Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kiraboltak es az uzlet velem...

Kiraboltak es az uzlet velem akarja kifizettetni a kart. ezt lehet?

Figyelt kérdés
Sajnos a minap egy trafikos ismerosomet kiraboltak: pontosabban amig lehajolt egy aruert, addig a tolvaj kikapta a karton cigarettat a pultbol es elszaladt. most a dolgozoval akarjak kifizettetni az ellopott cigi arat. lehetseges?

2020. aug. 8. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségi feljelentés, biztonsági kamera felvétel van? Ha legalább az egyik van, akkor nem tehetik meg.
2020. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.Nem tud egyszerre mindenhova odafigyelni.Ez a tulajtól függ,hogy mennyire emberséges és belátó.A kamera mindent lát.Szóval én tuti nem fizetném ki.
2020. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Addig senki semmit sehova, amig a rendorsegi eljaras le nem zajlik. Meg ha o is az uzletert a felelos (ez mindenhol igy van), az addig terjed ki, amig felrohato neki. Nyilvan az eljaras hivatott ezt kideriteni. Addig nincs az a jogalap, amire fizetnie kene. Szerintem.
2020. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
A kártérítési felelősség (pl. egy raktárosé, boltosé) nem terjed ki olyan esetekre, amiért nem tehető felelőssé. Ez remélhetőleg ilyen eset. Meg lehet tagadni a fizetést, de ugyanakkor a kirúgás ellen nem sokat lehet tenni. És a másik oldal szemüvegén át is érdemes nézni: lehetne ebből rendszert is csinálni (?) hogy a boltos időnként "lehajol" és a tolvaj haverja ellop ezt-azt. Ezért kell nyomozni, felvételt nézni, vallomást meghallgatni, stb. hogy kiderüljön, hogy volt-e összejátszás, vagy valóban egy ismeretlen lopott el valamit.
2020. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!