Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy közöljem kulturáltan a...

Hogy közöljem kulturáltan a főnökkel hogy felvettek levelezős Msc-re, és mindenképp eljárok majd a képzésre, akár felmondás-kirúgás árán is?

Figyelt kérdés

Szóval felvettek levelezős Msc-re. Az órák péntek du és szombat lesznek (+a vizsgák ugye) ami elvileg nem ütközik a melóval, de ahogy lenni szokott, úgyis fog ütközni (ledolgozós szombatok stb).


Hogy közöljem a főnökkel higy én az órákra konzultációkra mindenképp elmegyek ha ütközik a melóval ha nem? Ha ütközik, akkor az egyetemé az elsőbbség.

Olyannyira komolyan gondolom ezt hogy még egy felmondást /kirúgást is bevállalok emiatt.

Vagyis ha kell hát rúgjon ki, de akkor is megyek majd órákra.


Ezt hogy tálaljam neki kulturáltan?


2020. aug. 2. 16:25
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Kérdező,


ne hisztizz már.

Meg kellene próbálni az együttműködést...

Hány nap szabid van egy évben?

Tudod előre az órarendet, hogy hány pénteki napon és hány órára kell beérned? (Nem feltétlenül lesz minden oktatási hétvégén pénteken is órád, vagy nem 2-től, hanem csak később, simán lehet, hogy odaérsz szabi nélkül vagy csak 1-2 órával kell előbb lelépned)


Ha a pénteki napokra csak fél napokat veszel ki, a 3-4 napból máris lesz 6-8 napnyi szabi (ha engedélyezik), meg amit írtam, fél évre előre meg tudod mondani mikor kell majd szabi. Normális főnök ezzel tud tervezni és együttműködő lesz. Ha rugalmas a munkaidő akkor lehet csúsztatni, ledolgozni máskor, esetleg túlórában ledolgozni, vagy fizetés nélküli szabit kérni. Vannak lehetőségek.


Legalább a csírája meglehetne az együttműködési hajlandóságnak.


Egyébként van valami tanulmányi szabadság nevű dolog is. Olvass utána a munka törvénykönyvében milyen lehetőségek vannak rá. Nekem nem volt rá szükségem, mert én képes voltam (előre) megbeszélni ezt az egész MSC dolgot a főnökömmel és támogattak benne. (Fizették és akkor mentem amikor akartam)

2020. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

"XY, beszélhetnénk egy kicsit? Szeretném mondani, hogy jelentkeztem ide és ide, ilyen meg ilyen képzésre, és felvettek. Úgy néz ki, hogy X időközönként péntekenként-szombatonként lesz az oktatás, illetve majd tél elején és tavasz végén a vizsgaidőszak. Ezeken a konzultációs és vizsganapokon sajnos nem tudok majd jönni dolgozni, de természetesen az iskola által adott igazolást hozom majd mindig. Remélem megérted, hogy ez fontos nekem. Miheelyst meglesz az órarend, le tudom adni, hogy tudjál úgy tervezni, illetve előtte majd mindig szólok 1-2 héttel, hogy nem tudok jönni."


Én is jártam levelezőn fősulira, mindig kértem igazolást a suliból. Elfogadták, csak fizetés nem járt azokra a napokra (annyi szabim nem lett volna).

2020. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

"Egyébként van valami tanulmányi szabadság nevű dolog is. Olvass utána a munka törvénykönyvében milyen lehetőségek vannak rá"



VICCES Amikor valaki a nagy eszével a JOGSZABÁLYRa hivatkozik, de arra már nem futja tőle, hogy utánanézzen és rájöjjön már rég hatályon kívül van....


a tanulmányi szabadság az Mt legutóbbi nagyobb módosításával MEGSZŰNT. NINCS...

nincs mire hivatkozni mert NINCS OLYAN többé hogy tan szabadság. a cég adhat távollétet erre (ha akar) de ha nem akar nem ad, és semmire se hivatkozhatok mert tan szabadság mint olyan nincs többé.


