Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért keresnek ennyi biztosítá...

Miért keresnek ennyi biztosítási ügynököt és egyáltalán mi ez az egész?

Figyelt kérdés

Szóval: Egy pár hónapja munkát kerestem, tapasztalatlan 20 évesként. (Egyetemre járok.) van egy ismerős, aki elvileg 1-másfél milliót keres havonta(!) ezzel a biztosítási ügynökséggel, csak érettségije van, meg ez a vizsga ami kell a biztosítózáshoz. Be akart ajánlani engem is, mondta, hogy mindig keresnek embereket, elmondott egy csomó mindent stb. Már úgy volt, hogy találkozom a főnökkel is, de végül jobban utánaolvastam és úgy döntöttem nekem nincs most pénzem a tanfolyamra, meg a vállalkozóit sem akarom kiváltani, úgyhogy elengedtem a dolgot.

Viszont egy pár hete rámírt facebookon(!) egy szintén fiatal egy teljesen más biztosítótól, hogy hozzám hasonló fiatalokat keresnek biztosítási ügynöknek és blablabla. Ennek már vissza sem írtam.

A kérdésem tehát, hogy miért toboroznak ennyi embert, pláne facebookon, és miért pályakezdő, tapasztalatlan fiatalokat? Van valami átverés benne? Nekem nehéz elképzelni, hogy az az ismerős másfél milliókat megkeres havonta. Mi ez az egész? Nekem nagyon nem tűnik tiszta dolognak.


2019. szept. 25. 07:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, ezek megbízható, komoly cégek, nem is értem a dolgot.
2019. szept. 25. 07:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor kezdő voltam álláskeresés tekintetében, én is vagy belefutottam-, vagy megtaláltak. Akkor nekem is gyanús volt, hogy mi a franc ez. Abban az időszakban mindenki vette föl a hiteleket, kötött mindenféle biztosítást, másrészt ezek úm. csomagkapcsolt szolgáltatások. Azaz: ha felveszel hitelt, akkor életbiztosítást-, vagy egyebet is kell rendezned mellé. Utána nemsokára az én időmben jött a világválság...


Miért toboroznak? Ha jóindulatúak vagyunk, akkor kiképzik az ember üzleti-, pénzügyi tekintetben. Ha nem, akkor meg eszköz mások bepalizására. Itt a duma kell, a jó eladói képesség, hogy az egyes szolgáltatások "Neked fontos, megéri, hasznos, szükséges", aztán csak később derül ki a valódisága. Úgy tudom, hogy jutalékos rendszerű, azaz minden megkötött szerződésből X% az üzletkötőé, és ezért (is) fontos a minél több ügyfél. Lehet az ilyet csinálni, de: lendület, energikusság, jó kommunikációs-kapcsolatépítői készség, pénzügyi-, és vállalkozói ismeretek, és mobilitás szükségesek, mert "mezítlábasként" csak szívás az egész.

2019. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert hatalmas a fluktuáció. Mivel előbb utóbb a legtöbb ember rájön hogy az a lényeg, hogy gátlástalanul átverd az embereket.
2019. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ilyen MLM rendszerben működik. Tehát ez egy egymásraépülő felépítés, aki beszervez téged, az alá fogsz tartozni, és ő minden sikeres ügyletedből jutalékot fog kapni.

Magyarán egyszerűen arra vannak motiválva, hogy beszervezzenek embereket.


Vannak nem MLM-es felépítésűekbis, de ott is idővel kelleni fognak asszisztensek, szerződésírók, stbstb... akik segítik azbüzletkötő munkáját. Idővel pedig ezek az asszisztensek is üzletkötővé válhatnak, akiknek aztán szükségük lesz saját asszisztensekre. Ők amúgy az üzletkötőtől kapnak telszámokat, akiket fel kell hívni, beszélni kell velük, stb... akár egy találkozót leszervezni az ügletkötővel. Tehát gyakorlatilag az üzletkötő helyett dolgoznak. Aztán ahol jól csinálják a dolgokat, ott fognak keresni új munkaerőt mindig. A mai helyzetet pedig erősíti, hogy az embereknek több pénzük van, új dolgok épülnek, félre akarnak rakni, biztonságban akarják tudni magukat, és ez nagyon jó a biztosítós-bankos üzletkötőknek.


Amúgy én is utálom őket. Rengetegen találnak meg. Pedig én egy full introvertált ember vagyok, biztosan nem fogok ilyet dolgozni 😃

Csak ezt nem merem beleírni önéletrajzba, mert félek, hogy ez elvágna engem nekem valóbb munkáktól is.

2019. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aki beszervez az kapna utánam jutalékot? 😀😀😀 Hát ez nagyon szánalmas, örülök, hogy nem vállaltam el.
2019. szept. 25. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel. Másképp mi motivációja lenne hogy téged bele rángasson?
2019. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem értettem eddig, de így már világos, hogy ezért. Gáz egy meló
2019. szept. 25. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!