Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ingyen munka! Hogyan tovább?

Ingyen munka! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ingyen dolgozom egy cégnél.

Úgy volt hogy felvesznek de a cég gazdasági helyzete ezt nem teszi lehetővé.

Amíg talpra áll a cég addig ingyen dolgozom és utána tárgyalunk a főnökkel. Ez a megállapodás.

Mivel nagyon sokat segítek nekik ezért a főnök felvetette hogy 2%-ot levon mindenki fizezéséből és azt odaadja nekem hogy legyen egy kis pénzem. De a dolgozók erről hallani se akarnak. Ez rosszul esett. Csupán 2 *****%ról van szó.


2020. aug. 26. 17:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha kell a szakmai tapasztalat és fejlődsz közben, akkor maradj. De közben ezerrel elkezdenék munkát keresni.
2020. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
És mégis mit képzel, hogy ingyen akar téged dolgoztatni, mint egy rabszolgát? Gyorsan lépj le ettől az elmebeteg cégtől, ilyet nem tehet meg!
2020. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A 11-ként miért lettem ennyire lepontozva? Pl. jogászok/fogorvosok még fizetnek is azért, hogy az első időszakjuk alatt olyan helyen dolgozzanak, ahol "nevet szereznek". A művészeknél meg teljesen bevett dolog, hogy ingyen segítenek, hogy több ismerőst szerezzenek, akik utána segítenek munkát szerezni. De akár az esküvői segítőket (szervező, ceremóniamester, dekoros) is lehet példaként hozni, akik az első munkájukat kvázi ingyen csinálják, vagy a fodrászok/műkörmösök referenciamunkáit.


Gondolom, hogyha a kérdező egyáltalán elkezdett ingyen dolgozni, akkor nem kell eltartania magát, mert tanul vagy a szülei tartják el. Ilyen esetben szerintem logikus, hogy legalább az önéletrajzban jól mutat, ha van tapasztalata.

2020. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kommunista szombat...
2020. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek: és a számlákat ki fogja kifizetni? A szakmai tapasztalat? Benne van a munka törvénykönyvében, hogy munkáért cserébe JÁR a fizetés. Még az ingyen próbanap is törvénytelen.

Továbbá nem hiszem, hogy a kérdező orvos, ügyvéd vagy művész lenne. Hanem egy átlagember, akit átvert egy sufnicég.


Ráadásul kérdéses, hogy volt-e egyáltalán munkaszerződés. Mert kilépő papírok hiányában a szakmai önéletrajzba se tudja a kérdező beírni.

2020. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha nem profitál belőle, mert nincs szüksége szakmai tapasztalatra, akkor ne maradjon... De mivel ezt a részt vagy öten leírták előttem nem emeltem ki. Csak azt, hogyha profitál az ingyen dolgozásból is, akkor maradjon (lazán beírhatja az önéletrajzába, ha jóban marad a főnökkel, senki nem fogja felnyomni Magyarországon). De akkor megnyugodtam, hogy nem a szskmai tapasztalatszerzés lett lepontozva...
2020. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!