következetesen törölni - 2000 környékén - a szótárakból!) Manapság fontosabb szempont, hogy ismeretségi körödben van-e a cégnél olyan ember, aki "valaki" a cégnél...
2020. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

„hogy sok esetben a vegzettseg szerint kotelezo munkabert fizetni, igy ugyanannak az allashelynek mas a berezese erettsegi, es mas foiskolai/egyetemi vegzettseggel.“



Akkor EGY!

Mondjuk fejtsd már ki nekem, egy fizikai betanított meló esetében mit jelent egy végzettség a bérben -tán többet kap akinek egyetemije van? Nem kap.


Akkor KETTŐ!


Most hogy kiderült hogy egyetemim van most akkor ugye többet fogok kapni? Hát a logikád alapján -- hát?

2020. jún. 15. 12:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Az a baj én is ilyen helyzetben vagyok. Ide is érettségi volt a feltétel, amivel nem is volt gond, mert nyelvvizsgahiány miatt nem volt meg még a diplomám. Tudta a munkáltató is, hogy csak államvizsgám van. Időközben meglett a nyelvvizsgám és a diplomám is így. Párom is, barátnőim is mondják folyamatosan, hogy szóljak a magasabb bér miatt. Viszont ide nem kell diploma és nem is a szakterületemen dolgozok.

Úgyhogy egyetértek veled kérdező :( Nem tudom mit kéne tenni.

25N

2020. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, a köszszféra pl pont olyan, ahol bértábla van és igenis számít milyen végzettséged van. Mert ugyanabban a pozícióban más végzettséggel, más a bér. A másik, meg amit szintén lepontoztál. Érettségit igénylő pozícióra általában egy diplomás azért megy el, mert átmenetileg nincs jobb és kell a pénz. Az első adandó alkalommal lelép. A cég meg csak szív ezzel.
2020. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!