Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan főnökről, akinek, ha gondja van valakivel, akkor azt mindig a többi dolgozó előtt kritizálja és fenyegeti?

Figyelt kérdés

Nekem eddig egyszer volt ilyen főnökasszonyom, közmunkában. Reggel, az eligazításkor, amikor kiadta a munkákat, ha valakivel valami baj volt (Nem volt megelégedve a munkájával vagy panasz jött rá.), azt mindig ott, a többi munkás előtt olvasta a fejére. Volt, hogy kerekperec rendkívüli felmondással fenyegetőzött. És hozzátartozik, hogy megvoltak neki a kis kedvencei, akiknek mindent elhitt és elnézett. (Volt, hogy ittasságot tussolt el, amikor valakinél belilult a szonda.) Engem is egyszer beköpött valaki, aki pikkelt rám, kitalálta, hogy én nem dolgozom, csak bénázok. Ő meg elhitte, és ott mindenki előtt lehordott, hogy jó lenne, ha belehúznék.

Még ami némileg hasonló, egy kínai étteremben dolgozva volt, hogy a munkatársak előtt fenyegetett a főnök, hogy ha nem maradok bent túlórázni, akkor ne számítsak szerződéshosszabbításra a lejárat után.

Mindent összevetve, az még rendben van, hogy ha valakire panasz jön, akkor azt mondani kell neki. De ennek a korrekt módja, hogy behívja az illetőt az irodába, és ott négyszemközt közli vele. Az ilyeneknek az életükkel nincs rendben valami vagy egyszerűen hatalmat akarnak fitogtatni? Vagy élveznek kvázi nyilvánosan megalázni másokat?



2020. aug. 2. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyeneknél már közel van a bukásuk, és a teljes összeomlásuk a saját cégükkel kapcsolatban.
2020. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1: És ha egyikükről tudom, hogy azóta is ott van és ő a főnök, hogy 8 éve eljöttem?
2020. aug. 2. 20:21
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Ezek tipikus rossz vezetői húzások. Próbálj ne ezen rágódni, hanem örülj hogy már nem velük dolgozol.
2020. aug. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
2 Ez kicsukva-én is ismerek ilyet. A kártyavára utolsó darabkáit próbálja összerakni, bár kifelé próbál mást mutatni.
2020. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ponz ilyet. Nala egyszeru oka volt: bunkosag. A maganeleteben se volt jobb. Persze neha eszbe kapott, olyankor probalt negyszemkozt beszelgetni a munkasokkal, de aztan ha mar belefaradt akkor megint csak mondta amit elsore gondolt es nem.nezte ki van meg ott. Ilyen stilusa volt erre volt szocializalva.
2020. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy jó fej valaki, csak ezzel igyekszik kordában tartani a csapatot, hogy az erejét mindenki előtt fitogtatja.
2020. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
3: Jelenleg nincs munkám, hála a jelen világhelyzetnek. Nem tudhatom, hogy nem olyat találok-e majd, ahol ilyen főnök van. És ugye most sajnos olyan idők jönnek, hogy visszaélhet a hatalmával, mert ugye most egy ideig nem az lesz, hogy lazán felmondhatok, mert seperc találok másik melót.
2020. aug. 3. 07:31
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Az hogy egy tapló.

Engem egyszer úgy rúgtak ki egy cégtől, hogy bejöttek a kollégáim, és körbeálltak, majd a vezetőm közölte velem, hogy szerinte alkalmatlan vagyok a pozícióra, a többiek meg bólogattak hozzá...

2020. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8: Ha rajtam múlna, az ilyenért minimum pénzbírság járna. Nyilvános megalázás vagy hasonló címén.
2020. aug. 6. 15:36
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Mert a sok megalkuvó, gyáva birka tűri az ilyen szarládát. Ahelyett, hogy meglengetnék kicsit az orra előtt a péklapátot.
2020. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!