Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nem kellene...

Szerintetek nem kellene kedvezményessé tenni az oktatást, és távoktatást szervezni egyes hiányszakmákban?

Figyelt kérdés
Úgyis hiány van pl építőpari szakemberekől, segédmukáskból is, és most sokan ráérnek második képesítést tanulni. Ha nem kerülne olyan baromi sokba egy-egy képzés, akkor hamarabb lenne valami rugalmas alkalmazkodás a helyzethez (végre, már évek óta kellett volna). Ennek szerintem a szakemberek is örülnének, mert már úgyis panaszkodnak hogy szétszedik őket, annyira fullon voltak évekig, és akkor érkezne a felmentő sereg..

2020. ápr. 5. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Így is vannak ingyenes OKJ-s képzések.

Segédmunkásra oktatás? Ember, azt csinálja a kisebbség is alig 8 általánossal.

2020. ápr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát azért ne is haragudj de van mit tanítani. Épp ez az hogy JÓL kellene végezni a munkát, és nemcsak segédmunkáról lenne szó, hanem ezt a tudást végre szélesebb körben kellene ismertté tenni. Ok hogy a gyakorlat később mindenképp kell hogy jöjjön, de valahol el kell kezdeni.
2020. ápr. 5. 07:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérlek, magyarázd el, mégis hogyan képzeled távoktatásban képezni építőipari, raktári, szállítmányozási munkákra képezni segédmunkásokat!


Lehetővé tennéd-e az így képzetteknek a home office munkavégzést?

2020. ápr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen, például úgy képzelem, hogy sorozatbámulás helyett ebben a témában lehetne olvasgatni, cikkeket vagy online tartalmakat szervezetten, vagy bármilyen másik hasznos témában, amitől később néhányan kedvet kapnak az adott szakmában való tanulmányokra és gyakorlatra. Egyáltalán fel kellene vetni hogy mi mást lehet csinálni otthon a felesleges tevékenységek végzésén kívül. Tehát egy kicsit elkezdeni valamit ebbe az irányba. Elnézést hogy az ötletem kidolgozására nem fordítottam 2 évet, bocsi. Mindössze a tegnapi napon jutott eszembe....
2020. ápr. 5. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne, ha az egész oktatás át lenne gondolva, mert most nem a legjobb. Pl. egyetemista levelezőként teljesen felesleges órákra is be kell járnom, amiket meglehetne oldani úgy, hogy egyszerűen elküldenének egy pdf-et, bemagolnám és ennyi. A tanár is jól járna, a diákok is és az egyetem is. Most, a távoktatás miatt szerencsére pár tárgynál ez megtörtént, de a tanárok egy részének még most is kötelezően, fix időben kell tartania egy videóhívást, mercsak'...


Amúgy az OKJ-nek a minőségét is fejleszteni kéne. Rengeteg OKJ képzés felesleges és olyan tudást ad, amivel semmire sem megy az ember. Van olyan ismerősöm, aki járt rész szakképesítésre, kapott havonta egy csomó pénzt és sehol sem tudott elhelyezkedni, mert olyat tanult, amit egy átlag számítógépfelhasználó magától is tud.


Munkaerőhiány meg közel sincs akkora, mint ahogy emlegetik. Ha valahol nem jó a fizu vagy rosszak a körülmények, akkor oda nem mennek dolgozni az emberek. Ez nem munkaerőhiány.

2020. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!