Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek sok olyan eset...

Szerintetek sok olyan eset van amikor személyekben óriási potenciál van mégsem érvényesülnek munkahelyen mert régebb óta ott dolgozó alakok blokkolják a haladásukat?

Figyelt kérdés
Ezért messze képességeik alatti munkakörökben vesződnek?
2020. júl. 1. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
szerintem csak olyan van...
2020. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a régebb óta ott dolgozó tagok is szeretnének érvényesülni, főleg ha bennük is van potenciál.
2020. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2


De nem erről van szó.


Sok esetben több potenciál van a hierarchiában alattuk dolgozóknak de nem tudnak haladni mert ugye a régebbi tagok foglalták már az összes pozíciót.

2020. júl. 1. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen tudok egy ilyenről.

A csaj hülyére dolgozza magát minimálbérért, naponta 12+ órában heti 5 nap, annak reményében hogy a multi felfigyel rá. De van egy felettese aki ott buktatja ahol tudja, munkáját saját érdemének tünteti fel, és előléptetésnél olyan embereket favorizál akik gyengébbek tudásban és munkában és így biztos lehet benne hogy a pozicióját azok nem fogják elvenni

2020. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akiben valóban van potenciál, azt akár mennyien is akarják lenyomni, mindig fel kerül-ha akar. Ha meg nem akar egy idő után, akkor neki úgy jó, ahogy van, azaz megfelelő a közeg számára.
2020. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy arányban fordul elő az általad vázolt eset. Személyesen is láttam már ilyet. Engem nem is szeret az ember, aki így viselkedik másokkal, mert nagyjából ugyanannyi ideje végzek nála magasabb színvonalú munkát, mégis inkább tanítom, bátorítom, segítem a nálam fiatalabbakat. Nekem eljutott az agyamig, hogy nem lehúzni kell a fiatalabb, energikusabb korosztályt, hanem átadni számukra a tapasztalatokra épülő tudást (mivel ez az élet rendje) - és erre egyre kevesebb időnk van. Ő félti az állását, vélhetően ezért gonoszkodik, én meg úgy vagyok ezzel, hogy már mindent elértem, amit el lehetett érni a szakmában, - semmivel nem jutok előrébb az által, hogy másokkal szemétkedek. Az élet engem igazolt annyiban, hogy engem tisztelnek a fiatalabb kollégák, az említett embert csak elviselik (muszájból). Bárkivel is találkozom, akivel volt munkakapcsolatom - és kikerült a munkakörnyezetből, - senki előtt nem kell szégyenkeznem, megismernek, nem köpnek utánam, szívesen beszélgetnek velem néhány gondolatot a találkozás örömére. Egyszer majd nem elpirultam, amikor egy nálam kb. 20 évvel fiatalabb egykori kolléganőm a találkozás örömére a nyakamba ugrott - a többi kollégáink előtt. Nagyon emberi, számomra megható és jó érzés volt ez a tisztelet!
2020. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Személyes példámmal érzem ezt a dolgot, de nagyon összetett ennek az oka nálam. Nem vagyok egy géniusz, de tudom, többre lennék képes, ha nem ott ragadnék, ahol vagyok évek óta.
2020. júl. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!