Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szólnátok, ha kiderülne...

Mit szólnátok, ha kiderülne másik cég fizeti a te fizetésed?

Figyelt kérdés
Egy cégnél dolgozom, és én eddig úgy tudtam, hogy ami munkát elvégzek, azért kapom a fizetésem tőlük. Most a fülembe jutott, hogy azon a részlegen ahol vagyok, a mi fizetésünket egy másik cég állja, akiktől a helyiséget is béreljük. Vagyis akkor en most kihez is legyek lojális? Ahhoz akitől a fizetésem valójában kapom, vagy akitől csak papíron? Akkor a főnököm se az aki papíron, hanem akitől a fizetést kapom. Rosszul gondolom? Jogosan vagyok kiakadva? Mást ez nem zavarna? Hogy nem is azoktól kapom a fizetést akiknek valójában dolgozok? Másnak ez nem esne rosszul?
2020. jún. 25. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Amíg megkapom, addig magasról szarok rá, hogy ki adja. Felőlem a szomszéd Juli néni is bedobhatja borítékban.
2020. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is így van vele mindenki, de ez engem akkor is zavar. De úgy látszik csak én vagyok vele így. Mert úgy érzem ezáltal nem vagyok egyenrangú, a cég többi dolgozójával, akik viszont a cégtől magától kapják a fizetést.
2020. jún. 25. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés itt csak az, hogy kivel állsz szerződésben és mi áll benne pontosan. Minden más, beleértve azt, hogy épp outsourcing alatt vagy avagy sem, tök lényegtelen.
2020. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam úgy X cégnél (X cég irodájában), hogy közben Y céggel álltam szerződésben, ők közvetítettek X céghez, mint munkaerő. Ebben semmi furcsa nincs, benne kell legyen a szerződésben. Ilyenkor Y cég juttatásai járnak neked, de a munkát X cégnek végzed. Ez egy régi és elterjedt szokás, egy csomó ilyen van.
2020. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Munkaerő kölcsönzésről hallottál már? :)
2020. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez nem munkaerő kölcsönzés, azt tudom mi az.

Itt adott egy helyiség, ahova egy cégnek kell x ember. Ezért megállapodtak a mi cégünkkel, hogy ők biztosítanak embereket nekik, cserébe nem kell rezsit fizetni, plusz a bevételen is osztozkodnak, meg ezek szerint még a mi fizetésünket is állják.

Nekem csak a munkahelyemmel van szerződésem, abba van megjelölve a főnököm is, és a fizetésemet is az én munkahelyemtől kapom. De mit kiderült, amit továbbutalnak nekem, azt ők ettől a másik cégtől kapták. Ez nem munkaerő kölcsönzés, mert arról nekem is tudnom kéne és alá kéne írnom. Arról nem is beszélve, hogy amit végzek munkát, annak a nyeresége a mi cégünkhöz megy. Ezért gondoltam, hogy abból kapom a fizetést, így lenne logikus, így máködik a termelés. De nem. Ezért vagyok kiakadva. Akkor most kinek is dolgozok?

2020. jún. 25. 18:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Minket is volt hogy mas foglalkoztatott mint a többi embert. A többieket a cég fizette. Minket nem tudom ki de joval magasabbat kaptunk ugyanazert a meloert mint a céges dolgozok es a foglalkoztatonak kell megfelelni mert ki is rughat ha nem tetszik neki vmi.



Amugy egymassal le is szoktak szerzödni ugy, hogy "rugj ki 100 embert es vedd fel az én 100 emberem dolgozni adok erte 1 milliot."

Aztan hogy neki miböl lesz penze abba nem làttam bele.

2020. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mostani hely ahol vagyok ott is vannak emberek akik nem a cég dolgozoi hanem alvallalkozok emberei. A cég a céges dolgozoknk fizet munkabert az alvallalkozo pedig hatalmas összegeket szàmlàz a cégnek amibe bele van kalkulalva az ö emberei munkabére is.


Jo lenne belelàtni hogyan müködik ebben a biznisz, mert olyan 50 millio Ft-ok repdesnek havonta jobbra balra.

2020. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Addig amíg megkapod a fizetésed és adózol addig szerintem örülj.
2020. jún. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!