Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes olyan állásra jelentke...

Érdemes olyan állásra jelentkezni férfiként, ahol azt írják, hogy kolléganőt keresnek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Mit vesztesz, ha megpróbálod?
2020. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próba cseresznye, ahogy mondani szokás. Maximum nem hívnak be. Én is jelentkeztem olyan állásra, aminél volt kb. 20% esély, hogy esetleg behívnak. De mit veszíthettem volna? Semmit.
2020. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos nem hiszem, mert vannak cégek, akik izomból elutasítanak, ha nem egy "jó" megjelenésű, dekoratív hölgy vagy.

Megpróbálhatod, de ne vedd magadra, ha nem vesznek fel, ez az ő szegénységük.

2020. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem csak lejáratnád magad. Azt gondolnák rólad: na ez még a hirdetést se tudta elolvasni.
2020. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen hirdetést fel sem lehetne adni, diszkriminatív. Kivétel persze, ha női filmszerepre nőket keresnek.
2020. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Általában a fordított helyzet a gyakoribb 🤔. Amennyiben elvileg egy férfi is alkalmas lehet a feladatra érdemes lenne megpróbálni,de még kellene indokolni a motivációs levélben "Olvastam hogy kolléganőt keresnek,de meggyőződésem hogy igazából egy férfi lenne a jó a feladatra. Indokaim : ". Meg kell fordítani a helyzetet olykor.
2020. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

"keresnek,de meggyőződésem hogy igazából egy férfi lenne a jó a feladatra. Indokaim "


Ez NAGYON ROSSZ!!! Csak azért senki nem lesz jó, mert nő vagy férfi és legjobban elmegy a nemi megkülönböztetés irányába.

Inkább írja azt, hogy teljesíteni tudja munkában az elvartakat és ilyen olyan tapasztalatai vannak az adott területen.

2020. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Jelentkezz, és utána be kell perelni őket nemi diszkriminációért. Törvénytelen meghatározni a felvenni kívánt ember nemét, hacsak nem tudja bizonyítani, hogy férfi az adott munkakört nem képes ellátni. Hangfelvételt készíts az interjún. Szép kártérítést kaphatsz.
2020. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha önéletrajz küldéséről van szó, akkor szerintem nincs sok vesztenivalód, mert 1-2 perc az egész. Persze kétféleképpen is elsülhet. Meglepődnek, hogy egy férfi is jelentkezett, és ezzel felhívod magadra a figyelmet, s esetleg még esélyes is lehetsz az állásra. De azt is gondolhatják, hogy ha kiírták, hogy nőt keresnek, akkor miért férfi jelentkezik? Talán nem tud olvasni?


Ellenben, ha személyesen kell jelentkezni, akkor már elgondolkoznék, hogy megéri-e bemenni. Az már több idő, s energia.

2020. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem érdemes. Ha a munkaadó eleve női munkaként tekint a pozícióra, akkor vagy alkalmatlan vagy rá (férfiként nem nézel ki elég jól), vagy nem fogod bírni a monoton csicskamelót (a nőknek ez jobban megy), vagy annyira keveset fizetnek, hogy pár hónap után otthagyod az egészet.
2020. júl. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!