Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok a multikról,...

Mit gondoltok a multikról, mint munkahelyekről? Milyen ott a légkör, a munkamorál? Inkább irodai részen érdekelne.

Figyelt kérdés
2020. júl. 27. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik multi? Melyik iroda? Mekkora iroda? Milyen beosztásban? Milyen feladatkörrel? Mert nagyon nagy a szórás.
2020. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Sok a ribi.
2020. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Alapvetően tapasztalatokra és a légkörre vagyok kíváncsi. Jöhet minden vàlasz, ami ide tartozik, nincs konkrétum.
2020. júl. 27. 15:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

7. éve taposom különböző multikban az életem, nagyon változó mindenhol az, amit kérdezem és elsősorban a vállalati kultúra határozza meg, azt meg leginkább a tulajdonosi kör származási országától függ. Ami mindenhol ugyanaz, az az, hogy a napi életed is nagyon sok szabály és mindenféle politika határozza meg. A munkakörök általában jól körül vannak határolva, mégis a cégméret miatt remek lehetőség van arra, hogy az erre hajlamos kollégák kenegessék a felelősséget (kisebb multinál is). Minden döntés több személyen megy át, ezért a folyamatok elég lassúak tudnak lenni, ami néha aláássa a hatékonyságot.


Épp ezért sokféle hozzáállás létezik, vannak, akik még akarják mászni a létrát és ezért nagyon durván hajtanak, vannak akik ennek ellenkezőjeként nem csinálnak semmit és folyton a dohányzóban ülnek és vannak, akik persze normálisan teszik a dolgukat. Szóval mint bárhol máshol, olyanok az emberek a multiban is.

2020. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy általánosságban lehet erről csak írni. Nekem milliószor jobb itt dolgozni (egy amerikai multinál vagyok pénzügyes) mint kisebb, állami cégeknél. A fizetés sokkal jobb, ezáltal sokkal kiegyensúlyozottabbak az emberek. Nem megkeseredett, 40-es és 50-es korosztály képviselteti magát túlsúlyban, hanem fiatalabb, ezáltal lelkesebb generáció. Persze itt is van összeférhetetlen ember, itt is vannak pletykákat terjesztők meg olyanok, akiknek büdös a munka. "Ribik" is vannak. :D

Van hogy nagyon sok a munka, és túlórázni kell, de ez melyik munkahelyen nincs így? Az a különbség, hogy itt meg is fizetik a túlórát, vagy engedik lecsúsztatni.

De ez nálunk van így, egy másik multinál lehet tök más az egész. Úgyis azon fog múlni az egész, hogy milyen főnököt meg milyen munkatársakat fogsz ki. Egy rossz társaság egy multinál is pokollá teszi az életedet.

2020. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bedarálódsz és kiégsz hosszútávon.Egymás furkálása, háta mögött lévő szövegelés, másik bérének kikutatása az alap.Ha meg pár tízezerrel többet keresel náluk, mert olyan a megállapodásod a fizudban, akkor maga vagy a gonosz. A munka ami öröm, később csak egy muszáj papír.

Modern kori rabszolgaság, emberhez nem méltó körülményekkel, nyitott irodai légkörben, tehát egy normális telefoni beszélgetést nem tudsz lebonyolítani úgy, hogy mások ne hallják. Tömören. Bemész clokkolsz-kijössz szintén-bent meg egy érzelem nélküli robot, és csodálkozol, hogy szinte olyan mint akit jól kupán vágtak annyira leürülsz agyilag a sok ostobaságtól..

2020. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A jelenséget kiválóan feldolgozza egyébként egy most is aktuális film, a Hivatali patkányok, én nagyon ajánlom megtekintésre, teljesen hozza a multis lét hülyeségeit, szerencsére inkább vicces formában:)
2020. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem is a 6-os tapasztalatai vannak meg, nekem is van már kb 7 évem 3 különböző multiban és mindenhol megvoltak a tipik jegyek igen. Lehet, hogy jobb a fizetés, de kb ennyi. Pintosan, modern kori rabszolgaság, én addig nem értettem, miért vagyok baromi fáradt, amíg nem kényszerültünk HO-ba. Ott tudatosult, hogy valóban a körülményektől. Teljesen hatékonytalan hülyéskedés, igen több kézen is átforgó “folyamatok”, döntések (amit mindenki máshogy értelmez persze (ugye a felelősség kenegetés, amit fentebb is említettek) nincs nyugodt munkakörnyezet (folyton zsizsegő open office) mindig odamennek hozzád a munkád közepén is “egyeztetni”, hogy a csapatépítő bebaszáso... izé tréningekről már ne is beszéljünk. Nem csípem Puzsért, de van egy olyan videója, hogy a “tíz legvisszataszítóbb céges szokás”, na az TÖKÉLETESEN bemutatja a multik többségét a teljesítmény értékeléstől kezdve a “meeting”-ig és a többi hazugságig, amivel mind módszeresen kiégetik az embert. Csak kíváncsi voltam, más is látja-e. El tudom fogadni, hogy van, aki ebben jól érzi magát (nem vagyok 40-50 éves sem, mint ahogy ez is elhangzott), vagy épp be tudta magát úgy pozicionálni, hogy nem csesztetik annyira, de a többségnél szerintem frusztràló, hogy konkrétan az életedbe másznak bele és kizsigerelnek teljesen értelmetlen hülyeséggel.
2020. júl. 27. 16:41
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es igen az is, meg szerintem a Grönholm módszer című film is nagyon jól szemlélteti a szellemiséget...
2020. júl. 27. 16:44
 10/10 anonim ***** válasza:
#Én is több multiban megfordultam és szektortól is függ ill. a cég méretétől. Egy közepes méretű, de már globális tech cégnek vagy még jobb, startupnak sokkal jobb és lazább céges kultúrája van, mint a hatalmas multiknak vagy pl. a banki, telekom vagy pharma szektornak (ezekben van személyes tapasztalatom). Én nagy, agyonszabályozott multikban egy kiégett biorobotnak éreztem magam, a mostani munkahelyem (tech, globálisan 3500 alkalmazottal) pedig egy álom sok szempontból. Nagy automómia, fejlődési lehetőségek, rugalmasság (home office, rugalmas órabeosztás), bizalom. Teljesen más jellegű problémák vannak, nagyon kaotikus környezet, folyamatosan változik, de szerintem ez egy jó kihívás, mert te is nagy részben alakítod. Szerintem próbáld meg ilyesmi cégnél, teljesen más kultúra.
2020. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!