ld hatályos Mt

2020. aug. 3. 13:07
 14/36 A kérdező kommentje:

"Én is jártam levelezőn fősulira, mindig kértem igazolást a suliból. Elfogadták, csak fizetés nem járt azokra a napokra"


de továbbra is elbeszélünk egymás mellett mert ez a megoldás is csak akkor működik ha a főnökség partner. Fizetetlen szabit bármikor kérhetek és vagy kapok vagy nem. És ugyan miért kapnék? Hogy NEKEM jó legyen? Nem fogok kapni...


És ez nem borúlátás ez puszta realitás. Miért lenne érdeke a cégnek hogy engem elengedjen olyan képzésre amely képzést a cégn ek semmire se jó, és amely képzés elvégzése után 100% hogy le lépek majd a cégtől (ha nem előbb)


És ez nem borúlátás. ez realitás.

2020. aug. 3. 13:09
 15/36 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak akkor játszik ez a megoldás, ha a közvetlen főnökséged partner. Fizetetlen szabadságot kérhetsz, maximum nem kapsz. Ha igazolást viszel, akkor az igazolt, fizetetlen távollétnek minősül (tehát nem igazolatlan a napod).

Ugyanaz, mintha orvosi papírt vinnél - a munkahelynek el kell fogadnia.

Maximum egy idő után nem nézik jó szemmel, aztán kirúgnak, de az téged úgysem érdekel. Eleinte nekem is beszólogattak a közvetlen főnökeim, aztán a HR leállította őket, mondván, ha tetszik-ha nem, tanulni jogom van.

2020. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

#13: Azért írtam, hogy nézz utána, mert nekem anno mondták, hogy van ilyen, de nem éltem bele, így a részleteket nem ismerem. Ezen megint mi a hiszti? Teljesen korrekt dolog volt. Ezek szerint tisztában is vagy vele. A többi megoldással mi bajod esetleg?


Ha meg olyat pályázol meg, amivel le fogsz lépni (ez is jó, hogy a 14. válaszban derül ki), akkor megint minek a hiszti, előre tudtad, hogy mit kockáztatsz.


Ettől függetlenül továbbra is az együttműködést tartom a legjobb megoldásnak. Vagy legalább a hajlandóságot rá. Annak semmi értelme, hogy belehergeled magad, hogy úgyis meg fognak szivatni, közben meg lehet, hogy tök normálisan állnának hozzád. Még akár ők láthatnak is olyan szakmai előrelépési lehetőséget az új képesítéseddel amit te nem gondolnál ilyen szűk látókörrel


#11

2020. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:

Szakmai előrelépés, bruhaha. Keresztbe tettek minden módon, aztán végzés előtt olyan alkut ajánlottak, hogy kénytelen voltam búcsút inteni. Leszarták, hogy képzettebb munkaerő vagy céghez való sok évi lojalitás.

Pár év múlva lapátra is került mindkét szemét főnököm nagyon csúnya körítéssel.

2020. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

"Szakmai előrelépés, bruhaha. Keresztbe tettek minden módon, "


Így van. Majd még előreléptetés meg jobb bér jobb pozíció? hahaahha.. Ott b***-nak majd ki velem ahol csak tudnak mert tanulni "merek" és ott akarom őket hagyni.

2020. aug. 3. 16:59
 19/36 anonim ***** válasza:

#17, 18,


Akkor az én munkahelyemen tiszta hülye volt mindenki, hogy nem csak elengedtek, fizették is az MSc-t, sőt még vezető pozíciót is kaptam miután elvégeztem...


Kérdező, szóltál végre, vagy még mindig csak magadat hergeled?


#16

2020. aug. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is vezető pozícióba kerültem már a levelező msc alatt. Talán nem kéne ilyen sértődött puffancsnak lenni, ilyen emberrel senki sem akar együtt dolgozni
2020. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!