Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató nem ad határozatlan...

Munkáltató nem ad határozatlan szerződést?

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként dolgozom egy helyen, majdnem 3 éve már.

Határozott szerződéssel jöttem ide, tudtam mit vállalok, ezzel nincs is gond. Azonban az eltelt idő alatt folyamatosan 6 hónapokkal toldják meg mindig ezt a szerződést, nem kapok határozatlan idejűt, pedig aki utánam jött ide, már az is kapott.

Nincs erre valami jogszabály, hogy ezt meddig lehet eljátszani valakivel?

Ahogy valakinek megüresedik a helye, egy olyan ember kapja meg aki utánam érkezett.

Igazságtalannak érzem, hogy az ismerőst előrébb helyezik, én meg 3 éve várom a véglegesítést.



2020. aug. 27. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

de van rá jogszabály, nem lehet folyamatosan hosszabbítgatni a határozott szerződést

természetesen van lehetőség a hosszabbításra, de visszaélni nem lehet vele, nem kiváltható ezzel a tartós foglalkoztatás

ezen kívül annyi a kikötés, hogy a meghosszabbításokkal együtt is max 5 év lehet és hosszabbítani csak munkáltatói jogos érdek fennállása esetén lehetséges és nem irányulhat a munkavállaló jogos érdekének csorbítására

2020. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Feleségemmel is ezt csinálták. Aztán valamire hitelt akart felvenni és nem adtak neki a határozott idejű szerződés miatt. Akkor csapott az asztalra hogyha szükség van a munkájára módosítsák határozatlan idejűre. Másnap érdekes módon megvolt.
2020. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Engem mindig olyan helyére pakolnak, akik szülési szabadságon vannak.Hol az egyik helyére, hol a másikra, ez kb minden szerződésben más ember.

Jelenleg nincs betölthető határozatlan állás, mind be van töltve + még ketten vagyunk határozottak. Szóval hiába csapok az asztalra, ha nrmtudnak áttenni másik helyre(mrg nrm is akarnak gondolom).

2020. aug. 27. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Úgy más a helyzet. Fennt kell tartsa a helyet a munkáltató.
2020. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, az oké hogy 2 embere hiányzik es mi helyettesítjük őket. De hogy lehet az, hogy valaki felmond, erre egy utcáról beesett valakit tesznek rögtön a helyére, nem pedig minket, akik évek óta itt vagyunk. Ez a dühítő,és ezt szerrtném megtudni, hogy ez mennyire szabályos.
2020. aug. 27. 13:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag ez teljesen szabályos lépés volt. Etikátlan, de szabályos.
2020. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mennyire hamar értesülsz arról, ha valaki beadja a felmondását?

Ha nagyon hamar, akkor egy ilyen felmondás után kéne bemenned a főnökhöz, hogy helyezzenek már át az ő munkakörébe (ha egyébként ugyanúgy alkalmas vagy arra is), és a határozott idejűt pályáztassák meg.

Amilyen személytelenül mennek sok helyen a dolgok, lehet, hogy simán elfelejtkeztek rólad. Felmond valaki, oké, határozatlan idejű szerződése volt, hát kiírunk egy pályázatot határozatlan idejű állásra. És nem gondolkodnak tovább.

2020. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így dolgoztam 3 évig, 6 havonta hosszabbítottak meg (szülési szabin lévő helyén voltam), 3 év után meguntam és kiléptem. A törvény szerint 5 évig hosszabbítgathatnak, utána automatikusan határozatlanná válik a szerződés.
2020. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez egy olyan hely ahol kb 30an dokgoznak, szoval sajnos nem az a helyzet áll fenn, hogy elfelejtkeznek rólam.

Amikor a legutóbbi ember felmondott, már csak pár hét volt a szerződés lejártáig, és be lettem hivva és elmondtak, hogy nyugodjak meg, így nem küldenek el. Persze mást nem mondtak, leokéztam, és már küldtek is kifele az irodából. Aztán bejelentették, hogy a frisen felvett kollega tölti be az állást.


Igen, 5 évig játszák ezt, de ha akkor sincs határozatlan állás akkor úgy tudom, elküldenek.Hiszen nem tud hova átrakni.

2020. aug. 27. 13:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg ennek kapcsán ülj le beszélgetni a főnökkel, hogy ilyen helyzetekben miért nem adnak neked határozatlant, és az álláspályázatot határozott idejűnek írnák ki. Vigyázz, ne legyen sértődés vagy méltatlankodás vagy számon kérés a hangodban! Inkább érdeklődés legyen benne, hogy netán elégedetlenek veled? Kérdezhetsz úgy is, hogy mit kellene másképp csinálnod a munkádban, hogy legközelebb ilyen esetben téged rakjanak át határozatlan idejűnek.
2020. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!