Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új dolgozó vs. règi?

Új dolgozó vs. règi?

Figyelt kérdés
Azt vettem èszre, hogy a mai világban, inkább az új dolgozók érvènyesülnek. Több bèrrel veszik fel őket, hamarabb kapnak elismerést, könnyebb őket betanìtani, a règieket könnyebb velük pótolni. Tudom, az èn meglátásom kicsit torz, ezért kérem a segìtsègeteket. Milyen érveket tudtok amellett, hogy a règi dolgozók is hasznos elemek lehetnek egy munkahelynek, emellett tőlük is lehet hasznosat tanulni?
2020. aug. 14. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalat és a cégen belüli kapcsolati tőke.
2020. aug. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Az új dolgozóknak könnyebb alakítani a nézetüket, könnyebb őket befolyásolni és elhitetni velük, h ez egy príma mh. Az új dolgozóknál még működik a parasztvakítás, amíg át nem látják a rendszert. Ezért másabbak az új dolgozókkal.
2020. aug. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a régi dolgozókat már nem lehet megvezetni. Meg azért sem szeretik őket, mert ismerik a cég svindlis dolgait.
2020. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

A munkahely olyan, mint a kgfb. Ha váltasz az esetek döntő többségében jobban jössz ki belőle.


Jelenleg én is 6 éve vagyok az első munkahelyemen próbáltam már innen kiválni, de az az igazság, lehetsz bármennyire jó szakember, tehetséges sokszor az ismerőst veszik fel elsőnek, ha marad hely akkor meg válogatnak. A mai világban nem az a jó és kiváló ember, akinek van szaktudása. Arról lehúzzák az utolsó bőrt is. Ma az a divat, hogy minél hülyébbnek kell lenni, elő kell tudni adni magadat, játszani a hülyét. Az nem baj, ha hülyeség, amit mondasz, csak add elő magadat, ez a lényeg. Akkor lesz jó meló, jó pénz. Ma a munka és a bérezés egymással fordítottan arányosak. Minél kevesebb munkával lehet elérni jó pénzeket. Legalábbis nálunk a gyárban ez megy. Nekem meg azért nincs kiemelkedő munkám, mert nem ilyen neveltetést kaptam, hogy süketeljek a levegőbe.

2020. aug. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

"Nekem meg azért nincs kiemelkedő munkám, mert nem ilyen neveltetést kaptam, hogy süketeljek a levegőbe."


Ehhez képest elég sokat süketeltél arról, hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter. Lehet, hogy ezért nincs kiemelkedő munkád.

2020. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Köszi 5ös, de pont nem érdekel a véleményed. Azt gondolom nem ismersz, ha meg ekkora gyökér vagy nyugodtan elmehetsz. A diplomák legjavát, ma megveszik, nem igen kell érte tanulni, dolgozni. Máskülönben miért vagy ennyi hülye, orrát fennhordó diplomás? 🤔
2020. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

"Köszi 5ös, de pont nem érdekel a véleményed. Azt gondolom nem ismersz, ha meg ekkora gyökér vagy nyugodtan elmehetsz. A diplomák legjavát, ma megveszik, nem igen kell érte tanulni, dolgozni. Máskülönben miért vagy ennyi hülye, orrát fennhordó diplomás?"


Szóval szerinted aki valamit elért az:

- csak süketel

- megvette a diplomáját

- ismerős

- nem tanult

- orrát fennhordó diplomás


Utálom ezt a szót, de te tényleg egy irigy proli vagy.

2020. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A régi dolgozó tapasztalataim szerint csak akkor régi dolgozó, ha nem akar fejlődni. Biztos munkakörtől is függ, de engem ilyen szempontból mindig kedveltek és hagytak fejlődni. Épp emiatt ha megüresedett egy jobb pozi, a cégen belül kérdeztek körbe először, mielőtt meghirdették másoknak is. Gyakran még az interjúra vonatkozóan is tettek segítő megjegyzéseket. Szóval nem tudom, hogy hol vagy és mit dolgozol, de én mindig azt mondom, hogy az embernek egyszer elég megfognia egy jó helyet, utána ha egy kis igyekezetet látnak benne, megkapja a kezdő löketet és a segítséget abban, hogy magasabbra jusson.
2020. aug. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7esnek;


"Szóval szerinted aki valamit elért az:


- csak süketel


- megvette a diplomáját


- ismerős


- nem tanult


- orrát fennhordó diplomás"


Igen, ha nem vetted volna észre ezeknek van jó világ ma. Aki értelmes szakember már rég elhúzott külföldre, aki meg ittmaradt a legjava hát vagy nem a legjobb, vagy ha jó is horror áron dolgozik. Nyugodtan le lehet pontozni, hogy irigykedek. Azt gondolom az általad felsorolt emberek végett nem vesznek észre olyanokat, akik esetleg ma még normálisak. Semmi baj, hogy te másképp látod a világot. Ennek nem a te torzult világnézeted az oka, hanem, hogy ilyen kormányunk, ilyen rendszerünk van, akik ennek adnak teret. Hisz, ha megnézed azért tart kedves hazánk ott, ahol, mert a vezetői is ilyenek. Beszűkült látáskörű, önző, pszichopata emberek. Azt gondolom, hogy hazánk helyzete nem a legjobb az EU-ban, ami szintén vezetőinknek köszönhető. Valószínű pl 10 másik ország hülye és nem Magyarország, aki szembe megy a dolgokkal... Nézd meg kiknek jó ma lenni hazánkban! Viktornak és barátainak, meg az általad felsorolt emberkéknek. Nekem meg ne magyarázd, hogy olyanoknak kell itt ma érvényesülni, mint a Pákó, meg a Pápai Joci, meg kb az egész éjjel nappal pest, különböző faktorok stb. De persze elhiszem, ha ezt a rendszert véded, hisz te is valószínűleg ennek a rendszernek a langyos kis pocsolyájában ülsz, és paraszt vakítás áldozata vagy. Azért habzik a szád, ha olyat jelentek ki, amit.

2020. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Mondom, hogy egy proli vagy. Mindenért mások a hibásak...
2020. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!