Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Friss diplomás gépészmérnökkén...

Friss diplomás gépészmérnökként miért nem kellek sehova?

Figyelt kérdés

Egy csomó céghez jelentkeztem. Autóipari cégek, bosch, egyéb kis cégek amikhez gépész végzettség kell.

Eddig lóf*sz.

Ennyire megy lefele ez az ország?


ápr. 26. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Melyik körzetben keresgélsz?
ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Friss diplomásként tudhatnád, hogy ez nem úgy működik, hogy megkapod a papírodat, hogy te mérnök vagy, és máris méhecskerajként kezdenek kapkodni utánad a cégek. Linkedin-en fent vagy? Nem ártana oda felregelni, akkor megtalálhatnának.
ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Letetted a diplomádat és még sincs annyi eszed, hogy rájöjj ez nem a pályakezdők vagy a lehetőségek országa?
ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdő vagy. Ez nem az az ország, ahol az ilyet szívesen látják, külföldön se kapkodnának utánad, nemhogy itt. Jelentkezz minél több helyre, az se baj ha nem szakmába vágó, csak releváns legyen számodra a pozíció és előbb vagy utóbb lesz valami.
ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Az öcsém azt csinálta, hogy elment gyakornoknak tapasztalatot szerezni. Fél év után vették fel rendesen mérnöknek. Neked is ezt javaslom. Keress valamilyen gyakornoki állást.
ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lilluci27 ***** válasza:
83%
Melyen nyleven tudsz? Volt szkmai gyakorlatod? Van linkedined? Meddig jutsz el a kiválasztási folyamatban? Jó a CV-d?
ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Nos melyik nyelvet beszéled felső(majdnem anyanyelvi) szinten? A gépészmérnöki diploma amúgy nagy kincs, kapkodnak a versenyzőkért...

Valami hibádzik.

ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

A gépészmérnök legalább 1.5 évtizede a legnépszerűbb egyetemi szakok között van. Való igaz, hogy nem mindig szerepel a top 10-es listán, de ha top 15-öt nézzük, vagy képzés terület szerint közlik a jelentkezettek számát, mindig ott lesz. A kétezres évek közepéig volt csak hiány gépészmérnökből, nem értem miért maradt meg a köztudatban, hogy ez hú de nagy hiányszakma, ontják az egyetemeket a gépészeket. Jó szakma, szép szakma, de nem hiányszakma.


A szavaiddal élve nem az ország megy ennyire lefele (de súlyos gondok vannak a német gazdaságban, ami nagyon kihat a magyar iparra), csak neked van egy gyakori diplomád.


Pályakezdőként vissza kell venned az egódból, ami bocsáss meg, de ez alapján a 3 sor után bicskanyitogatóan magas. Ismerem a viccet, hogy "hahaha mit mond a mérnök a bölcsésznek-egy bigmacet kólával hahahxdxdxd" , meg azonnal az országot szidod, ha nem várnak egyetemről kiesve br 650-es fizuval. Ez nem így megy.


Az első munkahelyet nehéz megszerezni.


Van akinek könnyebb, főleg ha már az egyetem alatt beletettél erőt időt a szakmai gyakorlatokba.


Covid alatt végeztem, hiring freeze alatt, összesen fél év startup tapasztalatom volt. Talán összesen 100-120 helyre jelentkeztem, kib8xott szar volt, volt hogy random ráírtam HR-es emberekre.

Az első munkahelyem annyira rossz volt, hogy be se írom a cv-be mert szégyellem, inkább letagadom és vállalok egy gap-et, de kaptam pénzt, meg tudtam élni, és fél év után váltani tudtam a következő, nagyon jó helyre, ahol lehúztam 2.5 évet. Nemrég váltottam, úgy hogy közben még a mestert se fejeztem be, de már br 1 m fölött fogok keresni nem IT területen.


hajtani kell, nem másokat szidni.

ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
Egy tipp: Diamond Diagnostics ( Bp)
ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Itt minden munkáltató azt várja hogy a másik tanítsa be a pályakezdőt.
ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!