Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Home office gyerekkel /...

Home office gyerekkel / nélküle - igazságtalanság különbséget tenni?

Figyelt kérdés
2 óvodás gyerek mellett olyan irodai munkám van egy 50 fős cégnél, ahol jelenleg nem megoldott a helyettesítésem. Mondhatni, kulcspozíció, legtöbbször a szabadságom alatt is kénytelen vagyok egy-egy telefont felvenni, emailre válaszolni stb. A gyerekekre sajnos nincs közeli segítségünk, de a főnököm szerencsére emberi, megértő. Most hétfőn hívtak az oviból, hogy taknyos az egyik gyerek, vigyük haza. Kizárólag taknyosság miatt 2 napig a férjemnek kellett itthon malmoznia vele, de mivel neki is nagyon fontos, hogy dolgozzon, kértem 1 nap home office-t a főnökömtől, megadta. Telefonon segítséget kértem egy kisebb feladatban egy (gyerektelen) kolleganőmtől, aki rám borította a bilit, hogy nem szívesen segít, mert utálja, hogy velem kivételez a főnök, és nekem covid után is ad lehetőséget home office-ra, míg másnak nem. Egy részről én sem értem, hogy miért nem lehet mindenkinek akár heti rendszerességgel 1-1 napot otthon dolgoznia, másfelől viszont azt gondolom, hogy - közhelyes, de - a gyerekteleneknek fogalma sincs róla, mekkora kín önmagában elkérni magam ilyen indokkal. Tehetetlen vagyok a hülye covid miatt is, ugrál a fejemen a gyerek, annyira jól van, én mégsem vihetem oviba. Csapdahelyzetnek élem meg, és borzasztóan hálás vagyok, hogy emiatt nem kerül veszélybe az állásom, családbarát a munkahelyem, de így sem mernék gyakran élni ezzel. A főnököm úgy fogja fel, hogy sokkal jobban jár a cég, hogy nem szabit/táppénzt veszek ki ilyenkor, hanem otthonról is tolom a szekeret, vállalom beteg gyerek mellett is. De nehéz megemésztenem, hogy közben másokban fortyog a düh, amiért ilyen "kiváltságban" részesülök. Hozzáteszem, hasonló helyzetben, vagy bmilyen családi okból másokkal is végtelenül megértő a főnököm, ha tudja, hogy az illető lojális és keményen dolgozik, ahogy én is. Mit gondoltok?

2020. júl. 1. 21:10
A kérdező szavazást indított:
Igazságtalan
Helye lehet egyéni elbírálásnak
30 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nincs gyerekem, de abszolút nem sajnálnám a pár nap home officet attól, annak akinek van. Nehéz lehet megoldani az elhelyezést stb, nekem meg ilyennel nem kell foglalkoznom
2020. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy gondolom, hogy a HO egy áldás lenne, ha mernék bevezetni a munkáltatók. Bullshit az, h "mert a személyes jelenlét". A teljesítmény meg HO-ban is mérhető.

Tudom, nem pont a kérdésedre válaszoltam...

2020. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Szintén gyermektelen vagyok, és 10 éve home officeban dolgozom. Szerintem ne legyen lelkiismeret-furdalásod.

Ha ennyi empátia nincs a kolléganődben, akkor talán érthető, hogy neki nincs gyereke. Mondhatni, jobb a világnak is. :)

2020. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Szimplán túlfeszültek az idegeid.

Mi az hogy nem segít neked a kolléganőd?

Ki fog lógni a lóláb, eljut a főnökhöz az infó, aztán majd nézhet a hunyó.

2020. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem irigyellek. Mi lesz később, amikor még jobban nőni fognak a gyerekek, akkor mit fog csinálni a kollegina? Nem lehet, hogy inkább a poziciódra féltékeny?
2020. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Két gyerekkel home office-ban toltam végig az online oktatás időszakát. Megkaptam, hogy milyen jó, hogy otthon dolgozhatok, persze a többieknek be kell járni. Megjegyzem mindenkinek felajánlották a HO lehetőségét, de sokan nem éltek vele, mert az már milyen. Azt meg már nem látták, hogy a gyerekek feladatai után este kilenckor kapcsoltam be a gépet és éjjel egyig, kettőig dolgoztam, plusz hétfőn és pénteken mindig bent voltam. Ne törődj a kolléganővel, ha nem ezért morogna, akkor találna mást.
2020. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
Igen, igazságtalanság, mert a gyerek egy döntés. Lehet, hogy nehezebb mellette az élet, de ezt a gyereket vállaló ember vállalja. A kolléganőd életére nem kellene kihatással lennie annak, hogy neked gyereked van.
2020. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7-es: vagyis ott hibáztam, hogy segítséget kértem tőle? Ebben valóban lehet igazság, legközelebb biztosan nem teszem.
2020. júl. 1. 22:33
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Igen,igazságtalan különbséget tenni.Vagy mindenkinek járjon,vagy senkinek sem.
2020. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

De gyönyörűen megtaláltad az egyetlen dolgot, amiben nem hibáztál, és azt kifordítva áldozatot csinálsz magadból.


Nem a segítséggel volt baj, te is tudod, nem vagy ostoba. A kivételezéssel volt a baj, ahogy írod is. Nézd, nálunk az van home office-ban, aki akar, gyerektől függetlenül, az én főnököm olyan, hogy a Holdról is dolgozhatsz, ha kész a cucc. A baj ott van, hogy neked már segítség az, hogy dolgozhatsz otthonról, neki nem. Ne mondd, hogy te nem lennél egy picit sem pipa, ha a főnök valamiért az említett kolléganővel kivételezne, és te szívnál emiatt.

2020. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!