Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan legyek színésznő?

Hogyan legyek színésznő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves, lány vagyok. Minden vágyam, hogy színésznő legyek. De engem nem hírnév érdekel, hanem kiskoromban mindig néztem a sorozatokat és eszembe jutott, hogy milyen jó lehet egy sorozatot végig vinni, barátokat szerezni, mások példaképévé válni. Szeretnék kiköltözni külföldre, ha elvégeztem a főiskolát. Viszont a szüleim egyáltalán nem támogatják az álmom, mert nem vagyok hülye és szerintük az eszemet kéne használnom, nem ilyen hülyeségeket csinálni. Még van sok évem mire elvégzem a fősulit, de addig is érdekelne, hogy hogyan kell ebbe belekezdeni? Mi a menete? (Tudom, hülyén hangzik, hogy nem tudok semmit, de hát ez van.) Felsőfokú angol nyelvvizsgám van és középfokú spanyol. Tehát nem lesz gond. ;)

Köszönöm a válaszokat!

Ui.: Visszahúzódó vagyok és nem szeretek középpontban lenni, de az álmomért bármit. :)


2020. aug. 13. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem is tudom, ez mind a szereplésről szól, te meg azt mondod azt nem szereted.

Egyébként más művészi ágban kipróbáltad már magad? Csak azért, mert ilyen idős korra már kellene, hogy legyen valami jele...

2020. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Nem jol kezdodik, ne haragudj. Tinedzser vagy irrealis vagyakkal. Sorozatba nem igy kerulnek be. Vagy jatszol a piripocsi kulturhazban is, vagy orokke kergetsz egy lufit.
2020. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már ilyesmi szakmát szeretnél, hamarabb kellett volna elkezdeni...Helyedbe onnan kezdeném, hogy belépnék pár facebookos csoportba.Ezek a csoportok többségébe nem túl jók,arra viszont elegek, hogy cégeket találj, ahol be lehet regrisztrálni.(Regisztrálásnak az a lényege, hogy a cégnek a klienseinek mindig meg leszel mutatva, így kaphatsz munka ajánlatokat.Ehhez szokott szerződés is lenni, sose ír olyat alá, ahol azt mondják, hogy csak nekik dolgozhatsz.Ez egyedül model ügynökségeknél elfogadott, máshol nem.)Az elején mindenképp Magyarországon kezd.Szoktak olyan embereket is keresni, akik szimplán egy helybe ülnek.Az elsőre egy jó élmény, hogy lásd milyen is egy forgatás.Persze ehhez ajánlott pestinek lenni, másképp nehézkés.Oh és Nehogy azt hidd, hogy hú de nagyon tudsz barátkozni egy forgatáson.Ezt így teljesen elfelejtheted, mivel egy film/sorozat több helyszínen játszik.Így logikus, hogy nem ídőrendbe veszik fel az anyagot, emiatt a színészeket nem lehet zavarni szünetbe.Ráadásul az elején nem fogsz olyan jó szerepeket kapni, ami miatt valamilyen szinten a "hierchija" alján leszel.Nagyon nagyon sok színész nem fog olyannal beszélni, akinek nem hasonló a szerep szintje.Sőt ki is rúghatnak egy cégtől, mert hozzá szóltál valakihez.Ez is úgyanúgy egy munka hely, ha nem azért kezded, mert magát a színészkedést szereted.Hülyeség elkezdened az egészet, ilyen indoklással.
2020. aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!