Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire elfogadható az, hogy...

Mennyire elfogadható az, hogy kirúgtak a munkahelyemről (élelmiszerbolt), mert észrevették, hogy hegek vannak a csuklómon?

Figyelt kérdés

Ezek a hegek 4 évesek, teljesen ki vannak feheredve. Próbáltam rejtegetni mert szégyellem.. De megsejtettek, hogy valamit titkolok és idővel rajottek, miért van a bal csuklómon állandóan valami "takarás".


Mennyire jogos ezért kirugni valakit? Arra hivatkozva, hogy így szégyent hozok a boltra, vagy hogy rossz fényt vetek rá, meg hogy meghökkentem a vásárlókat, mert kasszazas közben észre vehetik..


Lehet csak én érzem így, de szerintem ez totál magánügy és nincs joguk turkálni a multamban. Én ha észre is veszek ilyen hegek más karján, nem kérdezek rá.


Bár nem tudom.. Ha főnökök, lehet nekik joguk van hozzá.

Csak gondoltam a munkámat kellene ertekelniuk, nem ezt.



2020. júl. 9. 00:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha mindig takarás van rajta akkor a vásárló hogy venné észre? Bár lehet én vagyok kivétel, de mikor kasszánál vagyok pakolok belefele a kosárba, nem pedig a kasszás csuklóján lévő eltakart hegeket fürkészem, és aztán meghökkentőnek találom. És ha így is lenne, mi van akkor?

Teljesen magánügy. Én diákmunkán vagyok kasszás, kifehéredett hegekkel a csuklómon. Nem takarom annyira el, alapozót rakok rá minden reggel, de kicsit ha nagyon megfigyeled látszik. Munkatársam, aki rendes dolgozó és így felettesem megkérdezte, mondtam hogy régi, nehéz gyerekkorom volt, ennyi.

Emiatt nehogy kirúgjon már bárki.. semmi köze hozzá.

Max ha mutogatnád és rádszól, hogy takard már el legalább, azt mondom megértem, de ezt nem...

2020. júl. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egészen más oka lehetett a kirugasnak.


Az hogy valakin hegek vannak, bárhol is a testén, bármikor bármilyen balesetbol adódhat.


Ez nem kirugasi indok. Ez csak egy ürügy.

2020. júl. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem értem miért vájkálnak ilyen szinten a maganyügyemben. Vagyis vájkáltak..

Az elején jól jött, hogy a vírus miatt hordhatok kesztyűt így nem volt feltűnő nekik, miért van rajtam. De Mostmar gáz lenne még mindig hordani, ezért elkezdtem hordani ilyen csuklószoritot arra hivatkozva, hogy szokott fájni a csuklom a sok kasszazas miatt. Erre faggattak, hogy mi történt a kezemmel. Elmondtam nekik, hogy fáj. És akkor jöttek azzal, hogy na de ennyire hogy szoritast kellett tenni rá?? 2 nappal később jött a kérdés, hogy meddig kell még rajtam legyen?! Hát mondom ezt nem hiszem el.. Miért érdekel mindenkit ez ennyire. Én ha látnám más kezén ezt, hogy most van egy csuklovedoje, eszembe nem jutna ezen gondolkodni meg ezt figyelni.


Én is láttam kasszazas közben egy srác kezen, hogy tele volt a tenyere frissen elnyomott cigicsikkek sebeivel. Sajnáltam. De ennyi. Nem voltam megbotrankozva.. Tudom kB, hogy mit érezhet és miért csinálja.


Mondjuk a srác kicsit máshogy kezelte, mert egyáltalán nem takarta és kicsit "feltunoskodes" szaga volt az egésznek, de mind1.. Akkor sincs senkinek köze hozzá.


Nem értem miért engem kellett kirugni. Jól végeztem a munkám. Arról ne is beszéljünk, hogy a boltvezeto orba szájba káromkodott a vásárlók előtt a pultban meg duhrohamokat kapott és csapkodott. Már ijesztő szintén csinálta. Szerintem ez sokkal inkább kiabranditobb lehet egy vásárlónak, mint az, hogy mit vesz észre a csuklómon..

