Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért húzódozik a munkáltató...

Miért húzódozik a munkáltató a kollektív szerződéstől? Neki is az lenne h egységes mindenkire érvényes feltételek legyenek, nem?

Figyelt kérdés

Most mi van? 100 ember 100 féle szerződéssel. Jó ez így szó szerint nem igaz, de ez ennyit keres az annyit keres, ennek ez jár pluszban annak az jár amannak semmi-ki követi ezt? És aztán jönnek az állandó problémák hogy nekem ez jár de nem kaptam meg, az miért keres többet annak miért jár, ez ha nekem nem stb.


A kollektív mindezt megoldaná az egészet lesöpörné az asztalról ahogy van és mindenkinek egységes feltételrendszert kínálna. Hivatkozási alap lehetne belépéskor kilépéskor mindig. Ja és a szürke helyzeteket is lehetetlenné tenné (gyere ide dolgozni próbahétre szerződés nélkül és majd utána kapsz szerződést).

A kollektív nyilvános lenne fenn lenne a neten akárki akár itt se dolgozzon ellenőrizhetné.


Miért nem érdeke a cégnek hogy 30 év (a rendszerváltás óta) eltelt idő teljes káoszát a munkáltatás terén lesöpörjük az asztalról és tiszta lapot nyissunk?


Így a kollekítvvel lehetetlen lenne csalni az biztos. De hát a cég nem csal ugye? Kérdezem álnaivan.


2019. szept. 28. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vannak olyan esetek, mikor jogosan reklamálnak a dolgozók. Olyan ez, hogy vannak cégek, ahol van belső motiválás, ez akár állhat abból, hogy a jól dolgozokat havi szinten motiválják. Igen, ám, de mi van akkor ha valaki minden hónapban szerepet kap, valaki meg egyszer sem, mert nem volt szimpi az igazgatónak? Az meg néz maga elé, hogy az összes energiáját befektette, de egyszer sem jelölték erre az ösztönzésre. Akkor joggal merül fel, hogy diszkrimináció történt minden egyes alkalommal, mikor valakit a negatìv érzelmek befolyásolása miatt különböztettek meg.

Mindig lesznek megkülönböztetések a munkahelyen, csak nem mindegy milyen mértékben èa hogyan...

2019. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

most ennek mi köze ahhoz amit kérdeztem?


semmi. az hogy fordulhat elő h két tök azonos végzettségű ember tök azonos állásban akár 30-50%kal eltérő bért kap?

Na ezeket a szitukat küszöbölné ki a kollektív.

Ami a kivételezetteknek nem tetszik, a csendes többségnek meg nagyon is.

2019. szept. 28. 16:20
 3/12 A kérdező kommentje:

DE úgyis a külföldi anyacég dönt, a szakszerv végre felismerte (30 év után...) hogy nem a feudális urambátyám mentalitású hazai vezetéssel kell tárgyalni hanem a külföldi anyacéggel.

És ha az úgy dönt akkor átnyúl az itteni vezetés feje felett és az lesz amit a szakszerv akar.

A vezetésnek ez persze nem tetszik mert a vezetői kör sleppje pincsikutyái ebben a rendszerben vagy repülnek majd (végzetségük nincs) vagy az eddigi kivételezett exztra bér helyett kapják majd a szabott bért.


Ennek így kéne lenni 30 éve egyébként.

2019. szept. 28. 16:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Szervusz drága Balázs, látom megint nagyon aktív vagy. Üdv köztünk újra!
2019. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"az hogy fordulhat elő h két tök azonos végzettségű ember tök azonos állásban akár 30-50%kal eltérő bért kap?"


Úgy, hogy nem egyformán teljesítenek! Aki többet/jobban dolgozik, az jogosan kap több bért!

2019. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Úgy, hogy nem egyformán teljesítenek! Aki többet/jobban dolgozik, az jogosan kap több bért!"



Ühüm. Persze. És természetesen a munkáltató a jövőbe lát és már szerződéskötéskor tudja hogy az az új ember aki még 1 percet se dolgozott neki, az MAJDAN hű de jól fog teljesíteni.

Mert már a szerződésbe magasabb bér kerül be bizonyos embereknek.

Biztos jó keresztapjuk volt.

Nemde?


Na ezeknek a kis szaros átlátszó mutyiknak lesz vége a kollektívvel.

2019. szept. 28. 19:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg Balázs, attól megnyugszol! Gondolj az agyvérzésre. Ne stresszeld magad! Mi lenne velünk nélküled, hm? Hmmmmm?
2019. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Ne stresszeld magad!"


Engem az éltet. Ha nincs streszs minek élek. Majd a koporsóban ott lenyugszom maradjunk ennyiben.

2019. szept. 28. 19:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Kifogytál a visszavágásokból? :)
2019. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Kifogytál a visszavágásokból? :)"


nem úgy tűnik mintha ÉN fogytam volna ki. a hsz-ek egyike se válasz a kérdésre magára itt kezdődik

2019. szept. 28. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!