Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a szerződésben kimondottan...

Ha a szerződésben kimondottan egy adott munkakör, pl. targoncás van megadva, akkor nem bízhat rá más munkakört a munkáltató ugye?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem allithatja akkor be sorra, vagy máshova?

2020. aug. 17. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
De igen! Hiszen van olyan, hogy valakit helyettesíteni kell, mint ahogy téged is helyettesít valaki, ha szabin, táppénzen vagy. Ezért szokták a munkaszerződésben valahol a vége felé beleírni, hogy: ezen felül minden olyan munkát köteles elvégezni, amire a közvetlen felettese szóban vagy írásban megbízza.
2020. aug. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha nem tudja elvégezni, vagy hibát vét, akkor mennyire jellemző, hogy rögtön el is bocsátják?


Illetve ti targoncáznátok? Hallottam már, hogy valaki csinált 1 millió forintos kárt, amit neki kellett megfizetni.

2020. aug. 17. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a munka törvénykönyve szerint ha alkalmazott vagy, akkor a munka során véletlenül okozott kár a munkátató felelőssége, nem a tied. Ez vonatkozik a munkáltató tulajdonában és mások tulajdonában levő dolog károsítására egyaránt.


De javítsatok ki, ha tévedek.


Talán alvállalkozóként alkalmazták az illetőt?

2020. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, szimplán alkalmazott volt. Leborított egy motort amin kb 100 eurós kár keletkezett, de utólagosan lett elküldve amit a Bentley nem ismert így el, vissza kellett küldeni, és újra rendezni az egészet, így lett 3000 eurós kár, amit rajta vasaltak be.
2020. aug. 17. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Rád bízhat.Nekem benne van a szerződésben ha szükség van rá akkor a munkaadó átrakhat más munkakörbe is a cégen belül illetve ha több cég van a tulajdonában akkor oda is.

Kis cégekre ahol 5 munkás van ez nem érvényes ott mindenki csinál nagyjából mindent.Nem tud fizetődne ki ha lenne külön takarító,sofőr,stb.Nálunk délelőtt van több munka és nem lenne ha ha délutáni váltás egy valamit tudna csinálni mivel a délutánt egy esetenként mikor több a munka ketzen látják el,de általában bőven elég az egy munkás is.De mondjuk nálunk a lógós kolléga szeretné és úgy gondolná elég azt csinálni amire ő úgy gondolja felvették. Csak az a mmunkaidőbol átlag 2-3ora van olyan nap amikor 4ora de van hogy csak fél óra.És a maradék időt eleinte úriasan töltötte videókat nézett, röhögött, másokat szórakoztatott, ki-be járkált. Szerencsére ez változott...

2020. aug. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!