Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy gyár szembetűnőbben...

Ha egy gyár szembetűnőbben keres, mint a többi, akkor az a gyár rosszabb lehet, mint a többi és ezért?

Figyelt kérdés

Több helyre is beadtam a jelentkezésemet, kimondottan targoncás pozícióra. Van egy hírhedt cég ahol óriási a fluktuáció, mert az embert rabszolga sorsban tartják, átverik stb... Ez a cég keresett meg engem persze állás ajánlattal, amire nemet mondtam emiatt. Van egy másik cég, aki nem tudott engem elérni, erre e-mailt is írtak nekem, hogy amint tudom keressem őket. Ez meg is történt, aztán még fel is hívtak még egyszer az infó csere miatt. Tök könnyen lehetett velük e-mailezni, mert tisztán látszik, hogy rám haraptak, mert szimpatikus nekik az életrajzom, vagy ez is egy szar cég és kell nekik a munkaerő. Ez a két verzió jutott eszembe.


Szerintetek ez lehet annak az oka, hogy kaki a cég, vagy kimondottan jónak találják az életrajzom? Vontatóvezetőnek vennének fel, de gondolom nem maradnátok ott ti sem sokáig, ha netán elkezdenének szivatni. Fizetés kb. nettó 200 ezer forint körül alakul, + benzin támogatás.



2020. aug. 16. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát amelyik kimondottan jó cég, még a kapcsolatot is szinte lehetetlen felvenni velük, mert gondolom rengetegen állnak sorba és van bőven kiből válogatni. Nekem ez a tapasztalatom legalábbis.
2020. aug. 16. 13:34
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy rossz munkahely. Városomban van 2 gyár, ami már 2 éve folyamatosan szünet nélkül hirdet. Ezek közül csak az egyikben dolgoztam és az nagyon rossz volt mindenki menekült.

Voltam eddig pár helyen, de ami igazán jó volt annak nyilván nem volt fent ennyi ideig, amint betöltötték az adott pozíciót azt a hirdetést nem láttad már max évek múlva.

Mondjuk szerintem ez logikus.

2020. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csabeszmester ***** válasza:
A jó munkahelyre szinte lehetetlen bejutni külsősként,eleve meg sem hirdetik a betöltésre váró pozíciót hisz ott a rengeteg sógor-koma-jóbarát/barátnő. Kirúgás a lehető legritkább esetben fordul elő,inkább nyugdíjazás-haláleset-magasabb pozícióba történő lépéskor szabadul fel pozíció. A Rossz munkahelyre állandóan van felvétel ugyanis senki nem marad meg max 3-4 hónapnál tovább....hab a tortán hogy ennek ellenére még így is válogatnak ezek a helyek is,főleg ha nem a klasszikus betanított pozícióra keresnek balekot hanem kell valamilyen egyszerűbb szakma is hozzá...na ottan aztán van válogatás (miért nincs tapaszatalata,miért csak x évet dolgozott benne....miért dolgozott már 3 helyen ilyen pozícióban helyenként max 3-4 hónapot stb.) Aztán a végén kiderül hogy ha van minimum 3 éves rutinod és vállalod az összevissza járkálást is akkor beszélhetünk arról hogy megkapd a nettó 130-at,caffetériával együtt....És nem értik miért nem találnak embert már hónapok óta,aki meg jön az megy is tovább pár héten-hónapon belül amint belekóstol a körülményekbe,és az elvárásokba. Üdv Magyarországon! :P
2020. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De Magyarországon minden gyár ilyen gyér? Targoncás pozíciót pedig sokan dicsérik, igaz azt sem minden cégnél.
2020. aug. 17. 18:07
 5/6 Csabeszmester ***** válasza:
Nem minden gyár ilyen...attól függ az ország melyik részén élsz,és milyen gyárak találhatók kb 50-60 km-es körzetben ahová még "megéri" az ingázás a fizuért cserébe. Van olyan aki ingázik 60-60 km-tert naponta egy 150 ezres raktáros/targoncás melóért..Neki ez "megéri" mert legalább az utazásért nem kell fizetnie. De azért elmondható hogy egy Ipari Parkon belül ha van 4-5 gyár akkor max 1 belőle az ami érdemleges (minő véletlen oda nincs is nagyon felvétel),a többi 3-4 meg egy rakat kakkantyú,mindegy hogy targoncázol vagy raktáros vagy,értve ezt munkatársakra-fizura-főnökségre-munkakörülményekre.
2020. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Győr és környéke.
2020. aug. 17. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!