2020. júl. 9. 00:47
 4/20 A kérdező kommentje:

Az enyémen látszik, hogy nem baleset.. Szabályos csíkok. :/

De mind1.. Akkor is 4-5 eve volt már és még mindig iszom a levét. Irigylem azokat, akiket nem érdekel ki mit gondol és nem szoronganak attól, hogy minden nap a takargatassal húzzák az időt mint én.


Egyébként egy új boltvezeto lett és az a célja, hogy egy tökéletes új csapatot csináljon és mindenkit valahogy kikeszit. Mindenki kB sírva ment haza a munkából. Lehet felhasználta ezt ellenem, hogy kiturjon engem is, mert hangoztatta, hogy régi ismerőseit és régi kollégáit akarja athozni ebbe az üzletbe egy másikból.

2020. júl. 9. 00:54
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Ismét egyes vagyok.

Ne akadj ki ezen annyira, hogy kirúgtak, nem kell emiatt enned magad. Keress másik munkát. Javaslom hogy nézz utána olyan alapozónak, ami olyan takarású, hogy egy tetkót is elfed és vízhatlan. Lehet nem olyan olcsó, de egyszer megveszed sokáig elég. Azzal fedd el minden reggel, ha ettől jobban érzed magad. 4 éves hegre már semmilyen káros hatása nincsen.

2020. júl. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Én meg a kettes vagyok. Értem. Figyu. Ha ilyen gáz volt a vezetés, akkor ez inkább ajándék, hogy megszabadultal tőlük. Hülyén hangzik, de hidd el hogy az. Lelkileg kikeszultel volna egy ilyen xar helyen. A következő helyed biztos sokkal jobb lesz. Gondolj erre. És az alapozó tényleg jó ötlet. Vagy a csuklószorito?
2020. júl. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Tapasztalatból mondom, a csuklószorító csak felhívja a figyelmet (esetekben jobban, mintha el se fednéd).

Ellenben tudom hogy el kell fedni, mert a társadalom nagy része nem toleráns erre.. sajnos ez van.

Én teljesen a jó minőségű alapozó mellett foglalok állást, vagy ha olyan típus vagy, aki szereti a tetkót, akkor egyszerűen tetováltass rá. Az eltakarja és többet nem fog látszani.

2020. júl. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Szerintem is a csukloszoritoval hívtam fel a figyelmet rá..

Láttam a főnököm arcan azt a tekintetet, mintha atlatna rajtam. Megkerdezte, hogy annyira fáj, hogy be kellett kötni? Mondtam igen. És látszott hogy nem hisz nekem csak nem akart mondani semmit mert még ő sem volt biztos benne szerintem hogy jól sejti e amit sejt. Korábban olyan kérdése volt amikor kesztyűt hordtam, hogy "na még mindig hordjuk a kesztyűt"?

Nem tudom amúgy, hogy hogy jöhettek rá.. Nekem ennyiből, hogy vki csukloszoritot hord, nem gondolnék semmire.. Hogy netán heg van a csuklojan, arra végképp nem.

2020. júl. 9. 01:41
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezért még nincs joga kirúgni

A heggek nem biztos, hogy öngyilkossági kísérletből származnak hanem lehet balesetből arról meg nem tehetsz

Nekem is a bal csuklómon van egy szép hegg, munkahelyi balesetből származik,a frissen flexelt acél sorja kipördült a kezemből és felvágta a csuklómat meg ki is tépett egy kisebb darabot a bőrömből

Életem végéig meg fog maradni és ha nem adok rá magyarázatot akkor nézhetik épp öngyilkossági kísérlet nyomának is de nem az

2020. júl. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én anno vagdostam magam, de nem öngyilkossági szándékkal.. Sosem akartam meghalni, ezzel csak levezettem a feszültséget. A csuklom konkrétan úgy néz ki, mint aki eret vágott, pedig nem.. Eret sosem sértettem.


Aki ilyet sosem csinált, az nem tudja megerteni, mégis mi értelme van ilyet csinálni. Meg bolondnak néz.


Viszont aki benne van abban a mély állapotban amikor ezt csinálja, annak sokszor olyan ez, mint a drog vagy egy nyugtató. Olyan erős fájdalmat érzünk lelkileg (én legalábbis), hogyha nem is akarunk meghalni, de valamilyen szinten kárt "kell" tennünk magunkban ahhoz, hogy lenyugodjunk. Szerintem én a duhomet is levezettem magamon.

2020. júl. 9. 03:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!