Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ajánlottak egy munkahelyet...

Ajánlottak egy munkahelyet Budapesten.200. 000 nettó. Lakást nem bérlem, ingyen tömegszálló. Ennyi fizetésből meg lehet élni Budapesten? Vidéki vagyok, az ottani árakat nem tudom.

Figyelt kérdés

#Budapest #munka #tömegszálló
2019. máj. 13. 04:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ingyen szállásod, akkor persze, meg lehet. Bár ez elég kuli munka lehet. A kaja ugyanannyi, mint vidéken, ruha szintén, a BKV bérlet meg simán belefér. Vagy veszel egy biciklit. Gyorsabb, hatékonyabb, bár a buszt meg nem lopják el. (Vagy ha igen, nem a te bajod.)
2019. máj. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Attól függ Budapesten hol, melyik kerület?

Egyébként sokra nem mész vele, persze ha lakás ingyen van az jó és nincs rezsi se, de nagy életed ígyse lesz

2019. máj. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Napi nyolc órás munkáért ha kifizetik neked a 2K-t, akkor az határeset. Ha 10-12 órát kellene lehúznod az építőiparban, akkor gondold át!
2019. máj. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
73%
Meg lehet élni, a létminimum jelenleg olyan 120 ezer körül van. Az sokat segít, hogy kapsz ingyen szállást, de ebből még szobát is tudnál bérelni, igaz, akkor összébb kellene húzni a nadrágszíjat kicsit.
2019. máj. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

200ezerből bőven meg lehet élni, még spórolni és luxusra is jut, ha nem kell albérletre költeni.

Azért Budapest nem Dubaj, nem _ennyire_ mások az árak vidékhez képest. :)

2019. máj. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Egyedül élsz vagy esetleg van még 1 párod, megtudtok élni.
2019. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha a lakhatásra nem kell költeni, akkor simán. Én 230-at kapok, jelenleg elég keveset kell költenem a lakhatásra, így havi 160-at félre tudok tenni. Egyetemista koromban havi 90-ből jöttem ki úgy, hogy akkor béreltem szobát, igaz hogy akkor fogkrémre se maradt pénzem, de életben maradtam.

Ugyan BP-n dolgozok és agglomerációban, vidéken élek, de igazából nincs olyan nagy különbség az árakban, a pesti Aldiban ugyanannyiba kerül a budipapír, mint a vidékiben. A lakhatás az, ami eszméletlenül drága Pesten, meg gondolom a szórakozás, étterem, stb, én ilyenekkel akkor se élnék, ha itt laknék. :D

Meg én a tömegközlekedést drágállom, 9500 a felnőtt bkk bérlet, ezzel számolj.

Kérdés egyébként, hogy neked milyen igények számítanak bele abba, hogy "meg lehet élni".

2019. máj. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Megélni meg tudsz bőven ennyiből, de a tömegszálló szerintem nem lesz túl komfortos/biztonságos, inkább rövid időn belül bérelj valahol egy szobát. Az rezsivel kb 80 ezer, ha ügyes vagy még megtakarítani is fogsz tudni.

Mi a párommal külön albérlettel egy fizuból (250k) is elég jól megéltünk amíg nem volt munkája.

Nem BP a világ legjobb helye de azért nem is a legrosszabb, és főleg ha szeretnél kimozdulni a vidéki életből startupnak jó lehet :)

2019. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy mi nem hasznos abban, amit írtam?

#7

2019. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán.


Én 250et keresek, plusz cafeteria, bérlek egy szobát havi 60-ért rezsivel együtt (még ketten laknak az albiban).

Haza is járok vidékre, eljárok bulizni is.

Így is kellemesen eléldegélek ebből a pénzből, havonta félre is teszek.

2019. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!