Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok a biztosítás-...

Mit gondoltok a biztosítás- és egyéb pénz piaci közvetítőkről, hozzájuk hasonló szereplőkről?

Figyelt kérdés

Hasznos amit csinálnak? Inkább pozitív vagy inkább negatív a megítélése? Szükség van rájuk vagy feleslegesek?

Mit gondoltok magukról a szakmákról (bróker, ügynök, közvetítő, stb) és azokról az emberekről, akik ezt választják?



2020. aug. 13. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy kevés a használható. Legtöbbje amolyan gyorstalpalóval betanított droid, vicc az egész. Soha nem kernék pü-i tanácsadótól semmit, mert csak lehúz a csapnivaló befektetési xarságaival, aztán lelép a pénzemmel.
2020. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Hiénák. Tisztelet a kivételnek.
2020. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szükség lenne rájuk, elég nagy szükség,az ilyen kereskedelmi résztvevőkre ha nem képeznék arra ki őket tudatos módon, hogy tudják az ügyfelet bevinni a sűrűbe.

Sőt ha nem így lenne, akkor nem kéne tolniuk semmit, hanem az ügyfelek kézen keresztül adnák őket egymásnak és nem egyszeri alkalommal vennék igénybe a szolgáltatást, hanem folyamatosan.Csak hogy ehhez olyan környezetre is volna szükség, akik tisztességes piacot folytatnak-de ez ma Magyarországon nincs.



Tömören.

2020. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam biztosításközvetítő cégnél, lett vizsgám is. Belül is élettelen, agymosott pénzőrültek vannak, ezer féle karrierprogrammal, ami mégjobban motiválja az újakat arra hogy PÉNZ PÉNZ PÉNZ.

Nem érdekli őket SEMMI, az ügyfél az ÜGYFÉL, és nem ember, hanem egy nyertes ÜGYLET másik felén tartozkodó balek. MINDEN szöveg betanult, majdnem az összes ember ott egy hazug senki, aki eladta a lelkét. Belülről láttam.


De találkoztam sok nagyon normális, érett, értelmes emberrel is, akik normálisan csinálták ezt és volt eszük hozzá, nem akartak lehúzni senkit. De a többség egy féreg. Szerintem a többinél sincs máshogy. Van ügyész ismerősöm, ő mesélte mik mennek az ügyvédek, bankárok körében. Kb. ugyanezeket mondta.


Rengeteg biztosítás csak lehúzás, kamu, ha elolvasod a feltételeket benne rájössz. Úgy van megcsinálva, h félelmet keltsenek benned és azt érezd, ezzel most bebiztosítod magad, aztán ha megtörténik a baj, X feltétel miatt nem fizetnek.

A mostani nyugati társadalomban rengeteg intézmény és cég iszonyatosan felesleges és lehúzás. Lehet durvának tűnök és szélsőségesnek, de azt tapasztaltam, hogy a mai kor az ami szélsőséges, és így lehet róla beszélni. Minél többet tanulom a bankok, tőzsde működését (forexezek, kereskedek, szóval brókerhez hasonló munkát végzek, csak nem mások pénzét használom), annál jobban átlátom mennyi féreg van. Igazi férgek. IGAZI férgek, akiknek a szemében nincs semmi, csak düh és önzés. A középosztály úgy levan húzva mint az állat. Borzalmasan, és nagyon sokan észre sem veszik.


Ah mondtam, én ezt tanulom, de én a szabadságom, függetlenségem látom ebbe, és hála istennek ezzel nem kell senkit sem lehúznom a tudatán kívül.

Hát sok kitartás és intelligencia kell azért ezekhez - a lélek pedig nem árt, ha nincs.

2020. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában nem bírom őket, mert rendszerint átb×k a népet, ők meg élnek, mint Marci hevesen.


"Hasznos amit csinálnak?": én nem tartom azt hasznosnak, hogy az általuk nyújtott szolgáltatásra egy valag manit befizetsz, és amikor el kell számolni, full nem kedvező hozamokat, eredményeket kap az ember, mint amit ígért.

"Inkább pozitív vagy inkább negatív a megítélése?": én negatívnak vélem őket.

"Szükség van rájuk vagy feleslegesek?": a munkájukra nincs szükség, viszont emberileg van rá szükség, mert ettől függetlenül kell egyfajta habitus, hogy ezt a tevékenységet végezze valaki. Nagyon manimániás sokuk, ehhez egyfajta vehemencia kell: na ezt taníthatnák egy introvertáltnak. Erre jók lennének.


"Mit gondoltok magukról a szakmákról (bróker, ügynök, közvetítő, stb) és azokról az emberekről, akik ezt választják?": gátlástalanok, manimániások, versenyszellem-gondolkodásúak, viszont egy cseppet irigylem is őket, mert ez jobban előreviszi a fejlődés.

2020. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Elsősorban az ilyen szolgáltatások azért jönnek létre mert az alapítójuk anyagi hasznot akar belőlük szerezni,A lehető legkisebb anyagi illetve energia befektetést igénylő gazdasági cselekmények melyekből profitálhatnak.

Egyrészt hasznos amit csinálnak gondolok itt a biztosításra vagy a nemrég megszünt LTP-kre (lakossági takarék pénztárakra) mert segíthetnek a bajban vagy segíthetik az életedet természetesen nem önzetlenül viszont ha ismered magad annyira hogy például nem tudsz félretenni egy forintot sem anélkül hogy nem nyúlnál hozzá vagy kötnéd le akkor remek lehetőség egy takarékpénztár akik 1-2 ezer forintért vigyázz a pénzedre.


Másrészt.: Azok az emberek akik ezeket a gazdasági cselekményeket folytatják nem vannak oda túlzottan a fizikai munkáért inkább a szellemi képességeikből kívánnak megélni ami akkor jó ha rendelkeznek vele, ha nem akkor kapnak egy kis lecsurgót az okosaktól.

A társadalomban negatív megítélésük van ezért velük szembe. Senki sem szereti ha telefonon zaklatják őket vagy személyesen életbiztosításért stb.

2020. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!