Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki a hibás a főnök vagy a...

Ki a hibás a főnök vagy a munkatars?

Figyelt kérdés
Lehet az egész a főnök engedékenységének a következménye és előbb megkellett volna húzni a határokat.A kolléga egy lusta lajhár azt nézi hogy húzza ki magát a munkából.Szereti jártatni a száját és a látszólagos figyelmességével lenyűgözni másokat.Csak sajnos ez olyankor nem érvényes amikor van munka és másoknak segíteni kell.Olyankor vonszolja magát,leül nyomkodni a telefonját úgy tesz mint aki semmit se regisztrál,magában szitkozódik.Ennek az embernek semmilyen munka se felelne meg.A főnök ismerőse de már neki is elege van belőle amióta a kedves kolléga osszevitazott vele neki miért nem annyi a fizetése mint nekünk. Ő megmondta neki lehet róla szó de akkor csinál mindent mint a többiek.Azt is felhozta neki a főnök,hogy múltkor fogta magát 10perccel előbb hazament se szó se beszéd meg a terep munka ami fél óra két óra alatt végezte el ki tudja mit csinált lehet a kocsikázott a városban vagy hazament közben. Ezek után a kollégának állt feljebb két napig a nagyon minimumot végezte,ült, mobilozott, ki-be járkált.Az utóbbi pár hétben jobban dolgozott, igyekezett,de még így se tud annyi mindent mint mi, gondolom fizetés emelésre számított de ahhoz nem elég két -három hetet teperni előtte meg 3-4 hónapot lazsált.Érdekből csinálja az egészet.Most ha ott a főnök jobban csinálja kivéve azt a pár napot amikor pukkadt,ha késik vagy ketten vagyunk úgy kell a feladatokat osztogatni neki alig csinál valamit.Mondtam a főnöknek megkérem soha többet ezzel ne rakjon be úgy egy váltásba,hogy csak ketten vagyunk mert fogom a kabátot és hazamegyek mert ez egy munkakerülő,lusta alak.Nem tudom a főnök magától ébredt öntudatára vagy azért mert látta besokalltam.Vagy tolerálta mert az ismerőse és benne is van lazaság azzal a különbséggel hogy ő dolgozik is. Eleinte jókat nevetgéltek,beszélgettek,show műsorokat -bonyolítottak le.Lehet rájött idővel ez az alak nem viszi előre a céget és más munkások is lemorzsolódnak mellőle akik átlátják a folyamatot.

2020. aug. 7. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én ebből egy kukkot se értek. Mi ennek a nagy terjedelmű regénynek a lényege?
2020. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelműen a főnök a hibás minden ilyen esetben. Ameddig a főnök egy ilyen "dolgozójának" nem adja oda a felmondólevelet, hogy írja alá a dolgozó, addig egy rossz szava nem lehet a főnöknek.
2020. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Én is a munkahelyemen látok hasonló szituációt, a főnöknek esze ágában sincs felmondani a munkáját rosszul végző/lusta dolgozónak, miért is a dolgozónak kellene felmondania, amikor a főnöknek van vele baja?
2020. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen fejétől bűzlik a hal vagyis a laza vezető a hibás.Az ilyen munkást az elejétől fogva jobban kellett volna fogni.Ha másnem lázad fel ellene lehet ő eltűrte volna meg gondolom sz utosó csepp az volt a pohárban amikor ez összevitazott vele a fizetés miatt. Nem is tudom,hogy volt pofája ilyen munka kapacitással a felét se érdemelné amit kap.
2020. aug. 7. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

1-es pont: Mindig a főnöknek van igaza.

2-es pont: Ha véletlenül mégsem a főnöknek van igaza, automatikusan életbe lép az 1-es pont.

2020. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha én úgy kerülök pozícióba valahol, hogy a főnököm a kedves ismerősöm is egyben, akkor duplán odafigyelek arra, hogy ne szégyenkezzen miattam az illető, - nemhogy visszaélnek ezzel. A jelenlegi főnökömmel is a barátsághoz közel álló viszonyban vagyok, de ettől még a főnököm - és éppen ezért igyekszem annyit letenni az asztalra, amennyi csak az erőmből futja. -Normális ember nem engedheti meg magának, hogy egy ilyen viszony mögött sunnyogjon! A munka az munka, a barátság pedig barátság! -Nem bölcs dolog a kettőt összemosni egy munkahelyen! A szerelmi kapcsolatok tekintetében különösen veszélyes megtenni ezt, - mert ott egyik pillanatról a másikra hatalmasat zuhanhat bárki, aki x ideig "valaki" volt! Az általad leírt esetben az a komoly probléma, hogy a főnökötök nem tartja kiszámítható mederben az események lefolyását, nem következetes.
2020. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os jól írod nem következetes.Előbb kellett volna megszorításokat tenni.Akármilyen ismerős is valaki ezt nem tűrtem volna.Ez meg szépen a nyakunkra mászott de nem értem miért kellett ennyit várni. Az ő kapacitásával egy eltartott munkás volt a cégnél és kérdés

a főnököt meddig zavarta volna ez a magatartás ha nem fejezem ki a nem tetszésemet bár arra azt mondta higgyem el lát ő mindent.A végső besokallas at volt amikor ez fizetés emelést kért a semmi munkáért és kimutatta a nem tetszését a fizetésbeli különbségek miatt.

2020. aug. 11. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!