Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ahhoz, hogy valahol el tudjam...

Ahhoz, hogy valahol el tudjam kezdeni, mégéri ingyen gyakornokként dolgozni?

Figyelt kérdés

Szakgimnáziumról van szó. Eddig nem tudtam sehol elhelyezkedni szakmai tapasztalat nélkül, de kaptam egy lehetőséget, fél év fizetés nélküli gyakornoki meló. Szívem szerint elvállalnám, mert már tudom, hogy gyakorlat nélkül lehetetlen (ügyvitel szak) elhelyezkedni, de sokan le akarnak beszélni róla, hogy milyen dolog ingyen dolgozni. Később fogok egyetemre menni, de csak levelezőre. Más aki dolgozott gyakornokként, annak hogy volt? Megéri?

18L



2020. júl. 8. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fontos a kapcsolatok kiépítése. Sok ismerősömet egyből felvették azokhoz a cégekhez ahol gyakornokok voltak miután elvégezték az iskolát. (Gyógyszerész, mérnök)
2020. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
felevet ne dolgozz ingyen, ha ertekes a munkad ne hagyd h kihasznaljanak, esetleg mond meg h vallalsz par het proba idot ingyen
2020. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedéskor a fél év sem sokat ér. 1-3 év szerintem az átlag, amit gyakorlati időként feltételül szabnak.

Másrészről meg komoly pofa kell ahhoz, hogy valaki ingyen dolgoztasson, már csak emiatt az elv miatt is hanyagolnám őket. Tét nélküli csicskának sehova sem mennék el.

2020. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nehogy ingyen

Én 2 evig gyakornokoskodtam és mi lett belőle semmi

Elpazaroltam

Már bánom

2020. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kéne erre rákapatni a cégeket.
2020. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5.


Jó, hát ez jut annak(mondjuk nekem), akinek nincs ismerőse.

Valóban nevetséges, hogy előadják itt, hogy mekkora hiány van, közben meg látom, hogy megy ez.

Ha nincs ismerős, max ingyen jöhetsz, ha van ismerős, akkor az se számít, ha satu vagy, máris kapod a szenior fizetést.

És ez nem is a kozmetika-bölcsész szak, hanem mondjuk progtervezőn.

2020. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
igen
2020. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#5: Sajnos már rég rákaptak, vagy még ingyen se hajlandóak gyakornokot fogadni.

Ismerősöm nincs sehol, így lehet, hogy tényleg ez jut. Még nem döntöttem el mi lesz, de én is azt remélem, hogy sikerül kapcsolatokat építeni és utána felvesznek rendesen.

2020. júl. 8. 17:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem, viszont e nélkül az x ideig ingyen melo nélkül nem kaptam volna meg azt az állást amiben most is dolgozok. És jobb minél hamarabb túlesni ezen, mert a cégek többsége sajnos nem csak tapasztalt, de fiatal munkaerőt keres, akire aztán hosszútávon építhet
2020. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy ez legális. Amúgy fél év gyakorlat már elég.
2020. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!