Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Home office gyerekkel /...

Home office gyerekkel / nélküle - igazságtalanság különbséget tenni?

Figyelt kérdés
2 óvodás gyerek mellett olyan irodai munkám van egy 50 fős cégnél, ahol jelenleg nem megoldott a helyettesítésem. Mondhatni, kulcspozíció, legtöbbször a szabadságom alatt is kénytelen vagyok egy-egy telefont felvenni, emailre válaszolni stb. A gyerekekre sajnos nincs közeli segítségünk, de a főnököm szerencsére emberi, megértő. Most hétfőn hívtak az oviból, hogy taknyos az egyik gyerek, vigyük haza. Kizárólag taknyosság miatt 2 napig a férjemnek kellett itthon malmoznia vele, de mivel neki is nagyon fontos, hogy dolgozzon, kértem 1 nap home office-t a főnökömtől, megadta. Telefonon segítséget kértem egy kisebb feladatban egy (gyerektelen) kolleganőmtől, aki rám borította a bilit, hogy nem szívesen segít, mert utálja, hogy velem kivételez a főnök, és nekem covid után is ad lehetőséget home office-ra, míg másnak nem. Egy részről én sem értem, hogy miért nem lehet mindenkinek akár heti rendszerességgel 1-1 napot otthon dolgoznia, másfelől viszont azt gondolom, hogy - közhelyes, de - a gyerekteleneknek fogalma sincs róla, mekkora kín önmagában elkérni magam ilyen indokkal. Tehetetlen vagyok a hülye covid miatt is, ugrál a fejemen a gyerek, annyira jól van, én mégsem vihetem oviba. Csapdahelyzetnek élem meg, és borzasztóan hálás vagyok, hogy emiatt nem kerül veszélybe az állásom, családbarát a munkahelyem, de így sem mernék gyakran élni ezzel. A főnököm úgy fogja fel, hogy sokkal jobban jár a cég, hogy nem szabit/táppénzt veszek ki ilyenkor, hanem otthonról is tolom a szekeret, vállalom beteg gyerek mellett is. De nehéz megemésztenem, hogy közben másokban fortyog a düh, amiért ilyen "kiváltságban" részesülök. Hozzáteszem, hasonló helyzetben, vagy bmilyen családi okból másokkal is végtelenül megértő a főnököm, ha tudja, hogy az illető lojális és keményen dolgozik, ahogy én is. Mit gondoltok?

2020. júl. 1. 21:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, egyvalamiben tévedsz, ez nem családbarát munkahely.

Családbarát munkahely az, ahol bejelented, hogy óvodából hazaküldték a gyereket, tehát holnaptól mész táppénzre. És akkor föl se merül, hogy kitől kérsz segítséget a munkádban, hanem egész nap társasozol vagy játszótéren vagy a gyerekkel (na, ez kicsit túlzás, mert ebédet is kell főzni).

És emiatt (hogy táppénzre mész a gyerekeddel) nem kell féltened az állásodat.

Egyébként tényleg érdekes kérdés, hogy a gyermektelennek miért nem engedik ugyanígy a távmunkát (utálom az idegen szavakat, ha teljesen jól helyettesíthető magyarral is). Szóval a kérdést nem úgy kell föltennie a kolléganődnek, hogy te miért dolgozhatsz otthonról, hanem úgy, hogy ő miért nem.

2020. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sose értem az ilyeneket, akik azt számolgatják mennyi HO-t kap a másik, vagy hány órát dolgozik. Ennyi erővel a fizetéseteket is firtathatná, hogy miért különböző.

Amúgy meg a munkáltatókat se értem, hogy ha idáig meg lehetett oldani otthonról, akkor miért kell mindenkit visszarángatni az irodába?

2020. júl. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, amit sosem értenek meg a munkáltatók, hogy az ilyen kivételezések csak belső feszültségeket szülnek. Mert èn megértem, hogy beteg a gyerek, te otthonról dolgoznál, szerintem korrekt dolog is, hogy engedi a főnök, csak nyilván felmerül a kérdés, hogy másoknak miért nem, ha amúgy megoldható lenne?


Szóval nem, nem te vagy a hibás, hanem a főnök, aki kivételezéssel szítja a parazsat a dolgozók között.

2020. júl. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A Home Office szerintem nem probléma, ha másnak is adnak szükség esetén, de én se örülnék ha nekem kéne más munkája után rohangálni, csak mert ő úgy döntött hogy szeretne gyereket...

A Home Office lényege elvben az lenne, hogy ugyanazt a munkát képes vagy elvégezni, mintha bent lennél. Ezek szerint nem sikerült, de a gyerekeseknek ilyenkor is jár a H.O. mert gyerekesek.

Szerintem ez bosszantotta a kollégád.

2020. júl. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

14-re:

De olyan nem fordulhat elő, hogy mindketten ott csücsülünk bent az irodában, és ott bent segítséget kérek a másiktól? Holnap meg lehet, hogy ő fog tőlem segítséget kérni.

