Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Netpiincér/Wolt futárok!...

Netpiincér/Wolt futárok! Szeretitek a munkátokat? Mit szerettek benne, és mit nem? Mennyire stresszes? Valóban jól lehet vele keresni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem unokatestvérem dolgozik a woltnál.

Ő nagyon szereti, és rengeteget keres vele (ha úgy jön haza pár óra munka után, hogy "csak" 10 ezret keresett, akkor már le van lombozva😌)

Szeret biciklizni, hogy ő osztja be a munkaidejét, és hogy sokat keres vele.

2020. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Én is csak ilyeneket hallottam mindkettőről, kíváncsi lennék, hogy azért, mert tényleg ennyire jó, és eltörpülnek ezek mellett a negatív részei, vagy csak senki nem beszél róluk.


Van esetleg valaki, aki kocsival csinálja? Jól gondolom, hogy a folyamatos parkoló keresés a legrosszabb része?

2020. júl. 14. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A parkoló keresés, és a forgalom, a dugók a közlekedési akadályok. :D Igen. Bár, attól függ, hogy Budapestről beszélünk, esetleg más kisebb nagyobb vidéki városról. Én csak simán pizzafutár/ételfutár voltam bő két évig, úgy hogy tudom milyen ez a munka, meló. :D Ha nekem anno lett volna lehetőségem, tuti mentem volna. Mármint hogy saját magam osztom be a munkaidőmet.


Valóban jól lehet vele keresni, én is hallottam olvastam már másoktól, máshol. De a sok pénzért szintén menni kell. Alapból sem rossz, de ha tényleg keresni akarsz, hogy meglegyen mindened (amire egy átlag embernek szüksége van és fent akarsz tartani egy bizonyos színvonalat), akkor meg kell azért id dolgozni. Sajnos nem úgy működik, mint a politikusok, hogy pár perc alatt a cégei keresnek neki több százezret, vagy milliót ország/világ szerte. :D


Én is jobban utána nézek és érdeklődök még, és lehet hogy bele vágok a közel jövőben, remélhetőleg sikerül. :D


Hiányzik a pizzázás, a szabadság. Én nagyon szerettem csinálni, és akkor sem kerestem rosszul vele. :)


Ha Te is ezt szeretnéd csinálni, akkor hajrá! :)


Manapság nehéz olyan munkát találni, amit az ember szívesen csinál és még jól is keres vele. Úgy látszik, néhányunknak erre van szüksége, erre a feelingre, életérzésre. :) Én is csak bátorítani tudok mindenkit, hogy ha szeretné, akkor kezdje el! Nem fogja megbánni, és utána az embernek meg sem fog fordulni a fejében, hogy el és/vagy vissza menjen gyárba dolgozni 3 műszakban. :)

2020. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszi a választ. :)

Én nagyon szeretném ezt csinálni, a kamionsofőrködés előtt ez az egyik álommunkám (ami sok embernek nagyon furcsán hangozhat). Még csak most lesz meg a jogsim (elsősegély vizsgára várok, minden más megvan), szóval nem vágnék bele egyből, először csak gyakorolnék egyedül vezetni, de nagyon úgy érzem, hogy szívesen csinálnám, mert szeretek vezetni, még ha nem is csináltam eddig túl sokat. Meg az is hatalmas pozitívum, hogy én osztom be az időmet, na meg a jó fizetés is, amiről hallok. A mostani munkahelyemnél biztos jobb. Egyedül talán a társaság fog hiányozni, hogy folyamatosan legyenek körülöttem emberek, akiket szeretek. Nyilván ennek is megvan az előnye, mert egyébként imádok egyedül lenni, de azért ez biztosan hiányozni fog.

2020. júl. 14. 22:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Háááát... Nekem nem jött be.

