Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely bekérheti-e a...

Munkahely bekérheti-e a frissen megkapott diplomámat fénymásolni ha egyszer nem adtak hozzá pénzt és nem is kell a munkához? Miért adnám oda?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem ha elvégeztem saját pénzből saját szabadidőben egy levelezős egyetemi képzést, akkor a cég bekérheti-e a diplomát fénymásoltatni, ha egyszer egy fillérrel se támogattak tanulmányaim alatt, nem is az ő „kedvükért“ mentem és a diploma (legalábbis EZ az új diploma) a munkához nem is kell?

Akkor miért kérik be és nekem miért kéne odaadni? És ha nem adom?


Eddig ott tartunk hogy utasítottak ha megkapom azonnal hozzam be másoltatni. Én meg bekamuztam hogy még nem vettem át a fizikai keményfedeles oklevelet (már vagy 1 hónapja átvettem) szóval húzom az ügyet.

Nem fogom bevinni nekik.

Mi közük van hozzá?

Bért úgyse adnak többet, előléptetni nem fognak nincs is hova, itt nincs ranglétra-akkor meg mi közük van hozzá?


2020. aug. 5. 17:13
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"Biztos valami irdatlan sumákságot akarnak elkövetni vele. Oda ne add!!"


Nem is adom. Majd ha részletesen kifejtik mire is kell, majd akkor TALÁN. De csak talán. Az hogy "csak meglegyen" az mese habbal.

Az nem indok, az egy semmi.

2020. aug. 5. 18:41
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Oké, oda ne add! Mindenki azt fogja hinni, hogy nem sikerült, megbuktál a vizsgán, lúzer vagy. Tényleg sokkal jobb lesz a helyzeted így! (Ja, nem.)
2020. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

"Mi az, hogy nem adtak pénzt hozzá? :DDDD Örülj a fizetésednek, ember. Az ottmaradásod meg már azon múlik, hogy beváltod-e a vélt vagy valós ígéretet és nem kontárként vagy a szakmában továbbra is."


Te IDIÓTA BAROM!! ennyit értettél meg az egésZből? Te idióta barom.

A munkakörhöz szükséges végzettségem már vagy 10 éve a kezemben van. Ha nem lenne, fel se vettek volna ide.


A most megszerzett diploma egy olyan plusz, aminek a munkakörömhöz köze semmi.

Ezért totálisan érthetetlen miért is kérik be. Mire mennek vele?

Semmire. De akkor meg minek kell?

AMíg erre nincs válasz addig én oda nem adom.

2020. aug. 5. 18:54
 14/26 A kérdező kommentje:

"Mindenki azt fogja hinni, hogy nem sikerült, megbuktál a vizsgán, lúzer vagy."



Aztán ki nem szarja le mit hisznek? Hisznek amit akarnak. Közük hozzá mi? Semmi.

Megbuktam nem buktam meg-köze hozzá a világon senkinek semmi.

Amíg ÉN FIZETTEM addig az atyaúristen se ugathat bele.

2020. aug. 5. 18:55
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Oké, legfeljebb kibaxnak vagy a büdös életben nem kapsz emelést, engem ugyan nem zavar... :D
2020. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"legfeljebb kibaxnak"


Azért ez a végzettség kicsit változtatott az erőviszonyokon. Már nem az a fő kérdés megtart-e engem a cég, hanem az, én akarok-e maradni a cégnél.

1 hónapja van a kezemben a diploma, 6 állásinterjún voltam, abból 2 céghez felvennének. Csak hát "járt utat járatlanért el ne hagyj"

2020. aug. 5. 19:01
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Jogszabály irja elő, hogy a munkahelynek le kell jelentenie a végzettséget a hatóság felé. A fénymásolat arra kell, hogy bizonyítsa a tényállást.
2020. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Kérdező, hisztisebb vagy, mint egy két éves gyerek...

Itt hőbörögsz a semmin...inkább foglald el magad mással! Tudod a jobb kezed...inkább azzal szerezz magadnak örömet...mint itt a hisztiddel!

2020. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Melyiket várod?

Az egészségügyi törvény bolondokról szóló paragrafusát? Azt szeretnéd?

2020. aug. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

2020. januártól hatályos munka törvénykönyve:


5/A. Adatkezelés *

10. § * (1) A munkáltató a munkavállalótól olyan nyilatkozat megtételét vagy személyes adat közlését követelheti, amely a munkaviszony létesítése, teljesítése, megszűnése (megszüntetése) vagy e törvényből származó igény érvényesítése szempontjából lényeges.


(2) A munkáltató, az üzemi tanács, a szakszervezet e törvény Harmadik Részében meghatározott jogának gyakorlása vagy kötelességének teljesítése céljából nyilatkozat megtételét vagy adat közlését követelheti.


(3) Az (1) és (2) bekezdés alapján okirat bemutatása követelhető.



Ha nem is tarthatnak meg a jog szerint fénymásolatot, arra mindenképp kötelezhetnek, hogy bemutasd nekik az eredeti dokumentumot.

2020. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!