Én úgy értettem a kérdező történetét, hogy a másik kolléga szimplán azért nem segített neki, mert dühös rá, és be akar tartani neki. Tehát, hogy a segítés oka független volt attól, hogy bent van-e vagy otthon: ha bent lett volna, akkor ezt ugyanúgy meg kellett volna kérdeznie a kollégájától.

Egyébként, ha nem tolódik el ez végletesen, számomra ez a természetes, hogy segítünk egymásnak. Végül is közös érdekünk, hogy a cég jól működjön és az állásunk stabil legyen.

2020. júl. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%

Ha te sem bírod a saját gyereked, nem kellett volna vállalni.

Igen, igazságtalan, hogy a gyerekre hivatkozva lehet kivételezni. Mondjuk nem a kolléganőnek kellett volna feléd kifakadnia. Ha nem a főnöknek szólni és vele megbeszélni.

2020. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%
#15: Szerintem #14 nem arra gondolt, hogy bent van egy kölcsönös segítségnyújtás. Ebben az esetben viszont a kérdező megkapja a home office-t amit a másik nem. Megkapja a teljes fizut a home office-ra. De még csak el sem tudja végezni a munkáját a gyerek miatt. és dolgozhat helyette aki bent van. Tehát duplán hátrányba van hozva a gyerekre hivatkozva. Szerintem ez teljesen érthető és elfogadható indok a kiakadásra. Azt továbbra is tartom, hogy a főnöknek kellett volna szólni (igaz, akkor meg a kérdezőt az zavarná, hogy árulkodnak, hogy mást dolgoztat maga helyett)
2020. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

Azért az, hogy valamit megkérdez a kollégájától, nem azt jelenti, hogy el se tudja végezni a munkáját, és dolgozhat helyette az, aki bent van.

Másrészt (bár én apa vagyok), ha nekem akár a főnök, akár a kollégám olyat mondana, hogy én a távmunkával duplán jól járok, mert a fizut is megkapom, meg helyettem végzik el a bentiek a munkát, akkor azt mondanám:

"Mostantól ilyen nem lesz! Ha beteg a gyerek, azonnal elvonulok betegállományba, akkor tényleg a bentiek fogják helyettem a munkát elvégezni, és amíg otthon vagyok, részemről az egész cég magasról le van sz...va."


Azt kéne világosan látni, hogy a cég, ill. a kolléga is jól jár azzal, hogy a kérdező nem betegállományba ment, hanem otthonról elvégzi a munkáját (mert ha egy nap egyetlen kérdés miatt kell csak a kollégája segítségét kérnie, akkor igenis elvégzi). Teljesen egyértelmű, hogy a főnök pont ezért rugalmas vele.

És természetesen, ha nekiállnának velem szőrözni ezeken, akkor leshetnék, hogy szabadság alatt a munkahelyi telefont fölvegyem, meg e-maileket megválaszoljak - amit a kérdező írt, hogy megtesz.

Ezek mind-mind benne vannak abban, hogy a főnök itt és most rugalmas volt vele. Nem kiragadni kell egyetlen szempontot, hanem összességében nézni a helyzetet.

2020. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

Ha a teljes képet nézzük, akkor az a kolléganő aki bent van ugyanúgy felveszi munkaidő után és szabadság alatt a telefont, mint a kérdező. Sőt akár azonos morál esetén azt is feltételezhetjük, hogy rugalmasabban elérhető munkaidőn kívül is, mert nincs a nyakán a gyerek.

Szóval az ő szemszögéből igenis hátrányba van hozva duplán a kérdezővel szemben. Rendben legyünk együttműködők, ha valakinek gondja van, segítsük. Ez egy alap, korrekt hozzáállás a cég és a főnök részéről. De akkor legyünk korrektek mindenkivel. Csak azért mert valaki csinált 1-2 gyereket nem érdemel ilyen fokú kivételezést. Akárhogy nézzük a képet, ő egy olyan napra kap teljes fizetést, amikor nem kell bemennie és nem tudja ellátni teljes mértékben a munkáját távolról. A gyermektelennek ezzel szemben be kell mennie és elvégezni a kérdező helyett is a munkát. Ha a megadjuk a kérdezőnek ezeket a kiváltságokat (home office egyik napról a másikra, annyi időre amennyire akarja/szükséges, és nem kérjük számon a csökkent teljesítményt, akkor ezt kapja meg mindenki függetlenül a gyerekek számától)

2020. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ez valóban sok tényezős ügy. Természetesen nem arányosan oszlanak el a feladatok, én gyakran ezer fokon pörgök, a covid idején kiugróan sokat túlóráztam, hétvégén is dolgoztam. Nem ez az általános, ennek a kolléganőmnek is megvan a munkaidőn kívüli nyugalma. Nem panaszként írom, küzdelmes volt, de túléltük, én vállaltam, bízva abban, hogy hamar véget ér a rendkívüli helyzet, és a férjem szuperül helyt állt a gyerekekkel. A főnököm pedig elismeri és felismeri a kollégák terheltségét.
2020. júl. 2. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!