Biciklivel csináltam a pirosaknál. Ott csoportos besorolás van. Vírus előtt még egész jó volt (kb. napi 8 óra munkából tisztességesen meg lehetett élni), vírus alatt mindenki futárnak jött, akit kirúgtak. De szó szerint mindenki. Volt olyan kolléga, aki az M0-s leállósávjában tekert biciklivel, mint állat, gondolom, neki sem ez volt a munkája pár nappal azelőttig :D

A sok futár miatt egyre kevesebb volt a műszak, amire jelentkezni lehetett. (a pirosaknál úgy van, hogy az első csoportban van a legjobb x%, ők választanak műszakot először, utána a második legjobb rész, és így tovább... Na, ha egyszer is késtél valami miatt, vagy lassabban teljesítettél egy címet, mint ahogy az elvárt (mert defektet kaptál... vagy lehetetlen időt adtak meg), vagy kihagytál egy elvállalt műszakot (én pl. azért hagytam ki egyet, mert ellopták a biciklim, azaz nem volt mivel dolgozni mennem), akkor visszasoroltak rosszabb csoportba. És a rosszabb csoportban már nem jut neked műszak, de a KATA-t ugyanúgy fizetni kell, csak épp bevételed nincs... És ezután álláskeresési támogatás se jár, ha otthagyod, vagy kitesznek, mert egyéni vállalkozó vagy.

Lényeg a lényeg, én hajtottam, mint állat, de egyáltalán nem becsültek, és amint porszem csúszott a gépezetbe, éreztették is velem, hogy a futárjukként egy kis, pótolható alkatrész vagyok. Nem hiszem, hogy egyedül lehettem a véleményemmel, mert mikor mentem szerződést bontani, legalább húsz futár várt az előtérben ugyanezért...

Ami pozitívum, hogy a fizetés tényleg jó - ha napi 8+ órában tolod. Hétvégi pótlék, esti pótlék, szabadnap, táppénz nincs. Megmondom őszintén, én jelenleg egy étteremben dolgozom, jobban keresek, és kiszámítható jövedelmem van, és ha beteg leszek, vagy kitöröm a lábam, akkor is kapok valamit... Halálra kell gürizni magad ahhoz futárként, hogy jól keress, a szociális hálóból (ami amúgy sem túl erős itthon, mint azt most láthatjuk) pedig önként vonod ki magad, mivel egyéni vállalkozó leszel. Még az sem igaz, hogy saját magadnak osztod be az idődet, legalább is a pirosaknál vannak meghirdetve műszakok, ha vannak (van, hogy mire fellétpem, nulla műszak volt egész hétre...), azok közül lehet válogatni. Ha nem az 1-es csoportban vagy (négy csoport van), akkor nincs saját beosztás, hanem rohadtul örülsz, ha marad egyáltalán műszak, és felveszed akkor is, ha a város másik végén van, valami lehetetlen időpontban.

2020. júl. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hűű :O De durva, ezt nem gondoltam volna. Eddig a Netpincér volt a szimpibb, most már a Wolt az.
2020. júl. 15. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok! :)


Én is kamionozni szeretnék majd, vagy furgonozni, nemzetköziben. :) Igen, a társaság az, ami hiányzik az embernek, de meg lehet azt is szokni. Ha cserébe eljuthatsz Európa számtalan országába, helyeire stb, nem tudom, de nekem nagyon megérné, az biztos. :) Ahova nem tudsz eljutni a munkával, oda el fogsz tudni jutni pénzzel, mert jól lehet ezekkel keresni. :) Én is nagyon szeretek vezetni, mint ahogy írtam is. Már több mint 4 éve meg van nekem is, bár nekem hivatásos a "B" kategória is. (102. kód) Nekem az utazás, a vezetés élménye, a nyugodtság, a szabad élet és a természetet az ami a legjobban tetszik ebben a munkában. :) Jó a pizzázás azért picit másabb, de ott is elvagy egész nap. :)

2020. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
#3, bocsi, ha szőrszálhasogató vagyok, de "kisebb vidéki városokban" még Netpincér sincs, nemhogy Wolt. Max megyeszékhelyeken. Wolt pedig tényleg csak a legnagyobb városokban van Bp mellett: Debrecen, Pécs, Szeged, Győr.
2020. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! #3-as vagyok! :)


Igen, tudom, hogy nincsen. :) Csak a nagyobb városokban, sajnos. :/ :( De én úgy hallottam hogy országszerte hamarosan lesz minden mindenhol. :D

2020. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!