Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy dolgozzam fel, hogy 4,5...

Hogy dolgozzam fel, hogy 4,5 év után otthagytam a munkahelyemet, amit úgy-ahogy szerettem?

Figyelt kérdés

A munkát, meg a monotonitást az utóbbi időben nagyon megutáltam, és utáltam már bejárni, utáltam ott lenni. Minden pillanatban fel akartam mondani. Meg semmi jövőm nem volt ott, régen volt szó a feljebb lépésről, de az elúszott, és azóta engem sem érdekelt már, a fizetés se jó.

Viszont a társaságot nagyon szerettem, mindenkivel jóban voltam, egész nap röhögtünk, a crushom is ott dolgozik (akibe nem vagyok szerelmes, de nagyon bejön).

Még nincs másik munkahelyem, de tudom, hogy mit szeretnék csinálni, és nagy valószínűséggel fel fognak venni, de nem 100%. Ha ez összejön, akkor azt imádni fogom csinálni és jól is fogok vele keresni. Csak a társaság fog nagyon hiányozni.

Augusztustól mondtam fel, és most elhatároztam, hogy majd még bejárkálok oda utána, hogy lássam a többieket (elég laza hely, megtehetem), meg hogy külön-külön kivel mit fogok csinálni, de egyébként félek, hogy ez nem fog összejönni. És teljesen úgy fogom fel, hogy elvesztettem őket, és magányos leszek, meg még "Ő" is nagyon fog hiányozni. De nem tudom, hogy reaálisan látom-e, és hogy ennek mennyi a valóságalapja.

Komolyan nem tudom, hogy jól döntöttem-e. Elvégre nem innen terveztem nyugdíjba menni, nem itt akartam leélni az egész életemet, és már nagyon rossz hatással volt rám, de mégiscsak az első munkahelyem, és ahol mindenkit szerettem.



2020. júl. 16. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elhamarkodtad,hogy annak ellenére kiléptél,hogy van másik munka!
2020. júl. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thispain ***** válasza:
56%
Szerintem nem. Ha a társaság továbbra sem utasít el, a lehető legjobb helyzetben leszel nagy valószínűséggel. Ha el, akkor tovább kell lépned, és előfordulhat, hogy lesz egy hasonlóan jó társaságod.
2020. júl. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan elkövetik azt a hibàt hogy a biztonsagos meleg f.sban ülnek es elmegy vele az egész életük is.

Örülj annak hogy még rugalmas lehetsz es valtogathatod a helyeket. Addig van esély csak megtalalni a legjobbat.

2020. júl. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bonts pezsgőt, és keress új kalandokat! Tanulj, tapasztalj, és legyen több önbecsülésed: ne maradj vacak helyeken ilyen soká.
2020. júl. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Az új helyen nem lesznek közvetlen munkatársaim, úgyhogy benne van, hogy magányos leszek. Viszont sokkal több szabadidőm lesz, hogy azokkal találkozzak, akikkel szeretnék.

2020. júl. 16. 08:35
 6/10 A kérdező kommentje:

"Sokan elkövetik azt a hibàt hogy a biztonsagos meleg f.sban ülnek es elmegy vele az egész életük is."

Ez nagyon tetszik. Teljesen egyetértek, én is valami hasonlót mondtam anyámnak, amikor mondtam, hogy felmondtam. Szerinte nem döntöttem jól. Szerintem meg sokszor megéri kockáztatni. Hát könyörgöm, a bal karomra varrattam, hogy" Life begins at the end of your comfort zone", akkor éljek is már aszerint.

2020. júl. 16. 08:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem keresnek téged ezután, csak a munkahely miatt voltatok barátok, akkor nem is voltatok igazi barátok csak kényszer ismerősök jó viszonyban...

Lépj tovább s az életed is megy tovább.

2020. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nézd, ha szakmailag nem voltál jó helyen, emberek miatt ne maradj... én is tök jó emberekkel dolgozom együtt, ráadásul nekem ez az első munkahelyem, de váltani fogok, mert ahol most vagyok, amellett nem tudnék tovább tanulni abba az irányba amaerre menni akarok. sajnálom, de nem az az én utam, nekem másfele kell továbbmennem.
2020. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokkal többet veszíthet az ember, ha lassan, de biztosan süpped bele a mocsárba. Vegyük ezt az analógiát: a békàt bedobog a langyos vízbe, majd elkezded forralni a vizet, nagyon lassan. A béka csak a kritikus pontnál ugrik ki az edényből, de addig sem érzi jól magát. Ezzel szemben, ha hirtelen bedobjuk egy forró vízzel teli edénybe, azonnal kiugrik onnan. Ezzel azt akartam mondani, hogy embertként nem mindig látja az ember, ha épp lassan akarják megfőzni, de a vége úgy is az lesz. Tehát lassabban hagy ott az ember egy közepesen szar munkahelyet, mint egy egyértelműen rossz melót. De ez a tény nem jelenti azt, hogy hosszútávon a középszar jó lenne!! Csak azt, hogy lassabban veszi észre az ember.
2020. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kutyám. Nagyon boldogan él. Tudod, miért? Nem rágódik se a múlton, se a jövőn, csak a mának él, és kihasználja annak minden percét. Ő kétéves, és már tudja azt, amit én még 40 felé kullogva sem tudtam.

Amit kérdeztél, az a múlt része. A múlttal pedig le kell számolni, különben az számol le veled.

2020. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!