Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondhatja azt a munkáltató,...

Mondhatja azt a munkáltató, hogy nem ad táppénzt?

Figyelt kérdés
A párom egy építkezésen 24 órás őr, van egy tartós betegsége, ami miatt szeretne 1 hét táppénzt kérni az orvosától, ám most vitatkozik velem, hogy ezen a munkahelyen nincs táppénz. Minden feltétele adott, hogy kapjon, mondhatja azt a munkáltató, hogy márpedig itt nincs táppénz? Ez nem alanyi joga mindenkinek? Én váltig állítom, hogy szerintem csak félreértett valamit, de szerinte nem.

2020. júl. 24. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, gondolom attól fél, hogy kirúgják, vagy nincs is bejelentve.
2020. júl. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Vagy kamuzik a párod, és valami más miatt nem akar táppénzre elmenni.. (házassági gondok, szerető, stb.)
2020. júl. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nxs ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy csak napi bejelentésben, egyszerűsített foglalkoztatásban van ? Mert akkor sajnos nem tud mit tenni vagy azt csinálja amit mondanak vagy kereshet új munka helyet .


Tapasztalatból irom

2020. júl. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Sztem is s foglalkoztatási forma itt a kérdés, mert a táppénz egyáltalán nem alanyi jog. A biztonsági őröket sokszor vállalkozóként alkalmazzák vagy ahogy írták az előzőben, napi bejelentéssel. Ezekre nincs ellátás a munkaadótól.
2020. júl. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, akkor valószínűleg a napi bejelentés lesz a probléma, de mondtam neki, hogy menjen el orvoshoz a szabadnapján, kérjen papírt és majd meglátjuk mit mond a főnök.


Kedves #2, nem, ez biztosan nem így van. ;)

2020. júl. 25. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan állásinterjúm, ahol kerek perec megmondta a főnöknő, hogy "itt nincs táppénz". Könyvelőiroda volt amúgy (persze nem mentem oda, nem, mintha táppénz lett volna a célom, 20 éve nem voltam táppénzen amúgy.) De pl. holnap kaphat az ember egy vakbélgyulladást, vagy érheti egy autóbaleset, ilyenek.
2020. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A munkahelyemen sincs táppénz hiába jelent be
2020. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na végül ma elment orvoshoz, kért papírt és a főnöke elfogadta, tehát valószínű, hogy ő értett félre valamit.
2020. júl. 27. 17:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!